شعار امسال هفته جهانی فضا اعلام شد

کمیته جهانی برگزاری مراسم هفته فضا، شعار «ماهواره ها زندگی را بهتر می‌کنند» را به عنوان شعار سال ۲۰۲۰ هفته جهانی فضا تعیین کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری ایسکانیوز، همه ساله روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر (۱۲ تا ۱۸ مهرماه) به عنوان هفته جهانی فضا برگزار می‌شود.

در سال ۱۹۹۹، مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن، چهارم تا دهم اکتبر هر سال به عنوان هفته جهانی فضا، درنظر گرفته شد.

هدف از این کار، ترویج و توسعه دانش فضایی و آشنا کردن مردم و جوانان از نقش فناوری فضایی در زندگی انسان‌ها روی زمین اعلام شد.

این هفته حد فاصل دو رویداد تاریخی فضایی یعنی پرتاب نخستین ماهواره جهان (اسپوتنیک) و امضای نخستین معاهده استفاده صلح‌آمیز از فضای ماوراء جو در سازمان ملل انتخاب شده است.

کمیته جهانی برگزاری مراسم هفته فضا، در هر سال شعاری را برای آن در نظر می‌گیرد. هدف از این کار، همسو کردن فعالیت‌ها و برنامه‌های گروه‌های مختلف در سراسر جهان، در راستای هدفی مشترک است.

امسال هفته جهانی فضا (wsw۲۰۲۰) با شعار «ماهواره ها زندگی را بهتر می‌کنند» برگزار می شود.

این موضوع نشان دهنده اهمیت فناوری فضایی در بهبود کیفیت زندگی روی کره زمین است و مطابق اهداف تعیین شده در این شعار، فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی می‌توانند در استفاده از داده‌های فضایی بسیار موثر باشند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1071102