برنامه جامع حزب‌الله برای مقابله با شیوع کرونا در لبنان

حزب‌الله لبنان در استان‌های این کشور برنامه جامعی را برای مقابله با شیوع کرونا به اجرا گذاشته و هزاران نفر را در این راستا آموزش و کادربندی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب‌الله لبنان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور، تمامی ظرفیت لجستیکی و انسانی خود را در اختیار مقابله با این بیماری به کار گرفته است.

به نوشته وبسایت العهد، در استان البقاع در شرق لبنان، جنبش حزب‌الله تلاش‌های گسترده‌ای را در این باره آغاز کرده و در یک برنامه جامع تعداد ۳۵۳۰ نفر را در بخش‌های علمی، پزشکی، پرستاری و مراقبت و میدانی سازماندهی کرده است. همچنین اتاق عملیاتی با نام ۲۴/۲۴ و مراکزی درمانی و قرنطینه و همچنین ۲۰ آمبولانس برای انتقال مبتلایان در نظر گرفته شده است.

«حسین النمر» مسئول حزب الله در استان البقاع به العهد گفت که ۲۶۶ کمیته بهداشت در تمامی مناطق استان دایر شده است و ۱۳ مرکز درمانی در مناطق مختلف استان افتتاح شده و ۷۰۰۰ نفر آقا و خانوم برای مراقبت و رسیدگی به مبتلایان آموزش دیده‌اند و در سطح شبکه‌های اجتماعی نیز ۱۵۰۰۰ نفر برای اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی به کار گرفته شده‌اند.

در استان «بعلبک- الهرمل» نیز حزب‌الله لبنان اقدامات لجستیک و سازماندهی شده خود را برای مواجهه با ویروس کرونا آماده و اعلام کرده است که از طریق تشکیل اتاق عملیات ویژه آمادگی کامل برای پیگیری و درمان مبتلایان را دارد.

وبگاه العهد پیش از این نوشته بود که حزب‌الله لبنان ۱۵۰۰ پزشک، ۳۰۰۰ پرستار و امدادرسان، ۵۰۰۰ کادر خدمات بهداشتی، ۱۵۰۰۰ کادر خدمات میدانی، ۱۰۰ آمبولانس و یک مرکز متخص کرونا برای مبارزه با این ویروس اختصاص داده است.

همچنین در یک ماه اخیر حزب‌الله لبنان بیش از سه میلیارد و نیم لیره لبنان در امر مبارزه با کرونا هزینه کرده است. همچنین برای ۱۵۰۰۰ نفر کارگاه‌های تخصصی و فرهنگی برپا شده است.

بخش مهندسی حزب الله نیز شروع به تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی کرده و مراکزی برای تشخیص بیماری در نظر گرفته شده و برخی بیمارستان‌ها نیز برای قرنطینه کردن بیماران اجاره شده است.

حزب الله لبنان همچنین ۳۲ مرکز پزشکی بعنوان ذخیره برای مواقع اضطراری در نظر گرفته است.

تا کنون در لبنان ۵۴۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۹ نفر فوت کرده و ۵۵ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1065474