ارتقای فناوری بدون پشتیبانی ساختاری و اقتصادی امکان‌پذیر نیست

ارتقای فناوری بدون پشتیبانی ساختاری و اقتصادی امکان‌پذیر نیست

معاون هماهنگی شرکت توزیع توانیر گفت: بدون پشتیبانی ساختاری و اقتصادی نمی توان فعالیت فناورانه جدیدی را آغاز کرد. برای ایجاد تحول باید ساختار اقتصادی را اصلاح کنیم.

درآمد زایی از طریق دستگاه های هوشمند بازیافت

درآمد زایی از طریق دستگاه های هوشمند بازیافت

دستگاه هوشمند بازیافت سازگار با محیط زیست است و به جمع ...

باید «تحول دیجیتال» را در کشور نهادینه کنیم

باید «تحول دیجیتال» را در کشور نهادینه کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان این که باید برنامه «ایران ...

عراق به فناوری و تکنولوژی ایران نیاز دارد

عراق به فناوری و تکنولوژی ایران نیاز دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر ارتباطات عراق ...

سایر عناوین مهم

برخورد با ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی تشدید می شود

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تشدید برخورد با ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی پس از دستور رییس جمهوری خبر داد.

وجود جنگل‌ها و بیابان‌ها و تاثیر مستقیم آن در میزان بارندگی

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با تاکید بر تأثیر جنگل‌ها و بیابان‌ها در کمیت و کیفیت بارش مناطق مختلف گفت: باید از جنگل‌های خود صیانت کنیم و برای گسترش آن تلاش کنیم تا در آینده با تغییر اکوسیستم مواجه نشویم.

سنسوری حساس و دقیق برای مونیتور کردن سلول های قلبی

برای اولین بار پژوهشگران دنشگاه توکیو و هم مرکز تحقیقات RIKEN یک دستگاه الکترونیکی را برای مونیتور کردن سلول های قلبی ضربان دار و بدون این که روی رفتار این سلول ها اثر منفی بگذارند، تولید کرده اند. این محققین نمونه ای دارای عملکرد از سلول های قلبی را تولید کرده اند که نانو مش یا سنسور نانو شبکه ای در تماس مستقیم با آن قرار دارد

علوم بین‌رشته‌ای به کمک درمان بیماری‌های عصبی شناختی می‌آید

پس از قرن بیستم و با ارائه رویکرد روان درمانی تحلیلی نقش عوامل شناختی در بروز علائم رفتاری و ذهنی تقویت شد و به نوعی یک جدایی بین رشته های مرتبط با مغز و اعصاب و روان ایجاد شد.

تشخیص آلزایمر ۱۰ سال زودتر با آزمایش خون

گروهی از پژوهشگران بین المللی موفق به شناسایی پروتئین جدیدی در خون انسان شده اند که بررسی وضعیت آن از طریق آزمایش خون کشف احتمال ابتلا به آلزایمر را ده سال زودتر ممکن می کند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگو با ایسکانیوز؛

نباید بودجه تحقیقاتی را نادیده گرفت/ نظارت بر ساخت‌وساز‌ها تشدید می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به این‌که گسترش همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی یکی از اولویت‌های اصلی ماست، گفت: وزیر مسکن، راه و شهرسازی اعتقاد بر این دارند که تمایل جدی تری را با دانشگاه‌ها داشته باشیم؛ متاسفانه یکی از مشکلات کلیدی برای تحقیقات، تخصیص نیافتن بودجه است.

شبکه‌های اجتماعی راهی برای خلق کسب‌وکارهای نوین

دنیای دیجیتال و فناوری‌های نوین هر روز با روندی فزاینده، امکانات و دستاوردهای جدیدی را در مقابل انسان قرار می‌دهد که هرکدام از آن‌ها بخشی از زندگی انسان را دستخوش تغییر قرار می‎دهند، که از آن جمله می‌توان به خلق کسب و کارهای نوین در جهان اشاره کرد.

مسیر حمایت از 88 پژوهشگر و محقق کشور هموار شد

کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به تازگی حمایت از 88 طرح پژوهشی و پسادکتری را تصویب کرد.

دستاوردهای فناورانه و نوآورانه استان بوشهر معرفی و رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین بخش از سفر به استان بوشهر از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های مستقر در این استان بازدید و از چندین دستاورد ایران ساخت رونمایی کرد.

تعداد شرکت های دانش بنیان به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به استان بوشهر سفر کرده بود، گفت: هدف ما گسترش اقتصاد دانش بنیان و بالفعل کردن ظرفیت‌ها‌ست.

سرمایه‌گذاری جسورانه موتور محرک توسعه محصولات زیست‌فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: ستاد با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه زیست‌فناوری حمایت می کند.

اخطار جدی وزیر ارتباطات به دفاتر متخلف ارائه کننده سیم کارت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی درباره ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم، به دفاتر خدمات ارتباطی متخلف در این حوزه اخطار جدی لغو مجوز داد.

کاربرد ویرایش ژن کریسپر در جراحی پلاستیک و ترمیمی

تکنیک ویرایش ژن CRISPR امیدواری‌های زیادی را در مهندسی ژنتیک و درمان های ژنتیکی ایجاد کرده است و می توان گفت تمام زمینه های پزشکی را تحت تاثیر قرار داده است.

صادرات کشور با استفاده از فناوری زیستی افزایش می‌یابد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، تاکید کرد: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد. در نهایت نیز می تواند ظرفیت صادرات در کشور را بالا ببرد.

مرکز نوآوری استان بوشهر افتتاح می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای بازدید از مراکز علمی، دستاورد شرکت‌های دانش‌بنیان و افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه خلیج فارس وارد استان بوشهر شد.

توانمندی آزمایشگاه‌ها در واسنجی تجهیزات آزمایشگاهی

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: به زودی فرم‌هایی در مورد نیازمندی‌ها و توانمندی‌های آزمایشگاه‌ها در زمینه تهیه نمونه های مرجع مورد نیاز اعضا برای انجام واسنجی(کالیبراسیون) دستگاه‌ها بین اعضای شبکه توزیع خواهد شد.

مهر تاییدی بر توانمندی متخصصان ایرانی با تولید نرم‌افزارهای ارتباطی

یک شرکت دانش بنیان سال 77 با هدف ارائه خدمات تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه خدمات دریایی، حمل و نقل کالا و کانتینر تاسیس شد.

کسب درآمد از آلودگی هوا به کمک فناوری نانو!

محقق دانشگاه تربیت مدرس با انجام یک طرح آزمایشگاهی- صنعتی، با همکاری صنایع مس سرچشمه، موفق به سنتز نانوکاتالیستی شده است که می‌توان به کمک آن گاز آلاینده دی‌اکسید گوگرد را به محصول ارزشمند و قابل‌فروش گوگرد تبدیل کرد.

۷۰ طرح پژوهشی حوزه علوم شناختی داوری شدند

طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی در دانشگاه علوم پزشکی ایران داوری شد.

ورود دیجی کالا به حوزه‌ کالاهای تندمصرف

دیجی کالا به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه با ورود به حوزه‌ موادغذایی و کالاهای تند مصرفی به دنبال تبدیل شدن به اولین مقصد برای هر نوع خرید و ورود به تمامی حوزه‌های خرید است.

حمایت از 200 طرح در حوزه علم و فناوری‌

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی تاکنون با انتشار 8 فراخوان حدود 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی این حوزه را در کشورحمایت کرده است.

زیرساخت‌های تولید هواپیمای 72 نفره در کشور فراهم است

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی، گفت: بسیاری از زیرساخت های تولید هواپیمای 72 نفره در کشور فراهم است. امیدواریم بتوانیم به کمک متخصصان داخلی این هواپیما را بسازیم.

فعالان اپتیک و فوتونیک ایران گرد هم می‌آیند

بیست و پنجمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران و یازدهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران در تاریخ 9 لغایت 11 بهمن‌ماه سال جاری در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

رفع وابستگی به نانوکامپوزیت دندانی توسط استارتاپی نوپا انجام شد

استارتاپی نوپا برای نخستین بار نانو کامپوزیت دندانی ضد پلاک میکروبی را تولید کرد. این استارتاپ با شرکت در دوره های پیش شتابدهی مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی موفق به جذب سرمایه گذار شده است.

فرآورده‌های گیاهی مورد نیاز صنایع مختلف تولید شد

یک شرکت دانش بنیان داخلی با هدف انجام تحقیقات کاربردی و ساخت فرآورده های دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی از منشاء گیاهی تاسیس شد. این شرکت فرآورده های خود را برای استفاده انسان و دام از سال 1377 آغاز کرد.

بزرگترین بروز رسانی شبکه تلفن روستایی کشور شروع شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از بزرگترین بروزرسانی شبکه تلفن روستایی کشور در مخابرات منطقه آذربایجان غربی خبرداد و گفت: به منظور ارتقاء کیفیت شبکه، بهبود دسترسی مشترکین روستایی و تقویت پوشش جاده ای استان این طرح اجرایی شد.

همه عناوین ایران

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار