فضای مجازی، بستری مناسب برای توسعه کرسی‌های آزاداندیشی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر گفت: برنامه‌های مفصلی برای کرسی‌های آزاداندیشی دانشجویی برای نیمسال آینده در نظر گرفته شده که چند موضوع را به‌صورت مجازی تعریف خواهیم کرد. برگزاری و ثبت‌نام این کرسی‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد.

جبار امینی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره فعالیت‌های و اقدامات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در شرایط کرونایی اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی طبعاً همه فعالیت‌های حوزه فرهنگی تحت تأثیر از این شرایط قرار گرفته و لغو حضور دانشجویان در دانشگاه موجب شده تا همه فعالیت‌ها به فضای مجازی منتقل شود. به لحاظ تنوع کار و کمیت و کیفیت، سعی کرده‌ایم حتی المقدور سطح برنامه‌ها را حفظ کنیم.

وی با اشاره به تداوم برنامه‌هایی نظیر سخنرانی، کارگاه آموزشی، مسابقه و سایر فعالیت‌ها در فضای مجازی افزود: کرسی‌های آزاداندیشی و کانون‌ها، این بخش از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه خیلی بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته است. توسعه کانون‌ها و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی بیش از هر فعالیتی نیازمند حضور دانشجویان است. با ورود دانشجویان جدید در نیمسال تحصیلی پیش رو سعی می‌کنیم کانون‌های جدیدی را نیز راه‌اندازی کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر بیان کرد: برنامه‌های مفصلی برای کرسی‌های آزاداندیشی دانشجویی برای نیمسال آینده در نظر گرفته شده که چند موضوع را به‌صورت مجازی تعریف خواهیم کرد. برگزاری و ثبت‌نام این کرسی‌ها از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد، در صورت استقبال بسترهای غیرحضوری آن فراهم خواهد شد.

امینی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در شرایط فعلی دانشگاه‌ها عنوان کرد: فعالیت‌های فضای مجازی همواره مد نظر معاونت فرهنگی بوده و بخشی از فعالیت‌های فرهنگی نیز در این فضا انجام شده است، اما شرایط پیش آمده موجب شد تا فضای مجازی به‌صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: سایت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر، گروه‌ها و کانال‌های مختلفی که در سطح دانشجویان وجود دارد بستر مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی هستند و عمده فعالیت‌ها قابل پیگیری و انجام در فضای مجازی است که برنامه‌های مطلوبی نیز در این راستا در حال انجام است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1077685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =