۲ سال زندان در انتظار شهروندان انگلیسی که عمدا سرفه می‌کنند!

دفتر دادستانی کل انگلیس از صدور حکم دو سال زندان برای افرادی که عمدا روی کادر خدمات اضطراری این کشور سرفه می‌کنند، خبر داد!

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مقامات قضایی کشور انگلیس هشدار داده‌اند، کسانی که در طول شیوع ویروس کرونا عمدا روی کادر؛ خدمات اضطراری سرفه کنند، به دو سال حبس محکوم خواهند شد!

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، "دفتر دادستانی کل" انگلیس گفته است که در چنین شرایطی، سرفه به منزله حمله جسمی به افراد کادر اضطراری یا اقدام به ضرب و شتم علیه دیگر کارکنان کادر خدمات و دیگر افراد جامعه تلقی خواهد شد.

این حکم که در واکنش به گزارش‌های متعددی صادر شده است، حاکی از آن است افرادی که ادعا کرده‌اند به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، از روی عمد روی پلیس و کارکنان فروشگاه‌ها سرفه کرده‌اند.

"مکس هیل"، رئیس دفتر دادستانی عمومی انگلیس گفت: «حضور کارکنان خدمات اضطراری بهنگام شیوع ویروس کرونا که جامعه برای مبارزه با آن دست به دست هم می‌دهد، بیش از پیش لازم است؛ به همین دلیل، از دریافت گزارش‌هایی حاکی از آن که افرادی مدعی به ابتلا به کرونا روی ماموران پلیس و دیگر افرادی که در خط مقدم مبارزه قرار دارند، سرفه می‌کنند، سخت وحشت‌زده شده‌ام.»

چنین حملاتی، به‌ویژه علیه کارکنان بخش خدمات ضروری، منجر به دو سال حبس، و انجام آن علیه دیگر افراد، منجر به 6 ماه حبس خواهد شد اما حمله به افراد خارج از کادر اضطراری نیز اگر انگیزه نژادپرستانه یا مذهبی داشته باشد، می‌تواند به دو سال زندان افزایش داده شود.

تاکنون 22 هزار و 141 نفر انگلیسی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک هزار و 408 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1064824