وزیر علوم بر تعیین یک روز به عنوان روز جهانی نسخ خطی از سوی یونسکو تأکید کرد

وزیر علوم بر تعیین یک روز به عنوان روز جهانی نسخ خطی از سوی یونسکو تأکید کرد سه‌شنبه 4 آبان 1395 - 19:12

دکتر محمد فرهادی وزیر، تحقیقات و فناوری در سخنرانی خود به مناسبت «روز جهانی میراث دیداری ـ شنیداری» بر تعیین یک روز به عنوان روز جهانی نسخ خطی از سوی یونسکو تأکید کرد.

سایر عناوین مهم

دانش آشتیانی: بنده به درخواست نجفی پست وزارت آموزش و پرورش را قبول کردم/ مواضعم تغییر نکرده است

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مجلس گفت: مواضعم نسبت به گذشته تغییر نکرده و حاضرم برای ارتقای نظام و کشور از جان و مال سرمایه گذاری کنم.

ستاری در دیدار با وزیر علوم و تکنولوژی چین اعلام کرد

فراهم بودن شرایط برای حضور فعال‌تر شرکت‌های دانش‌بنیان چین در چارچوب همکاری‌های مشترک

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و وزیر علوم و تکنولوژی چین در دومین روز سفر هیات عالی‌رتبه علمی و فناوری کشورمان به این کشور دیدار کردند.

نماینده مردم پاکدشت : حضور آشتیانی به نفع فرهنگیان است

نماینده مردم پاکدشت انتخاب آشتیانی برای ریاست وزارت آموزش و پرورش را انتخابی خوب و به نفع فرهنگیان دانست.

وزیر علوم: انجمن‌های علمی می‌توانند در زمینه‌های مختلفی با وزارت علوم همکاری کنند

دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در چهارمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور که در دانشگاه خاتم برگزار شد، با بیان اینکه حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان اجتناب‌ناپذیر است، گفت: بهترین راه برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان توجه به اشتغال، کارآفرینی و رفع بیکاری است و در این راستا و زمینه های دیگر، انجمن‌های علمی می‌توانند با وزارت علوم همکاری کنند.

رییس پژوهشگاه ابن‌سینا مطرح کرد

استفاده از روش‌های کم‌تهاجمی تنها راه درمان اندومتریوز

رییس پژوهشگاه ابن‌سینا با تاکید بر اینکه در کلینیک اندومتریوز این پژوهشگاه با بیماران مبتلا در سنین 12 سالگی مواجه هستیم، گفت: این امر نشان می‌دهد که عوامل محیطی بر بروز و پیشرفت این بیماری موثر است.

کشف پایگاه مخفی هیتلر در قطب شمال

دانشمندان روسی توانسته‌اند یک پایگاه مخفی حزب نازی را در قطب شمال شناسایی کنند که به دستور مسقیم آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی ساخته شده است.

گیاهان انگلی به کمک کشاورزان می‌آیند

محققان به تازگی نشان داده‌اند که یک گیاه انگلی که عمدتا بومی جنوب شرقی استرالیا است، توانایی بالقوه‌ای در کنترل زیستی علف‌های هرز دارد. مبارزه با علف‌های هرز هر ساله میلیون‌ها دلار هزینه بر دوش کشاورزان می‌گذارد.

ضرورت حضور دانشگاه‌ها در رتبه بندی‌های بین‌المللی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به ارتقای جایگاه دانشگاه‌های ایران در رتبه‌بندی‌های بین المللی در سه سال اخیر گفت: حضور دانشگاه‌ها در رتبه بندی‌های بین المللی یک ضرورت است و باید برای ارتقای جایگاه دانشگاههای ایران در رتبه بندی های بین المللی برنامه ریزی کنیم.

معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی جهاددانشگاهی مطرح کرد

شیوع بداخلاقی‌های فرهنگی در جامعه

معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی با تاکید بر اینکه بداخلاقی‌های فرهنگی در جامعه رواج یافته است، گفت: فرهنگ زاییده تمام حوزه‌های فراکلان جامعه محسوب می‌شود و هر اتفاقی که در این حوزه بیفتد، سایر حوزه‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و متاسفانه رواج بداخلاقی‌های این حوزه، فرهنگ اصیل جامعه را نیز آسیب‌پذیر کرده است.

پنجمین همایش آموزش و پژوهش علم اقتصاد برگزار می شود

پنجمین همایش آموزش و پژوهش علم اقتصاد در ایران با حضور استادان و صاحبنظران این حوزه، ۴ آبان در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.

در دومین روز سفر چین:

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و وزیر علوم چین دیدار کردند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و وزیر علوم چین در دومین روز سفر هیئت عالیرتبه علمی و فناوری کشورمان به این کشور دیدار کردند.

کشف ترکیبی جدید برای درمان انواع سرطان

محققان در بررسی‌های خود به یک ترکیب جدیدی دست پیدا کردند که می‌تواند سلول‌های سرطانی را از بین ببرد و برای سلول‌های طبیعی تحمل‌پذیر باشد.

کاوه و شکریه، اساتید ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران شناخته شدند

آیین معرفی و تجلیل از استادان ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران، بعد از ظهر دوشنبه، سوم آبانماه 1395 با حضور دکتر برخورداری (رئیس دانشگاه)، اعضای هیات رییسه و هیات علمی دانشگاه در محل مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد.

پاسخ وزارت بهداشت به برخی شبهات آزمون دستیاری دندانپزشکی

رییس مرکز سنجش‌آموزش پزشکی، در پاسخ به برخی شبهات پذیرش داوطلبان دستیاری دندانپزشکی، با رد هر نوع پذیرش داوطلبان ایثارگر بدون احتساب حدنصاب نمره آزاد، گفت: این دانشجویان بر اساس سهمیه قانونی مصوب مجلس که برای پذیرش موظف به کسب 70 درصد نمره حدنصاب هستند پذیرفته شدند و طرح هر گونه ادعا در این زمینه قابل قبول نیست.

اینترنت ارزان به دانشگاه ها رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش تعرفه اینترنت دانشگاه ها با هدف تسریع در راه اندازی شبکه علمی کشور خبر داد.

معاون پژوهش دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:

دانشجویان جرأت انجام کارهای پژوهشی را ندارند/ ازدیاد تعداد مقالات، هنر نیست

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، نیاز استاد به داشتن مقاله برای ارتقای جایگاه، عدم امکانات کافی آزمایشگاهی به علت کمبود بودجه و تحریم و ضعف دانشجویان در ارائه کارهای پژوهشی را از جمله مهم‌ترین علل بروز پدیده‌ فروش پایان‌نامه و مقاله عنوان کرد.

انتشار برنامه کاری دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

برنامه کاری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برای تصدی این وزارتخانه منتشر شد.

سرپرست دانشگاه خبرداد: برنامه ریزی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ایجاد هزار رشته مهارتی جدید

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه افزایش کیفیت از مهمترین برنامه های این دانشگاه است، گفت: دانشگاه درحال برنامه ریزی برای معرفی هزار رشته مهارتی جدید است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد دانش بنیان است که کشور را در مقابل تنش‌ها و آسیب‌ها حفظ می‌کند

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: دانشگاهی که می‌خواهد در سطح و تراز بین‌المللی باشد قطعا می‌تواند پروژه‌های بزرگ کشور را حل کند و در حل پروژه‌های اقتصادی ایفای نقش کند.

بازدید وزیر علوم از موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جریان بازدید از موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش گفت : درخصوص دستاوردهای این موسسه باید اطلاع رسانی گسترده تر و دقیق تری صورت گیرد.

اعلام نتایج آزمون ارشد رشته های نوازندگی ساز جهانی و کارگردانی نمایش دانشگاه آزاد اسلامی

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته کارگردانی نمایش و نوازندگی ساز جهانی امروز دوشنبه ۳ آبان اعلام میشود .

نگاهی به فراز و نشیب های سوابق اجرایی دانش‌آشتیانی

دو سال پیش و در 20 آبان 1393 و پس از استیضاح و کنار گذاشتن رضا فرجی دانا از وزارت علوم و رأی اعتماد ندادن به دو وزیر پیشنهادی بعدی – جعفر میلی منفرد و محمود نیلی احمدی آبادی، دانش آشتیانی در 27 آبان ماه 1393 به مجلس رفت تا رأی اعتماد بگیرد اما تنها 70 نماینده به وزارت او رأی دادند و 171 نفر رای مخالفت کردند و 16 نماینده رأی ممتنع دادند.

دکتر احمدی خبر داد

تصویب چهار پروژه اقتصاد مقاومتی برای وزارت علوم

معاون پژوهش وفناوری وزیر علوم گفت: چهار پروژه اقتصاد مقاومتی برای وزارت علوم تصویب شده که مسائل نظام آمایش، دانشگاه نسل سوم، رنکینگ بین‌المللی و ارتباط با صنعت را شامل می‌شود.

خطوط هوایی برتر دنیا با چه غذاهایی از مسافرین خود پذیرایی می کنند؟

در هفته گذشته پایگاه اینترنتی Condé Nast Traveler که در حوزه گردشگری فعال است، ۲۰ شرکت هواپیمایی برتر دنیا از نظر غذا و خدماتی که به مسافران ارائه می دهند را انتخاب و معرفی کرد.

همه عناوین دانش و آموزش


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو