امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور دکتری ۹۸

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: ساعت ۲۴ امشب ۵ اردیبهشت ماه ۹۸ آخرین مهلت انتخاب رشته در آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال ۹۸ است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، حسین توکلی اظهار کرد: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۵ اردیبهشت ماه، داوطلبان توجه داشته باشند که این فرصت تمدید نخواهد شد.

توکلی ادامه داد: از تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که تا ساعت ۱۲ امروز ۵ شنبه ۵ اردیبهشت تعداد ۸۹ هزار و ۵۷ نفر انتخاب رشته کرده اند.

وی افزود: به عبارت دیگر ۵۹ درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را برای انتخاب ۵۰ کد رشته امتحانی تکمیل کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: با توجه به اطلاعیه اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته که در روز ۳ اردیبهشت منتشر شده است، داوطلبان می‌توانند با توجه به آن اطلاعیه ضمن ویرایش فرم انتخاب رشته خود نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته در صورت نیاز به ثبت آن کد رشته‌ها اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته و علاقه مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه و براساس اطلاعیه‌های موجود در آن سایت نسبت به انتخاب کد رشته اقدام کنند.

وی تأکید کرد: اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری دوره دکتری در هفته آخر اردیبهشت ماه ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی به جز دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۴ هزار نفر است و نتیجه نهایی پذیرش در این دوره در نیمه اول شهریورماه ۹۸ اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/
منبع: مهر
کد خبر: 1003269