فرقانی: نیازمند اصلاح نگرش در حوزه تولید علم در رسانه هستیم

فرقانی: نیازمند اصلاح نگرش در حوزه تولید علم در رسانه هستیم

رئیس دانشکده ارتباطات علامه طباطبایی گفت: نیازمند اصلاح نگرش در حوزه تولید علم در رسانه هستیم.

دانشگاه باید افق‌های جامعه را در تمامی زمینه‌ها گسترش دهد

دانشگاه باید افق‌های جامعه را در تمامی زمینه‌ها گسترش دهد

استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دانشگاه وظیفه دارد افق‌های جامعه ...

ساز مخالف روی نُت فرهنگی

ساز مخالف روی نُت فرهنگی

به مناسبت 16 آذر برنامه‌های مختلفی در دانشگاه آزاد اسلامی سراسر ...

ترویج و عمومی شدن علم، نیازمند رسانه است

ترویج و عمومی شدن علم، نیازمند رسانه است

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت:اگر بر ابعاد ترویج و عمومی شدن ...

سایر عناوین مهم

در نشست حمایت از پژوهشگران و فناوران؛

برومند: توسعه فضای پژوهشی دانشگاه‌ها به مکانیزم‌های فعال‌تری نیاز دارد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بسیاری از دانشگاه ها دارای مرکز رشد هستند؛ اما موضوع تنها حضور در فضای فیزیکی مراکز رشد نیست، ما نیازمند حمایت هستیم.

رئیس دانشگاه خوارزمی در گفت‌و‌گو با ایسکانیوز:

ایده های دانشجویی پایه گذار ایجاد بنگاه اقتصادی قدرتمند در کشور است

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: هر یک از ایده های خوب دانشجویان می تواند پایه ایجاد یک بنگاه اقتصادی قدرتمند در کشور باشد و لذا از این ایده ها و پارک های علم و فناوری باید به خوبی حمایت و استقبال کرد.

ایسکانیوز بررسی کرد؛

چالش های ارتباط دانشگاه با صنعت

تبعیض میان دانشگاه آزاد و دانشگاه‌‌‌های مطرح دولتی امری غیر قابل انکار است تا جایی که شاید بسیاری از وزارتخانه‌ها و صنایع مختلف در واگذاری پروژه‌‌های مختلف در بخش ارتباط دانشگاه با صنعت اعتماد بیشتری به دانشگاه‌‌های مطرح دولتی داشته باشند اما در عین حال، پیشرفت دانشگاه آزاد در بعضی از علوم منجر به حضور این دانشگاه در بسیاری از صنایع حتی حضور در پروژه های مرتبط با میادین نفتی شده است.

در نشست علمی-تخصصی پژوهش و رسانه ها مطرح شد؛

دانشگاه ها در رفع مشکلات کشور فعال‌تر باشند

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: رسانه ها باید در رفع مشکلات کشور فعال‌تر شوند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگوی اختصاصی با ایسکانیوز؛

غلامی: هدف از سطح بندی دانشگاه ها، ایجاد رقابت برای بهبود شرایط علمی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای دانشجویانی که با هزینه شخصی تحصیل می کنند، وزارت علوم صرفا وظیفه تأیید صحت مدارک تحصیلی این دانشجویان و اینکه کجا درس می خوانند را به عهده دارد.

معاون جوانان وزیر ورزش‌و‌جوانان در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسکانیوز؛

تندگویان: من شهیدزاده‌ام، نه آقازاده/ دانشگاه آزاد برای کمک به اشتغال جوانان ظرفیت بالایی دارد

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: اگر دانشگاه آزاد اسلامی در تمام واحدهایش یک سایت با هر عنوانی مانند «مهارت افزایی» یا «مهارت آموزی» در کنار علم‌آموزی ایجاد کند که منطبق بر استان و شهرستان محلش باشد، به شکل بی‌نظیری به ما و کشور کمک می کند.

ایسکانیوز بررسی کرد؛

اهمیت جایگاه پژوهش از دیدگاه مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری یکی از مهم‌‌‌ترین دستاوردهای امور پژوهشی را کاربردی شدن آن در صنایع و حل مسائل مختلف کشور می دانند و همواره به عملی شدن پژوهش‌‌‌ها تاکید داشته و معتقدند که پژوهش و تحقیق باید به میدان عمل وارد شود و از کنج کتابخانه‌ها بیرون بیاید.

همزمان با هفته پژوهش؛

از پژوهشگران برتر کشور تجلیل شد+ اسامی

پژوهشگران برتر کشور صبح امروز در سالن اجلاس سران مورد تجلیل قرار گرفتند.

مسئول آموزش بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات:

پیشتازی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در طرح های پژوهشی صنعت نفت و گاز

مسئول آموزش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: دانشجویان دانشکده مهندسی نفت و گاز با همکاری مرکز تحقیقات بالادستی صنایع نفتی در دانشگاه توانستند به بومی گرایی علم در این رشته دانشگاهی بسیار کمک کنند و در فاز عملی نیز به صورت موثر در میادین نفت و گاز استان خوزستان حضور پررنگ دارند.

صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمت جامعه علم و فناوری است

«آئین نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور »  همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری  با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری و دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مسئولان، صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

جهانگیری: اقتصاد دانش بنیان، عامل محرک توسعه کشور است

معاون اول رئیس جمهور گفت: برنامه اقتصاد دانش بنیان به عنوان مهم ترین عامل توسعه کشور باید مورد توجه قرار گیرد، باید در صندوق های حمایتی دولت، نهادها و... مورد حمایت قرار گیرد، باید ارتقای پژوهشگران و پژوهشگاه‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد. 

وزیر علوم در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور؛

غلامی: بیش از 2 هزار اشتغال پایدار را در کشور مورد حمایت قرار داده ایم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هزار و 200 شرکت دانش بنیان را در پارک ها و مراکز رشد وزارت علوم داریم و در مجموع بیش از 2 هزار اشتغال پایدار را در کشور مورد حمایت قرار داده ایم.

اعتراضات مردمی در واکنش به طرح توسعه دانشگاه تهران / خریداری املاک مردم با قیمتی بسیار پایین برای ایجاد کافی شاپ در دانشگاه!

طرح توسعۀ دانشگاه تهران از اواخر دهۀ ۷۰ شروع شده و از آن زمان به مثابۀ بهانه‌ای در دست مسئولین دانشگاه تهران قرار گرفته تا املاک مردم را با قیمتی بسیار پایین‌تر از ارزش حقیقی آن خریداری کرده و به کاربری‌های گوناگون غیر آموزشی، از پارکینگ گرفته تا کافی‌شاپ، تبدیل نمایند.

مهلت مجدد ثبت نام برای آزمون ارزشیابی داروسازی دانش آموختگان خارج از کشور

متقاضیان شرکت در شانزدهمین دوره آزمون ارزشیابی داروسازی دانش آموختگان خارج از کشور می توانند در روزهای ۲۶ و ۲۷ آذرماه در این آزمون ثبت نام کنند.

در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور؛

قاضی‌زاده هاشمی: تعداد دانشمندان پر استناد حوزه پزشکی تا پایان سال 2016 به 55 نفر افزایش یافت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت کیفی مقالات نیز در طی این سال ها بهبود یافت. 10 سال زودتر از برنامه توسعه چشم انداز 1404 توانسته ایم رتبه تولید علم در منطقه را کسب کنیم.

در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور؛

ستاری: دانشگاه‌ها باید جزئی از جامعه و اقتصاد کشور باشند

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: تصور می کنم راه جدیدی در این دولت، در حوزه پژوهش طی می کنیم و در‌می یابیم چگونه آن را به اقتصاد ربط دهیم.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با ایسکانیوز؛

امشب آخرین مهلت ثبت نام در آزمون ارشد 98/ مهلت مجدد ثبت نام در اواخر بهمن ماه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ساعت 8 صبح امروز (یکشنبه 25 آذر 1397) تعداد 290 هزار و 189 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 ثبت نام کرده اند.

۱۱ کارگاه مهارت محور برای اشتغال دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای فعال شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات جهت ایجاد ۱۱ کارگاه معرفی شده توسط دانشگاه فنی وحرفه ای در شورای حمایت از کارگاه مهارت محور صندوق رفاه دانشجویان خبر داد.

در آیین نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور؛

برومند: سمینارهای امسال بر اساس چالش ها و یافتن راه های مشارکت برگزار می شوند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: سمینارها را امسال بر اساس چالش ها و یافتن راه های مشارکت برقرار می کنیم، نمایشگاه فناوری در هفته آینده با مشارکت نمایشگاه ساخت داخل به طور همزمان برگزار می شود.

در گفت‌و‌گوی اختصاصی با ایسکانیوز؛

تسهیلات ویژه وزارت کار برای کارآفرینان/ توسعه اشتغال در کشور مستلزم پژوهش محوری در دانشگاه هاست

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار و رفاه اجتماعی گفت: باید تلاش کنیم تا نظام علمی و آموزشی ما، اعم از دانشگاه های دولتی و واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی تمرکز و توجه بیشتری روی بحث های پژوهشی و کاربردی در سطح منطقه و دانشگاه داشته باشند و همین موضوع می تواند گام بسیار موثری در راستای ارتقای سطح پژوهشی کشور باشد.

با تقطیع انتقادات دانشجویان، رسانه میلی را نمایش دادید

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با انتشار پیامی نسبت به تقطیع انتقادات دانشجویان در دیدار با رئیس سازمان صداوسیما انتقاد کرد.

به مناسبت دومین روز هفته پژوهش:

رسانه ها پژوهش های دانشگاهی را به زبان ساده انعکاس دهند

معاون پژوهشی دانشگاه تهران درباره نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش گفت: رسانه ها وظیفه افزایش توانمند سازی جامعه را بر عهده دارند؛ همچنین رسانه می توانند پژوهش هایی که در دانشگاه ها وجود دارد را به زبان ساده برای عموم مردم بیان کنند.

ایسکانیوز بررسی کرد؛

دکتر، مهندس‌های بیکار/ از بی‌توجهی دولت تا مسافرکشی تحصیلکرده‌ها

تأسیس مراکز آموزش عالی متعدد منجر به رشد بی رویه فارغ التحصیلان شد؛ فارغ التحصیلانی که هیچ آمایشی برای آینده شغلی آنها صورت نگرفته و برنامه ریزی مدونی برای به کارگیری آنها وجود ندارد.

طی سال 96:

بیش از 4 هزار مدرک علمی در پایگاه wos از دانشگاه تهران نمایه شده است

نشست مطبوعاتی بیست و هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با حضور دکتر محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران عصر امروز در این دانشگاه برگزار شد.

درایسکانیوز عنوان شد؛

رنجبر: در دانشگاه آزاد به دنبال هدفمند کردن پژوهش هستیم

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دانشگاه آزاد به دنبال هدفمند کردن پژوهش هستیم که پژوهش در اقتصاد کشور اثر گذار باشد، به همین دلیل ضعف های آموزش عالی را مورد بررسی قرار دادیم.

در پاسخ به ایسکانیوز؛

رنجبر: تحریم‌ها بر فعالیت‌های پژوهشی تأثیری نگذاشته است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: من معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی هستم و نسبت به سال گذشته نه بودجه ام کم شده و نه اتفاق خاصی افتاده است.

همه عناوین دانش و آموزش

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو