قابلیت اطمینان 99 درصدی پالایشگاه های پارس جنوبی

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که هم اکنون تمام پالایشگاه های پارس جنوبی با قابلیت اطمینان بالای 99 درصد مشغول تولید محصولات خود هستند، اظهار داشت: این اطمینان و پایداری نشان از عشق کارکنان این شرکت بزرگ به کار و پویایی دارد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حسن منتظر تربتی در نشستی که با مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی پیش از مراسم افتتاحیه برگزار شد، گفت: توسعه چشمگیر صنعت گاز در این سال ها نشان از عشق و علاقه همکاران ما به کار خود در شرکت ملی گاز ایران دارد.

وی با بیان اینکه اهمیت و اثربخشی صنعت گاز در داخل کشور بسیار زیاد بوده است، اظهار داشت: این مایه افتخار است که گاز طبیعی امروز سهم 75 درصدی در سبد انرژی کشور را داراست.

وی با ذکر این مطلب، گفت: گاز در داخل باعث رفاه اجتماعی و توسعه اقتصادی و در خارج از کشور نیز نقطه ای قابل اتکا برای صنعت نفت و ایران اسلامی است.

تربتی در ادامه یکی از دلایل موفقیت صنعت گاز را نداشتن ترس از انجام کارهای بزرگ عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در بخش های مختلف صنعت گاز به خصوص در مجتمع گاز پارس جنوبی با اعتماد و حمایت از شرکت های داخلی خوداتکایی و بالندگی مناسبی ایجاد شده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه هم اکنون تمام پالایشگاه های پارس جنوبی با قابلیت اطمینان بالای 99 درصد مشغول تولید محصولات خود هستند، اظهار داشت: این اطمینان و پایداری نشان از عشق کارکنان این شرکت بزرگ به کار و پویایی دارد.

وی در پایان سال 97 را سالی خوب برای صنعت گاز عنوان کرد و گفت: در سال جاری علاوه بر اینکه در هیچ نقطه ای از شبکه سراسری مشکل کمبود گاز وجود نداشت، صادرات گاز به ترکیه و عراق نیز مطابق برنامه و به صورت مستمر انجام شده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 999906