قابل توجه داوطلبان؛

جزئیات ثبت‌نام براساس سوابق تحصیلی کنکور 98 اعلام شد

یکشنبه 19 اسفند 1397 - 17:01
کد مطلب: 999112
کنکور سراسری سال 97 در تهران

تاریخ و نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، تاریخ و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 110 اسفند 92 مجلس محترم شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 8 و 12 دی‌ماه 97 توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

براساس اطلاعیه 13 دی‌ماه 97 و انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام در تاریخ 17 بهمن 97، کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1398 باید توجه داشته باشند که ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد،تنها به صورت اینترنتی از روز دوشنبه مورخ 20 اسفند آغاز و در روز چهارشنبه مورخ 6 شهریور ماه 98 پایان می‌پذیرد.

لازم به ذکر است دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته محل های مربوط به پذیرش فوق از تاریخ 17 بهمن بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار گرفته است. به همین منظور داوطلبان و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در روزهای فوق به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند فهرست کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالس بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام ظرفیت‌های جدید یا اصلاحاتی را به این سازمان اعلام کرده اند، اطلاعیه‌ای در این راستا در تاریخ 30 اردیبهشت 98 پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد. به همین منظور داوطلبان متقاضی نسبت به مطالعه اطلاعیه مذکور اقدام و در صورت تمایل در زمان مقرر کد رشته محل های انتخابی خود را ویرایش کنند.

داوطلب‌ متقاضی‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) باید به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن اقدام کنند. همچنین فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام تهیه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان از تاریخ 20 اسفند سال جاری تا 6 شهریورماه سال آینده اقدام کنند.

اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 98، دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 36 شهریور 98 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (با تاریخ اخذ حداکثر تا 31 شهریور 98) برای کلیه داوطلبان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند، حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به‌عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

باتوجه اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ کلیه متقاضیان باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به‌صورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج کنند. همچنین داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت‌نام پذیرفته شدگان ممانعت به‌عمل آمده و قبولی آن‌ها لغو می‌شود.

داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6 پس از ثبت نام در این مرحله از پذیرش لازم است، پس از دریافت مدرک دیپلم حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 98، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام کنند.

داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی بوده و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج کنند.

گفتنی است هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد. داوطلبان می‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان یا با شماره‌ تلفن گویای‌ 42163 (کد 021) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.

انتهای پیام/

31 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار