پیشگیری از تقلب علمی، رویکرد اصلی وزارت علوم است

پیشگیری از تقلب علمی، رویکرد اصلی وزارت علوم است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: هرگونه پرداخت مالی به استاد راهنما، مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقاء آنها منوط به همانند جویی پایان نامه است.

 لیست سیاهی برای سخنرانی در دانشگاه‌ها نداریم

لیست سیاهی برای سخنرانی در دانشگاه‌ها نداریم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص حذف مرحله‌ای کنکور، گفت: ...

دوره های «کهاد» دانشگاه خوارزمی گسترش می یابد

دوره های «کهاد» دانشگاه خوارزمی گسترش می یابد

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از گسترش دوره های «کهاد» این دانشگاه ...

ضربه استیضاح وزیر علوم سنگین‌تر از کمبود بودجه خواهد بود

ضربه استیضاح وزیر علوم سنگین‌تر از کمبود بودجه خواهد بود

رییس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: استیضاح وزیر علوم را به هیچ ...

سایر عناوین مهم

جلودارزاده در بازدید از ستفا:

مجلس از برنامه‌های جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان و جوانان حمایت می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بازدید از سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی (ستفا) گفت: سازمان ستفای جهاد دانشگاهی دستاوردهای خوبی در زمینه اشتغال دارد و مجلس از برنامه‌های جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان و جوانان حمایت می‌کند.

طهرانچی: تنها داوطلبان پزشکی با تراز پایین از تحصیل در دانشگاه آزاد بازماندند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تنها ۵۵۹ نفر از ثبت نان کنندگان پزشکی دانشگاه آزاد از تحصیل بازماندند که تراز پایین علت عدم قبولی این داوطلبان است.

دانشجویان معلول از آموزش عالی خارج می‌شوند

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، دانشجویان معلول به علت شکاف اجتماعی که وجود دارد، از آموزش عالی خارج می‌شوند و دوره تحصیلی خود را نیمه رها می‌کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خرم‌آباد:

۲۰ درصد درآمد طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی به دانشگاه می‌رسد

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه آزاد خرم‌آباد گفت: در صورت انجام طرح‌های برون‌دانشگاهی ۲۰ درصد درآمد آنها به دانشگاه تعلق می‌گیرد.

میرزاده خبر داد:

۹۰ درصد معترضین رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد ساماندهی شدند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه ثبت نام کنندگان ذخیره‌های دانشگاه آزاد اعتراضات خود را به صورت مکتوب به کمیسیون آموزش ارائه دهند، گفت: ۹۰ درصد این افراد با جابه جایی، افزایش ظرفیت دانشگاه و... ساماندهی شدند.

شناسایی حدود ۸۰۰ پایان نامه و رساله در حوزه حقوق شهروندی

دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی گفت: حدود ۸۰۰ پایان نامه و رساله در حوزه حقوق شهروندی شناسایی شده و به زودی جشنواره ای در این زمینه برگزار می شود.

غلامی: کاهش تعداد دانشجو، بر تعداد مراکز آموزش عالی تأثیر می گذارد

وزیر علوم به ذکر دلایل اصلی کاهش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور پرداخت و گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ساماندهی آمایش آموزش عالی از دلایل اصلی کاهش این مراکز محسوب می شود.

وزیرعلوم خبر داد؛

تأکید به حمایت از محصولات ایرانی مورد نیاز مردم

وزیر علوم گفت: محصول ایرانی که ما را از واردات بی‌نیاز کند مورد حمایت جدی است.

غلامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

نقدها به تغییر روسای دانشگاه‌ها نباید سیاسی باشد

وزیر علوم با بیان اینکه برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها بهترین‌ها انتخاب شدند، گفت: امیدواریم نقدها و انتقادات کارشناسی باشد نه براساس سلایق یا جناح‌ بندی‌های سیاسی.

سی و چهارمین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور گفت: سی و چهارمین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت، سال آینده به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی رشته پروتز

رئیس جامعه دندانسازان ایران گفت: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی رشته پروتز از مهر ماه ۹۸ از طریق کنکور سراسری انجام می‌گیرد.

400 مؤسسه آموزشی وابسته به دستگاه های اجرایی تجمیع شد

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه با فعالیت 2 هزار و 200 دانشگاه در کشور موافق نیست و در این زمینه 450 موسسه غیردولتی و وابسته به دستگاه های اجرایی را انحلال و تجمیع کرد.

مشاور عالی سنجش خبر داد؛

امشب آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور فرهنگیان و تربیت دبیر

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در کنکور ۹۷ ساعت ۲۴ امشب ۲۹ آبان به پایان می رسد.

۶۸ درصد بودجه دانشگاه‌ها در ۹ ماه سال جاری تخصیص یافته است

وزیر علوم از تخصیص ۶۸ درصدی بودجه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در سال جاری خبرداد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور برای تخصیص صددرصدی این بودجه‌ها قول مساعد داده است.

براساس رتبه بندی تایمز؛

۱۱ دانشگاه ایرانی در بین هزار و ۲۰۰ دانشگاه برتر علوم حیاتی

براساس رتبه بندی تایمز، ۱۱ دانشگاه ایرانی در میان هزار و ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم حیاتی قرار گرفتند.

دکتر اسکندری مطرح کرد:

ارتقاء ذائقه مخاطب با اهتمام ارکستر ملی ایران به موسیقی آیینی

رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اهتمام ارکستر ملی ایران به موسیقی آیینی و مذهبی ذائقه مخاطب را ارتقاء می‌دهد.

۸ دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی انتقالی و میهمان نمی پذیرند

زمانبندی تقاضای انتقال و میهمانی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد و ۸ دانشگاه اعلام کردند دانشجوی انتقالی و میهمان نمی پذیرند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت:

فارغ‌التحصیلان باید در فکر کارآفرینی باشند

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: فارغ‌التحصیلان باید در فکر کارآفرینی باشند، در هر دوره از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه علم و صنعت چند کارآفرین بیرون آمده‌اند و این کار موجب اشتغال اکثریت دانش آموختگان شده است.

انتقاد دانشگاه تهران از تحمیل ۱۳۰۰ دانشجوی جدید به این دانشگاه

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از تحمیل ۱۳۰۰ دانشجوی جدید به این دانشگاه، بدون اطلاع قبلی و تقاضای دانشگاه تهران از سوی سازمان سنجش انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این موضوع مشکلات دانشجویان در عرصه خوابگاه را افزایش داده است.

بلاک‌چین در بازاریابی چه کاربردی دارد؟

فناوری بلاک‌چین با شفافیت بخشیدن به پروسه‌های تبادل اطلاعات، فرصت اعتمادسازی فوق‌العاده‌ای در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد و هدف‌گذاری تبلیغات را دقیق‌تر می‌کند.

۱۰ روند فناوری استراتژیک در سال ۲۰۱۸ از منظر گارتنر

گارتنر بر آن بود تا فناوری‌های نوظهوری را مورد بررسی قرار دهد که به نظر می‌رسد در چشم‌اندازه آتی صنعت خدمات مالی، نقشی متفاوت ایفا خواهند کرد. در این مقاله، فناوری‌هایی که با حرکت به سوی اواخر سال ۲۰۱۸، ردپای پررنگ‌تری در حوزه صنعت خدمات مالی جهان پیدا می‌کنند را مورد بحث قرار خواهیم داد.

سالانه 4 درصد تهرانی‌ها به دیابت مبتلا می‌شوند

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم گفت : سالانه چهار درصد افراد درشهر تهران به بیماری دیابتی مبتلا می‌شوند و برای پیشگیری این موضوع راهکارهای خوبی ارائه شده است و بیش از ده دستورالعمل به وزارت بهداشت پیشنهاد داده ایم.

تکمیل ظرفیت کنکور ۹۷، برای دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی آغاز شد

مرحله تکمیل ظرفیت برای رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی  در کنکور سراسری ۹۷ از امروز ۲۱ آبان آغاز شد.

حجت‌الاسلام رستمی:

تهرانی‌مقدم‌های صنعت و اقتصاد و سیاست کجایند؟

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با انتشار تصویری از شهید حسن تهرانی‌مقدم نوشت: تهرانی‌مقدم‌های صنعت و اقتصاد کجایند؟

صدیقی: دانشجویان ایرانی دانشگاه های خارجی، در بهمن ماه پذیرش می شوند

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: پذیرش دانشجویان ایرانی که به دلیل مشکلات ارزی از دانشگاه های خارج به داخل کشور منتقل شده اند در بهمن انجام می شود.

مخبری:

فراخوان عمومی بازنگری نقشه جامع علمی به زودی اعلام می شود

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر بازنگری نقشه جامع علمی کشور، به زودی فراخوان عمومی بازنگری نقشه اعلام می شود.

همه عناوین دیگر رسانه‌ها

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو