حمایت از ۱۶۰ طرح علمی و فناورانه تصویب شد

کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی حمایت از ۱۶۰ طرح پژوهشی محققان کشور را تایید کرد تا به زودی با اجرایی شدن آنها شاهد ورود این دستاوردها به جامعه باشیم.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی حمایت از ۱۶۰ طرح پژوهشی محققان کشور را تایید کرد تا به زودی با اجرایی شدن آنها شاهد ورود این دستاوردها به جامعه باشیم.

۱۶۰ طرح پژوهشی در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تایید شد. این کمیته هر ماه طرح‌های تصویب شده در کارگروه‌های صندوق را مورد بررسی قرار می‌دهد و در نهایت پس از ارزیابی طرح‌های دارای اولویت را تصویب می‌کند.

از این تعداد طرح تایید شده، ۵۵ رساله دکتری، ۳۵ طرح پسادکتری و ۷۰ طرح پژوهشی مورد حمایت قرار می‌گیرد که حوزه های مختلف همچون پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی، علوم پایه، محیط زیست، سلامت و اقلیم را شامل می‌شود.

انجام طرح پژوهشی توسط محققان و متخصصان کشور یکی از مسیرهای است که پیشرفت را برای کشور به ارمغان می‌آورد. زیرا با این اقدام شاهد ورود دستاوردهای فناورانه و علمی این تحقیقات به جامعه هستیم. صندوق نیز با راه‌اندازی کارگروه‌های مختلف در حوزه‌های علمی در این مسیر قدم گذاشته تا با حمایت از پژوهشگران کشور انجام این فعالیت‌ها با سرعت انجام شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1024908