٣.٢٤ درصد تخت های بیمارستانی کشور خیریه است

معاون کل وزارت بهداشت گفت: عمده مشارکت خیرین در حوزه ساخت و ساز بیمارستان ها است و پیشنهاد ما این است که خیرین در هزینه های جاری بیمارستان ها و مراکز درمانی بیشتر یاری کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، ایرج حریرچی در آیین رونمایی از بخش های جدید بیمارستان خیریه غیاثی تهران گفت: خیرین در حوزه سلامت نقش عمده و قابل توجهی در تامین امکانات درمانی برای خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان ایفا می کنند.

وی بیان کرد: مساعدت های خیرین حوزه سلامت در زمینه های مختلف از جمله، خدمات بستری، سرپایی، تامین هزینه های بیماران و سایر موارد، به بیماران کاملا مشهود است. اما، عمده مشارکت خیرین در حوزه ساخت و ساز بیمارستان ها است و پیشنهاد ما این است که خیرین در هزینه های جاری بیمارستان ها و مراکز درمانی بیشتر یاری کنند. همچنین پیشنهاد ما این است که پزشکان عزیزی که در مناطق محروم خدمت می کنند، در بیمارستان های خیریه نیز کمک بیشتری کنند.

حریرچی با بیان اینکه در حال حاضر ٣.٢٤ درصد کل تخت های بستری کشور را تخت های بیمارستان های خیریه تشکیل می دهد، تصریح کرد: به عبارت دیگر، ٤٥٦٤ تخت بستری در کشور، مختص بیمارستان های خیریه است و این در حالی است که ضریب اشغال تخت های خیریه کشور، ٥٢ درصد بوده و ٤٨ درصد از این ظرفیت خالی است.

در حال حاضر ٣.٢٤ درصد کل تخت های بستری کشور را تخت های بیمارستان های خیریه تشکیل می دهد

معاون کل وزارت بهداشت همچنین، تصریح کرد: با توجه به نیازی که مردم عزیز به بستری داشته و با توجه به محدودیت های بیمارستان های دولتی، ضرورت دارد که درجهت استفاده از ظرفیت تخت های بستری در مراکز درمانی خیریه، برنامه ریزی های مدونی انجام شود.

در این مراسم، بخش های جدید بیمارستان خیریه غیاثی ازجمله، بخش MRI، بخش آندوسکوپی و کلونوسکوپی، بخش جراحی چشم و بخش NICU، با حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افتتاح و آماده خدمت رسانی به مردم شد.

بیمارستان خیریه غیاثی تهران، در مجموع دارای ٢٤٥ تخت بستری بوده که با ضریب ٨٣ درصد، به مردم عزیز، خدمت رسانی می کند، همچنین این مرکز درمانی، دارای ١٦ تخت VIP برای خدمت رسانی به بیماران خارجی است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1023383