کارگران مؤثرترین نیروی محرکه اقتصاد کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کارگران مؤثرترین نیروی محرکه جامعه در اقتصاد کشور هستند.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت نهم اردیبهشت، روز بسیج کارگری، پیامی خطاب به جامعه کار و تلاش کشور صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز کارگر توفیقی الهی و فرصتی است مغتنم برای قدردانی از زحمات خستگی‌ناپذیر جامعه کار و تلاش کشور. بی‌شک نقش کارگران به عنوان مؤثرترین و کاراترین نیروهای محرکه جامعه، در فرایند تولید و اقتصاد کشور، نقشی سرنوشت‌ساز و بی‌بدیل بوده و پایه اقتصاد جامعه متکی به آن‌ها است. جامعه کارگری و زحمتکش ما به مدد حضور هزاران نیروی بسیجی مردمی عاشق در دوران دفاع مقدس نیز حماسه‌های بزرگی را در تاریخ ایران اسلامی رقم زده و ۱۴ هزار شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی نمودند.

کار در اسلام نیز از جایگاه رفیعی برخوردار بوده و به‌عنوان بهترین عبادت و والاترین جهاد همواره مورد تأکید قرار گرفته است تا آنجا که پیامبر اعظم (صل الله علیه و آله وسلم) دست پینه‌بسته کارگری را بوسیدند و فرمودند این دست هیچگاه در آتش دوزخ نخواهد سوخت.

نهم اردیبهشت سالروز تشییع نمادین شهید جاویدالاثر عبدالحسین برونسی است؛ شهیدی که در کسوت کارگری به چنان سلوک والایی از معرفت رسید که مقام عظمای ولایت امام خامنه‌ای عزیز (مد ظله العالی) این شهید والامقام را به‌عنوان نماد کارگر در تراز انقلاب اسلامی معرفی نمودند و این روز به‌عنوان روز بسیج کارگری نام گرفت.

نام نهادن یک روز به نام کارگر به واسطه نقش اساسی و تعیین‌کننده و اهمیت جایگاه کار و کارگر در اقتصاد کشور است و ان‌شاءالله مردم عزیز ایران اسلامی با خرید تولیدات داخلی ضمن فزونی بخشیدن به عزت ملی و استغناء از بیگانگان به ایجاد اشتغال، جهش تولید و افزایش رفاه این قشر مؤثر و زحمتکش جامعه کمک خواهند نمود.

اینجانب ضمن ارج نهادن به تلاش‌ها و زحمات کارگران عزیز روز کارگر را به همه جامعه کار و تلاش صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمائیم. موفقیت روزافزون شما را از درگاه احدیّت مسئلت دارم. امیدوارم روح بلند این شهید بزرگوار یاری‌گر همه شما عزیزان برای موفقیت هرچه بیشتر و نیل به آرمان‌های انقلاب باشد.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین

کد خبر: 1067410