اوج مصرف برق همچنان بالای 50 هزار مگاوات

اوج مصرف برق همچنان بالای 50 هزار مگاوات

پیک مصرف برق که در 2 روز پیش از مرز 50 هزار مگاوات گذشت، همچنان با شیب ملایمی رو به افزایش است.

توافق اوپک صنعت نفت را از بدترین دوران رکود نجات داد

توافق اوپک صنعت نفت را از بدترین دوران رکود نجات داد

دبیرکل اوپک در سخنرانی افتتاحیه هفتمین سمینار بین‌المللی اوپک اعلام کرد ...

افزایش ۱۸ میلیون لیتری تولید بنزین در ۳ ماه نخست امسال

افزایش ۱۸ میلیون لیتری تولید بنزین در ۳ ماه نخست امسال

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در سه ...

اختلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره افزایش تولید نفت اوپک

اختلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره افزایش تولید نفت اوپک

کشورهای تولیدکننده نفت حاشیه خلیج فارس همچنان درباره لزوم افزایش تولید ...

سایر عناوین مهم

واحد های صنعتی در ساعات اوج مصرف برق صرفه جویی کنند

تفاهم نامه همکاری واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی با شرکت توزیع نیروی برق برای کنترل پیک (اوج) مصرف برق به استان‌ها ابلاغ شد تا واحدهای صنعتی در ساعات اوج مصرف صرفه جویی کنند.

راه‌اندازی سامانه ثبت و نظارت لحظه‌ای بر قراردادهای مشارکت در کاهش پیک

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از راه‌اندازی سامانه ثبت و نظارت لحظه‌ای بر قراردادهای مشارکت شرکت‌ها و صنایع بزرگ در کاهش پیک خبر داد.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

خبر خوش در انتظار کلاه‌زردها

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با اشاره به اینکه تبدیل وضعیت شاغلین اپراتورهای پست‌ فشار قوی و همسان سازی حقوق همکاران در دست پیگیری است، گفت: با توجه به بازخوردهای خوبی که از سوی مسئولان داشتیم، پیش بینی می‌شود به‌زودی خبرهای خوبی برای این قشر زحمتکش داشته باشیم.

کاهش بیش از یک میلیارد متر مکعب آب ورودی به سدهای کرمان

حجم آب ورودی به سدهای کرمان از ابتدای سال آبی تاکنون به 120 میلیون مترمکعب رسیده است. عددی که سال گذشته در همین بازه زمانی در حدود یک میلیارد و 363 میلیون مترمکعب بوده و این روند حکایت از افت 91 درصدی آب ورودی به مخازن سدهای این استان دارد.

تاکید بر حمایت از ساخت داخل در طرح های عملیات تولید پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، با تاکید بر نگاه ویژه این شرکت به استفاده از تولیدات داخلی در پروژه های گازی پارس جنوبی، از پیگیری برنامه هایی باهدف مشارکت بیشتر سازندگان و افزایش مستمر حمایت از ساخت داخل در اجرای طرح های مربوط به عملیات تولید خبر داد.

اجرای طرح ارزیابی و پایش مدیریت مصرف انرژی توسط توزیع برق تهران بزرگ

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در نظر دارد تا با همکاری مروجین صرفه جویی نسبت به ارزیابی و پایش مدیریت مصرف انرژی در کلانشهر تهران اقدام کند.

در گفت‌وگو با ایسکانیوز مطرح شد؛

کمبود جایگاه سوخت در تهران/ افزایش قیمت بنزین در سبد خانوار تاثیر گذار نیست

عضو هیات مدیره کانون انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: حدود 253 جایگاه سوخت در استان تهران فعال است اما با وجود این تعداد، بازهم در اکثر مناطق با کمبود جایگاه سوخت مواجه هستیم.

صادرات نفتا و خام فروشی، دامن پتروشیمی ها را گرفت

قائم‌مقام انجمن کارفرمایی پتروشیمی با انتقاد از کاهش عرضه خوراک نفتا به پتروشیمی‌ها، گفت: با توجه به تفاوت نرخ ارز رسمی و غیررسمی در داخل و خارج از کشور، انگیزه بسیار زیادی برای خرید برخی محصولات پتروشیمی از بورس و صادرات آن به خارج از کشور وجود دارد.

امضای تفاهم‌نامه احداث یک مرکز تفکیک و ۲ ایستگاه تقویت فشار گاز در استان فارس

تفاهم‌نامه احداث ۲ ایستگاه تقویت فشار گاز میدان‌های هما و وراوی و مرکز تفکیک میدان تابناک در جنوب استان فارس به منظور تثبیت خوراک پالایشگاه پارسیان امضاء شد.

پرداختن به موضوع افزایش تولید اوپک، چراغ سبز به تصمیم‌های آمریکاست

وزیر نفت گفت: پرداختن به موضوع افزایش تولید نفت اوپک، چراغ سبز به تصمیم‌های آمریکاست؛ در حالی که اکنون با عدم تعادل در بازار نفت مواجه نیستیم و نیازی به افزایش تولید نیست.

نفت برنت به مرز 75 دلار نزدیک شد

هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ارزش 74 دلار و 74 سنت و سبد نفتی اوپک نیز به قیمت 72 دلار و 79 سنت مورد خرید و فروش قرار گرفت.

بعید است اعضای اوپک برای اجرای خواسته‎های ترامپ به اجماع برسند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با حمایت از موضع وزارت نفت در اجلاس ۱۷۴ اوپک، گفت: بعید می‌دانم اعضای اوپک در اجرای خواسته‎های رئیس جمهوری آمریکا به اجماع برسند.

دایرةالمعارف اصطلاحات اقتصادی؛

بویلر چیست؟

بویلر در لغت به معنای جوش آورنده آب تا حد بخار است که در عمل به آنها دیگ های بخار گفته می شود و وظیفه آنها ایجاد یک شعله مناسب و بی‌خطر با ترکیبی از مواد سوختنی و هواست تا بتوان در محیط ایمن حرارت را به آب منتقل کرد.

اقتصاد برق در کشور به صورت واقعی ساماندهی شود

مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید براینکه باید اقتصاد برق در کشور ساماندهی شود، گفت: هر اقدام فنی و تجدید ساختار بدون توجه به اقتصاد برق ابتر و ناقص خواهند ماند.

در دوازدهمین همایش بین المللی انرژی؛

وزیر نیرو: جذب بیش از 2.7 میلیارد یورو فاینانس خارجی برای افزایش راندمان نیروگاه‌ها

وزیر نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو، تاکنون پروژه هایی به ارزش بیش از دو میلیارد یورو را آغاز کرده و برخی از آنها را نیز به پایان رسیده است، گفت: انتظار می رود بتوان بیش از 4 میلیارد یورو سرمایه دیگر برای طرح های آتی از این بانک ها جذب کرد.

نفت برنت 74 دلاری شد

هر بشکه سبد نفتی اوپک به ارزش 73 دلار و 35 سنت و نفت برنت دریای شمال نیز به قیمت 74 دلار در بازار جهانی مورد معامله قرار گرفت.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

دشوارترین آزمون اوپک، برای کشورهای صادرکننده نفت

این روزها اعضای اوپک با آزمون‌های بسیار سختی روبه‌روهستند و انتظار می‌رود با تدابیر هوشمندانه، به دور از جو روانی و سیاسی تصمیم‌گیری کنند؛ چرا که تصمیمات نادرست علاوه براینکه وجه این سازمان را زیر سوال می‌برد بلکه سبب خشنودی برخی از کشورها می‌شود.

ایران سهمیه خود را در اوپک حفظ خواهد کرد

سخنگوی دولت گفت: در موضوع نفت، هر کشوری منافع ملی خود را می‌بیند، تلاش دولت بر این است که باوجود توطئه دشمن، سهمیه خود را در اوپک حفظ کنیم.

خوش‌بینی بانک آمریکایی به نفت ۸۰ دلاری

با وجود انتظارات فزاینده‌ای که برای اقدام اوپک و روسیه برای افزایش تولید وجود دارد،گلدمن ساکس همچنان دیدگاه خوش بینانه‌ای به قیمت‌های نفت داشته و انتظار دارد نفت تابستان امسال به ۸۲.۵۰ دلار در هر بشکه صعود کند.

اختصاص 100 میلیارد تومان به وزارت نیرو برای پرداخت صورت‌حساب نیروگاه‌های تجدیدپذیر

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور از اختصاص 100 میلیارد تومان به وزارت‌ نیرو از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد و گفت: این مهم در هیات وزیران به تصویب رسید و در اسرع وقت صورت‌حساب برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر به‌صورت کامل پرداخت شد.

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛

سنگ‌اندازی آمریکا؛ تنها مسیر توسعه پتروشیمی را کند می‌کند، نه اراده ملی را

صنعت پتروشیمی در سال های اخیر توانسته به مرور بر بسیاری از مشکلات در حوزه فروش، انتقال پول به داخل کشور، بیمه و حمل و نقل فائق آید و تنها اثر تحریم‌ها ممکن است بر روند‌ توسعه این صنعت اثر گذار شده و آن را کند نماید.

قاضی‌پور: کارت‌های سوخت احیا شود

نماینده ارومیه در تذکری با انتقاد از جمع آوری کارت‌های سوخت، آن را مانعی برای مصرف مازاد انرژی دانست و گفت: مصرف بی‌رویه انرژی در وزارتخانه‌ها باعث از بین رفتن میلیاردها تومان  سرمایه کشور می‌شود.

کاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک

قیمت نفت در اوایل معاملات روز سه‌شنبه بازار آسیا به دلیل انتظارات برای افزایش تولید اوپک و متحدانش، با کاهش روبرو شد.

اوج مصرف برق کشور از 50 هزار مگاوات عبور کرد

پیک مصرف برق روز گذشته برای نخستین بار در سال جاری از مرز 50 هزار مگاوات عبور کرد.

توسعه در غرب کارون معطل خارجی‎ها نمی‎ماند

مدیرعامل شرکت متن با اشاره به تداوم فعالیت‎های توسعه‎ای در میدان‎هایی نظیر آزادگان و یاران گفت: حضور شرکت‎های بین‎المللی به منظور بهره‎‏مندی ایران از سرمایه و فناوری‏‎های خارجی مغتنم است، اما فرآیند توسعه در غرب کارون معطل حضور شرکت‎های خارجی نیست و با جدیت ادامه دارد.

افت 97 درصدی ورودی آب به سدهای استان هرمزگان/ 91 درصد مخزن سد استقلال آب ندارد

کل حجم آب ورودی به سدهای هرمزگان از ابتدای سال آبی تاکنون به 11 میلیون مترمکعب رسیده است که این روند حکایت از افت 97 درصدی ورودی به مخازن سدهای این استان دارد. از این حیث سدهای هرمزگان بدترین شرایط را در میان سایر استان‌های کشور تجربه می‌کنند.

همه عناوین انرژی

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو