بیشترین  تصادفات درون شهری در کدام شهرهاست؟

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه میزان تلفات جاده‌ای در روستاها افزایش پیدا کرده است گفت: چهار شهر اصفهان، مشهد شیراز و تهران دارای بالاترین آمار تصادفات درون شهری را دارا هستند.

به گزارش ایسکانیوز، مهدی جمالی نژاد در حاشیه جلسه مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه ها که امروز با حضور وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در طول دهه اخیر میزان تلفات جاده ای برون شهری و درون شهری هر سال کاهش داشته است. متاسفانه در سال گذشته برای اولین بار طی یک دهه اخیر با افزایش میزان تلفات جاده‌ای روبه رو بوده‌ایم که این امر زنگ خطری بسیار جدی برای ما است.

وی ادامه ادامه داد: استانداران مدیران شهری و مدیران راه و شهرسازی با توجه به این زنگ خطر باید به هوش باشند و امروز برای اولین بار بود که جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور در این خصوص تشکیل شده است و این نشان دهنده حساسیت این موضوع است. این حساسیت باید به استانها تسری پیدا کرده و استانداران نیز با جدیت ورود کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. تلفات جاده‌ای بحثی نیست که استانداران بخواهند در خصوص آن منفعلانه رفتار کنند چرا که با جان انسان‌ها در این موضوع سر و کار داریم.


جمالی نژاد با اشاره به تصادفات درون شهری و بابیان اینکه ۴ شهر شیراز، تهران، مشهد و اصفهان میزان تلفات تصادفات درون شهری بالایی نسبت به سایر شهرها دارند گفت: باید به صورت جدی مسئولان شهری در این خصوص تدابیری بیاندیشند تا میزان تلفات تصادفات کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در عین حال میزان تلفات درون شهری نسبت به میزان تلفات تصادفات برون شهری کاهش داشته است اما در حوزه روستایی افزایش بسیار قابل توجه بوده و همت جدی در این خصوص می طلبد. اخیراً جاده‌های روستایی آسفالت شده‌اند و در بستر آماده شده بعضا خودروها با سرعت بالایی در این مناطق تردد می‌کنند و ما باید در این مناطق نیز اقدامات پیشگیرانه را که در شهرها در گذشته انجام داده‌ایم، تدبیر کنیم. از همین رو به دهیاران و بخشداران تأکید می‌کنم در این زمینه ورود کرده و بحث‌های پیشگیرانه را که در جهت کاهش تلفات جاده‌ای در روستاها کمک می کند انجام دهند؛ یقینا این اقدامات نیز از سوی ما رصد خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در پایان گفت: جلسه امروز عزم جدی مدیران کشور را برای برخورد با تخلفات جاده‌ای نشان می دهد و قطعاً در پایان کار اقدامات استانداران، مدیران کل، مدیران کل راه معاون عمرانی و غیره بررسی و ارزیابی خواهد شد و برخوردهای لازم با اقدامات مثبت و منفی دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.

ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 999679