بررسی عملکرد تیم های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 97؛

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات لیگ برتر

چهارشنبه 14 فروردین 1398 - 07:00
کد مطلب: 999858
رشته های ورزشی

تیم‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات لیگ برتر در جایگاه خوبی قرار گرفته‌اند و اغلب تیم‌ها عنوان قهرمانی یا نایب قهرمانی را تصاحب کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، باشگاه فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته برای مسابقات مختلف لیگ برتر شرکت کرده و اکثر تیم‌ها مقام اول یا دوم را کسب کرده‌اند.

دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری 16 تیم تشکیل داد و در مسابقات لیگ برتر شرکت کرد.

در این گزارش عملکرد تیم‌های بانوان و برادران را بررسی کرده‌ایم که در دو بخش مشاهده می کنید:

بانوان_____________________________________________________________________بانوان

قهرمانی دوومیدانی

نخستین تیمی که موفق به کسب عنوان قهرمانی شد تیم دوومیدانی بانوان بود که 4 سال پی در پی عنوان برترین تیم را به خود اختصاص داده است.

این تیم تشکیل شده از دانشجویان دانشگاه آزاد و ملی پوشان فدراسیون بوده است. همچنین مربیگری این تیم به عهده سپیده توکلی از بانوان مدال‌آور تیم ملی بود.

پس از قهرمانی تیم بانوان جام به باشگاه فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی اهدا شد تا در ویترین افتخارات قرار گیرد.

اعضای تیم به شرح زیر است:

سپیده توکلی، فرزانه فصیحی، الناز کمپانی، فائزه نسایی، الهام کاکلی، هانیه ثمری، جمیله سیفی، الهه سیفی، مهسا میرزا طبیبی، الهام سمرقندیان، سحر ضیایی، مریم نوروزی، نیلوفر قاسمعلی پور، نگین مرادی، پریسا عرب، فاطمه ابراهیم محمدی، ملیحه بختی، پردیس عبدالمحمدی، تکتم دستار بندان، نگین میرزایی، رقیه پرویزی، شقایق کشاورز، سمیرا زمانی، فاطمه مهرآور

نایب قهرمانی راگبی

تیم راگبی بانوان دانشگاه آزاد اسلامی که برای نخستین‌بار تشکیل شده بود در مسابقات زیر 18 سال شرکت کرد و در پایان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

استان گلستان و شهر گرگان میزبان سومین دوره مسابقات لیگ کشوری راگبی بانوان زیر 18 سال کشور بود. تیم دانشگاه آزاد اسلامی توانست با درخشش بازیکنان جوان و صاحب نام خود عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.

اعضای تیم به شرح زیر است:

فیروزه ابراهیمی سرمربی، دنیا هنری مربی و سرپرست زهره مرزوقی
کیمیا عامری (ملی پوش)، کوثر لشکری (ملی پوش)، اسما سنجری (ملی پوش)، فائزه گوهری (ملی پوش)، آیدا خسروی (ملی پوش)، ستایش شجاعی، فائزه صوفی زاده، رخساره گرمئی، فریناز شهسواری، مهدیس نجات صاحبی، فرشته ابری و ساجده کاظمی

قهرمانی بدمینتون

تیم بدمینتون بانوان باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی توانست با کسب ۲۱ امتیاز قهرمانی لیگ برتر باشگاه‌های کشوری را از خود کند.

تیم‌های آکادمی پونا مشهد و شهرداری شاهرود نیز توانستند به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کنند.

اعضای تیم به شرح زیر است:

فریبا جلالیان - سرمربی،نگین امیری‌پور، ثریا آقایی، سارا دلاوری، هدیه شمس، یگانه تفرشی، رومینا تاجیک، نازنین زمانی

قهرمانی صخره‌نوردی

تیم صخره‌نوردی بانوان موفق شد در مسابقات لیگ عنوان قهرمانی را کسب کند.

اعضای تیم به شرح زیر است:

الناز رکابی، فاطمه جعفری، محیا دارابیان، آناهیتا آریان فر، یگانه سلیمانی، سارا زراعت زاده، کیانا رشیدی، آیناز محمدی سارو،هلیا سادات حسینی، راحیل رمضانی ،سجاده سلطانی نژاد - سرمربی، عصمت گنجی پور - سرپرست

قهرمانی بسکتبال

تیم بسکتبال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین مسابقات لیگ برتر توانست با شکست حریف سرسخت خود نامی نو اصفهان قهرمان لیگ برتر شود.

این تیم با شکست در بازی رفت فینال روحیه خود را از دست نداد و پس از پیروزی در دو بازی برگشت و نهایی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

اسامی بازیکنان و کادرفنی:

مائده پور حیدر شیرازی، سحر نجفی، سمیه ثابت زاده، فرزانه فروتن فرد، زهرا عدالت کار، شکیبا کائید، سمانه ثبات زاده، لوسینه آسادوریان

انیسه گریوانی، وانه خیچومیان، شیدا شجاعی مهنه شهری، نیره یزدان پناه گوهر ریزی، حوریا مهدوی، آزاده زمانپوز - سرمربی، زهره خالقی- کمک مربی، آنیا هوسپیان- مربی بدنساز، زهره مرزوقی- سرپرست، اودت آقاجانی –مدیر فنی

نایب قهرمانی ووشو

تیم ووشو دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در مسابقات لیگ برتر توانست مقام نایب قهرمانی را کسب کند. بانوان دانشگاه آزاد اسلامی که اکثر آنها دانشجو بوده اند توانستند با عملکرد خوبشان مقام دوم مسابقات را کسب کنند.

اسامی بازیکنان و کادرفنی:

فاطمه جزینی، فرناز امانی، ریحانه خلیلیان، مهسا دهقان، سوگند سیدی گلشنی، هانیه رجبی، مرجان کریمی درجه، معصومه طهماسبی

فاطمه حیدری، سپیده شاکریان، الهه محمد شریف، شهرزاد پرویز، آرزو سلیمی ،مهناز مقدم، فاطمه ایزدی، صدیقه دریایی، هانیه الهی نژاد

شقایق پاشایی، زینب مجد، هانیه قدرتی پور، فاطمه ویسی قلعه تکی، الهام صادقی- سرمربی، راضیه طهماسبی-کمک مربی، سمیه بابایی-سرپرست

تیم تنیس روی میزبانوان با حضور در مسابقات لیگ برتر توانست مقم سوم را بدست آورد و با شکست در بازی هفته پایانی از کورس قهرمانی بازماند.

مدال برنز تنیس روی میز

البته این تیم متشکل از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوده و با بودجه کمتری نسبت به رقبا بسته شده بود و با این حال تیم بانوان موفق به کسب مدال برنز این دوره از مسابقات شد.

اسامی بازیکنان و کادرفنی:

غزاله مولا طلب، صبا صفری، مهشید صامت، مینا پور موسوی، هلیا اصغری، آزاده سرافراز - سرمربی، مریم قاسمی - سرپرست

آقایان_____________________________________________________________________آقایان

قهرمانی نجات غریق

سومین دوره رقابت‌های نجات غریق باشگاه‌های کشور در بخش (استخری) و به میزبانی استخر دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد و در این دوره هم دانشگاه آزاد اسلامی رتبه نخست را کسب کرد.

در پایان سومین دوره رقابت‌های نجات غریق باشگاه‌های کشور تیم دانشگاه آزاد اسلامی باکسب ٦٢٢ امتیاز قهرمان شد، تیم ارمغان مشهد با ٥٣٦ امتیاز نایب قهرمان شد و نیروی زمینی ارتش با کسب ٤٩٣ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

اعضای تیم به شرح زیر است:

احسان شفائیان، پوریا مالدار قصری، پوریا شفیعی و علیرضا نجفی سرمربی

نایب قهرمانی تکواندو

رقابت‌های هفته هفتم (پایانی) از دور برگشت هفدهمین دوره لیگ برتر جوانان و بزرگسالان مردان «جام خلیج فارس» «یادواره پانصد شهید تکواندو» امروز (دوشنبه – ۱۵ بهمن‌) با حضور تیم‌های شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد اسلامی، لوازم خانگی کن، پاس قوامین، تعاونی انقلاب شهریار، پالایش نفت آبادان، ملوان نداجا و صنعت مس کرمان در فدراسیون تکواندو برگزار شد.

در پایان این دوره از رقابت‌ها تیم دانشگاه آزاد اسلامی با کسب ۱۱ برد، یک باخت، ۲ تساوی و ۳۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و لوازم خانگی کن نیز با کسب ۱۰ برد، ۲ باخت، ۲ تساوی و ۳۲ امتیاز سوم شد.

اسامی اعضای تیم به شرح زیر است:

آرمین هادی پور، میر هاشم حسینی، عرفان ناظمی، سعید رجبی، محمدرضا خانی، فرشاد قیاس شندی، آرش تبریزی،سید حسین احسانی

کریم سام دلیری، حمیدرضا هادیان، هادی تیران ولی پور، علیرضا علیاری، محمدرضا کشاورز، شاهین شیاسی، مرتضی انصاری

رضا ایمانزاده مدیرفنی، سید نعمت خلیفه سرمربی، علی رضایی کمک مربی، شهریار عباسی تدارکات

قهرمانی صخره نوردی

تیم صخره نوردی آقایان با حضور در مسابقات لیگ توانست رتبه نخست را به‌دست آورد و جام قهرمانی را بالای سرببرد.

اسامی بازیکنان و کادرفنی به شرح زیر است :

علی برات زاده، داوود رکابی، محمد علی آقا داوودیف سبحان ریش زاده، عرفان شفیعی، محمد طاهرسیدی، امیر محمد شیخ شعاعی، ساسان ایرانمنش، محمد صالح کریمی افشار، سید رضا چاشی، علیرضا باقری- مربی، امین راینی نژاد - سرپرست

نایب قهرمانی دوچرخه سواری

تیم دوچرخه سواری آقایان دانشگاه آزاد اسلامی که صدرنشین مسابقات بود در مرحله سوم موفق به کسب مقام قهرمانی نشد و در مجموع عنوان نایب قهرمانی را به‌دست آورد.

اسامی بازیکنان و کادرفنی به شرح زیر است :

حسان خادمی، فرشید فارسی نزاد، علیرضا رفیعی، محمد رجبلو، مهدی علمایی، صالح تفرشی، محمد منعمی، سعید مسلمی مقدم، رامان کاشی، حمید رضا طوسی، محمد میثم دربندی، محمد رضایی، علی زنگی آبادی مدیر فنی، محمد ابو حیدری سرمربی، علیرضا زینلی مربی، محمد رضا ذوالعلی مکانیک

نایب قهرمانی تنیس روی میز

تیم تنیس روی میز آقایان در سال جاری از بازیکنان جوان و عضو خانواده دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کرد و با درخشش این نفرات توانست در نهایت عنوان نایب قهرمانی را کسب کند.

رقیب اصلی دانشگاه آزاد، پتروشیمی بود که هزینه بسیار بالایی برای حضور در مسابقات لیگ برتر انجام داد و به قهرمانی رسید.

اسامی بازیکنان و کادرفنی به شرح زیر است :

حمیدرضا طاهرخانی، میعاد لطفی، آرمان حاجیئی، امین میر الماسی، مهران احدی – سرمربی و بازیکن، حمید ثمری خلج- مربی، سعید شقاقی - سرپرست

نایب قهرمانی واترپلو

تیم واترپلوی دانشگاه آزاد با همه سختی که داشت توانست فینالیست مسابقات شود؛ اما در نهایت نتیجه را به قهرمان لیگ تیم سایپا واگذار کرد.

شاگردان شهیدی پور با شکست در مسابقه فینال به عنوان نایب قهرمانی دست یافتند.

اسامی بازیکنان و کادرفنی به شرح زیر است :

شهیدی پور _ سرمربی، نجفی _ سرپرست

مدال برنز ووشوکاران

تیم ووشو دانشگاه آزاد اسلامی که در دقایق پایانی مسابقات بسته شده بود با حضور در مسابقات لیگ برتر عملکرد خیلی خوبی داشت و این تیم در پایان مسابقات موفق به کسب مدال برنز و مقام سوم را بدست آورد.

اسامی بازیکنان و کادرفنی:

محسن ریاحی، مبین آشوب، شجاع پناهی، حامد کرمی، ارسلان فیروز کندیان، عرفان آهنگریان، علیرضا ریگی، جعفر شیرزاد، حمیدرضا سهندی، عباس شیخی، امیر حسن زاده، سعید سالمی، اعتصام گنجیان، حسن خادمی،اشکان دلفانی علی شیرآقایی سرمربی، مهدی رجبی سرپرست، تیمور بنی طالبی مربی تالو، مهدی جعفر پور مربی ساندا، حمیدرضا قلیپور بازیکن

انتهای پیام/

28 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار