محک با عطر و طعم تهران قدیم در عمارت کاظمی+عکس

مراسم «عطر و طعم تهران قدیم» با هدف بررسی و معرفی خواص و فواید غذاهای سنتی ایرانی در عمارت کاظمی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، در این مراسم که پیش‌درآمدی برای شروع به فعالیت بازار محک با «عطر و طعم قدیم» بود، داوطلبان با تقبل هزینه پخت غذاهای سنتی، از مهمانان پذیرایی کردند و با دسرها و شربت‌های ایرانی، کامشان را شیرین ساختند.
سعیده قدس، بنیانگذار و عضو هیأت امنا و مدیره محک در ابتدای این مراسم گفت: «گروهی از مردم در این روزها در تلاشند تا میراث سنتی ایران را ارج نهند و در مسیر استفاده از آداب و واژگانی هستند. امیدواریم با همدلی و همراهی یکدیگر چنین اتفاقی برای جامعه مدنی ایران شکل گیرد. محک بر همین اساس، در این روز به فعالیت در حوزه فرهنگ سنتی ایرانی پرداخته است چرا که در برنامه‌های راهبردی کلان خود پرداختن به ارزش‌ها و ظرفیت‌های جامعه مدنی ایران را در دستور کار قرار داده است‌.»


همچنین «مصطفی حسینی»، معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ۱۲ تهران با اشاره به توجه به مسئولیت اجتماعی این سازمان گفت: «شهرداری منطقه 12 و محک از فراموشی جلوگیری می‌کنند. شهرداری از فراموش شدن بافت تاریخی و مردم ساکن در آن و محک از فراموش شدن کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان. بی شک ما نیز در این منطقه به خیرین و سازمان‌های مردم‌نهاد دست یاری می‌دهیم تا به همت آنها بتوانیم قدمی برای اقشار مختلف جامعه برداریم.»


محک همواره تلاش می‌کند در زمینه آموزش پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی برای تغییر سبک زندگی منطبق با معیارهای زندگی سالم برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کند تا در ارتقای سلامت جامعه تأثیرگذار باشد.

محک به کیفیت غذای کودکان مبتلا به سرطان توجه داشته و همواره آن را مدنظر قرار می‌دهد. بخش تغذیه بیمارستان محک براساس استاندارد HACCP را از مؤسسه توف نور (TÜV NORD) آلمان کسب کرده است.

این استاندارد به معنای یک روش مدون و مشخص برای تجزیه و تحلیل خطرات ایمنی مواد غذایی و اقدامات کنترلی مورد نیاز است. در واقع لازمه این استاندارد، رعایت موازین و استانداردهای بین‌المللی و تضمین کیفیت غذایی است که در آشپزخانه پخته و در بخش‌های بیمارستانی عرضه می‌شود. دریافت این استاندارد به علت لزوم رعایت اصول متعدد توسط بیمارستان‌ها، پیچیده است و بیمارستان محک در تهران از معدود بیمارستان‌هایی است که توانسته این استاندارد را از مؤسسه توف‌نورد اخذ کند.

مراسم «عطر و طعم تهران قدیم» با هدف بررسی و معرفی خواص و فواید غذاهای سنتی ایرانی با سخنرانی دکتر منصوره اتحادیه (تاریخ‌نگار و استاد دانشگاه)، سید محمد بهشتی (رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، مصطفی حسینی (معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ۱۲ تهران)، دکتر الناز نجفی (دکترای معماری و پژوهشگر)، محمدرضا قاسمی (رئیس انجمن خوراک و نوشیدنی‌های ایران) و سعیده قدس (بنیانگذار و عضو هیأت امنا و مدیره محک) در عمارت کاظمی برگزار شد. در این مراسم اعضای هیأت امنا و مدیره، نیکوکاران و کارکنان محک حضور داشتند.

گفتنی است؛ بازار محک با «طعم و عطر قدیم» با محوریت غذاهای سنتی در تاریخ 13 و 14 تیرماه و در خانه دبیرالملک برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1008578