حمایت از کودکان سرطانی با برپایی بازارچه خیریه

حمایت  از کودکان سرطانی با برپایی بازارچه خیریه یکشنبه 29 مرداد 1396 - 14:33

موسسه خیریه مردم نهاد به نام موسسه خیریه سمر، چهاردهمین بازارچه خیریه خود را برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در خیابان دولت تهران بر پا می کند.

کدام ازدواج‌ها آسیب‌پذیرتر هستند؟

کدام ازدواج‌ها آسیب‌پذیرتر هستند؟

نگاهی به آمارهای طلاق و بررسی علل و عوامل این پدیده ...

10 درصد زنان معتاد در پاتوق‌ها «زایمان» می‌کنند

10 درصد زنان معتاد در پاتوق‌ها «زایمان» می‌کنند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه حدود 7 ...

 ۷۰ درصد مشکلات هویتی کودکان با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت رفع می شود

۷۰ درصد مشکلات هویتی کودکان با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت رفع می شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: با تعیین تکلیف ...

سایر عناوین مهم

سیگنال مغز در حرکت دادن صندلی چرخ‌دار به کار گرفته می‌شود

تیم تحقیقاتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مطالعه بر روی سیگنالهای مغزی راهکارهایی برای صدور فرامین به صندلی چرخ‌دار معلولان حرکتی عرضه کرد و به گفته این محققان در بخش پردازش سیگنال این سیستم، صندلی چرخ‌دار را به هر سمتی که مددجو تصور می‌کند،حرکت می‌دهد.

فوت 25 تهرانی به دلیل مصرف قرص برنج در سه ماه اول سال

 پزشکی قانونی استان تهران از جان باختن 25 تن از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه امسال در این استان خبر داد.

کمپ ترک اعتیاد معتادان بی بضاعت راه اندازی می شود

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: مواد مخدر به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌ها در بسیاری از جرائم نقش دارد به طوری که عامل وقوع ۵۰ تا ۶۰ درصد جرائم، مواد مخدر است.

دو راهبرد ایران در مبارزه با اعتیاد،پرهیز از مصرف و کاهش آسیب

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پرهیز از مصرف و کاهش آسیب را دو راهبرد اصلی ایران در مبارزه با اعتیاد اعلام کرد و گفت: وضعیت اعتیاد در ایران به هیچ وجه زیبنده کشور نیست.

با جمع آوری مدارک و دلایل جدید دادگاه رسیدگی به پرونده آتنا این هفته برگزار می شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل آخرین وضعیت پرونده قاتل آتنا اصلانی را تشریح کرد و گفت: دادگاه کیفری یک تحقیقات جامع تری را پیرامون موضوع انجام داده است.

انجام بیش از 200 هزار عمل جراحی زیبایی در تهران در یک سال/آسیب شناسی عمل های جراحی

بحث جراحی های زیبایی حرف تازه ای نیست و از چند سال پیش بسیاری از جوانان و حتی میانسالان به فکر انجام انواع جراحی های زیبایی افتاده و خود را به دست تیغ جراحی سپرده اند اما هنوز بیشتر آنها از آسیب های آن بی اطلاعند.

۷۸ درصد جویندگان کار در تهران فاقد مهارت‌های فنی لازم هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران می‌گوید استقبال از طرح کارورزی به حدی بوده که ۴۰ هزار نفر در استان تهران برای این طرح ثبت نام کرده‌اند. او تاکید دارد که بیش از ۷۸ درصد جویندگان کار در تهران فاقد مهارت‌های فنی لازم هستند و طرح کارورزی آمادگی حضور آنها در محیط‌های کسب و کار را فراهم می‌کند.

مخالفت کمیسیون آموزش با طرح استخدام نیروهای نهضتی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به مخالفت کمیسیون آموزش با طرح استخدام نیروهای نهضتی و پیش دبستانی گفت: از ابتدا تاکید کرده‌ایم همکاری با نهضت منجر به استخدام نمی‌شود و یک فعالیت پاره وقت موقت است. از سوی دیگر این مسیر ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش مناسب نیست، اما چون مجلس قانونی را تصویب کرده بود موظف بودیم به نمایندگی از آموزش دهندگان آن را دنبال کنیم.

«زنان سرپرست خانوار و ایتام» تا سال ۹۹ صاحب‌خانه می‌شوند

مدیرکل تأمین مسکن کمیته امداد گفت: تا پایان سال ۹۹ مشکل مسکن تمام مددجویان دارای اولویت ما ازجمله مددجویان دارای خانواده‌های پرجمعیت، زنان سرپرست خانوار، ایتام و... حل خواهد شد.

پیامدهای حذف «طلاق» از شناسنامه

عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد با اشاره به پیشنهاد حذف ثبت «طلاق» از شناسنامه گفت: اعتماد به نفس در افرادی که در زندگی گذشته خود شکست خورده‌اند با حذف کلمه «طلاق» از شناسنامه افزایش می‌یابد و این امر از نقاط قوت اجرای این طرح می‌تواند باشد.

پیشی گرفتن تعداد مردان دارای همسر از زنان متاهل !

۶۰ سال پس از انجام نخستین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران، فزونی گرفتن تعداد مردان دارای همسر از زنان متاهل در سرشماری ۹۵ تعجب و پرسش جمعیت‌شناسان و کارشناسان را سبب شده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران:

۶۵درصد از کودکان کار در کشور از اتباع هستند

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران گفت: 65 درصد از کودکان کار و خیابان در کشور از اتباع هستند و امکانات بهزیستی پاسخگوی آنها نیست و قوه قضاییه باید ورود کند.

راه اندازی مراکز نگهداری از نوزادان معتاد به کجا رسید؟

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: هیچ گونه مرکزی جهت نگهداری نوزادان تازه متولد شده از مادران معتاد وجود ندارد و در نظر داریم با ایجاد مراکزی شبه خانواده در اقصی نقاط کشور در بهبود و نگهداری این نوزادان، مؤثر باشیم.

آزادی 20 زندانی غیرعمد در حاشیه همایش‌های پیاده‌روی

ستادهای دیه استانی از تیر ماه سال گذشته تاکنون با مشارکت در همایش‌های پیاده‌روی ضمن جمع‌آوری کمک‌های ورزشکاران نیکوکار، زمینه آزادی بیش از 20 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

چهار دیواری اختیاری است یا نه ؟

آپارتمان نشینی به معنای استفاده از مجتمعی ساختمانی با قوانین و مقررات نوشته و نانوشته مربوط به آن است و نیازمند فرهنگ و نظم خاصی است. متأسفانه به دلیل اینکه این نوع سکونت در ایران قدمت زیادی ندارد، فرهنگ آن متناسب با گسترش آپارتمان نشینی در میان مردم نهادینه نشده است. با گسترش مجتمع ها احیانا اختلافاتی بین آپارتمان نشینان، به وجود می آید که باعث می شود فردی که خسته از درس و کلاس های تکراری ، سر و صداهای محل کار، ترافیک و... برای رسیدن به آرامش به خانه بازگشته است، بار دیگر با تنش های زیادی که روح و روان او را افسرده می کند در خانه اش روبرو شود. تنش هایی که تا حد بگو و مگوهای بیهوده و حتی گاهی برخوردهای فیزیکی هم کشیده می شود.

سوئیت سمفونی «افلاکیان» حماسه آزادگان را روایت می کند

سوئیت سمفونی «افلاکیان» ساخته مسعود پیروی بزودی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رونمایی و اجرا می شود.

زنان سرپرست خانواری که ازدواج کنند کمک هزینه یکساله مسکن می‌گیرند

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد بخشی از مواد مهم حوزه حمایت و سلامت خانواده در بودجه مصوب سال ۱۳۹۶ این نهاد را تشریح کرد.

فتح قله سبلان توسط 300 نفر از اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور

دانش آموزان پسر انجمن اسلامی ،با یاد شهید مدافع حرم "محسن حججی" موفق به فتح قله سبلان ،سومین ارتفاع بلند ایران شدند.

نحوه محاسبه نفقه زنان شاغل

ضمانت اجرای عدم پرداخت نفقه در قانون حمایت خانواده ذیل ماده ۵۳ عنوان شده است که هرگاه مرد علی رغم داشتن استطاعت مالی و فقدان شرایطی که زن را از نفقه محروم می‌کند (نشوز)، نفقه همسر خود را تادیه نکند، در صورت شکایت زن، به6 ماه تا دوسال حبس محکوم می‌شود.

بکارگیری افراد توانمند در صلح بین زوجین در حال طلاق

معاون اجتماعی دادگستری گلستان گفت: با هدف کاهش طلاق، اجرای طرح مصلحین در دادگستری‌های گلستان آغاز شد. در این طرح، افراد توانمند در زمینه سازش بین زن و شوهر‌های در آستانه‌ جدایی، شناسایی و به کارگیری می‌شوند.

چگونگی اولویت‌های حمایت از مددجویان کمیته امداد

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد بخشی از مواد مهم حوزه حمایت و سلامت خانواده در بودجه مصوب سال ۱۳۹۶ این نهاد را تشریح کرد.

کارتن خوابی مرجان ۱۵ ساله معتاد با نوزادش در پارک

دوبار ازدواج کرده بود، برادرش مرتب اذیتش می کرد راه برگشت به خانه را نداشت تصمیم گرفت که اعتیادش را ترک کند تا به بچه اش محبت کند.

افتتاح اورژانس اجتماعی در هفته دولت در بهزیستی ملارد/اورژانس اجتماعی پل ارتباطی میان مردم و بهزیستی است

رییس بهزیستی شهرستان ملارد در نشستی که با خبرنگاران داشت اعلام کرد اورژانس اجتماعی این شهرستان درهفته دولت افتتاح می شود.

نماینده همه شهروندان هستیم

در آستانه شروع به کار شورای شهر و شهردار جدید تهران، یک عضو شورای شهر با اسقف ارامنه شهر تهران دیدار و گفتگو کرد.

چرخه ناقص، احتمال بازگشت معتادان بهبود یافته به سمت مواد را بیشتر می کند

آغاز چرخه بهبود اعتیاد، با درمان‌های بیولوژیک است و انتهای آن هم به دریافت خدمات اجتماعی و مداخلاتی در این حوزه ختم می‌شود؛ بخشی که تاکنون بسیار کمتر از درمان مورد توجه قرار گرفته‌ و نتایج آن را تحت تاثیر قرار داده است.  

به یک همپا نیازمندیم/ در این کانال همه پایه اند!

می گویند خبرنگارها کنجکاوند و از درز دیوار هم که شده سوژه در می آورند،راست و دروغش را نمی دانم ولی ماجرای گزارش امروز ما از گشت زدن در کانال های تلگرامی آغاز شد، کانالی که افراد در آن به دنبال آدم های «پایه» می گردند.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو