آیین‌نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای، آیین‌نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی این دانشگاه را ابلاغ کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه ای، آیین‌نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کرد.

دکتر طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده است: آیین‌نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری، ترویج و توسعه فرهنگ نوآوری و کارآفرینی مبتنی بر فناوری و لزوم زمینه سازی برای تحقق اهداف دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه حل مسأله، زمینه سازی تجاری سازی و تدوین سیستم های انگیزشی برای کاربردی شدن دستاوردهای علمی اعضای هیأت علمی در پاسخ به نیازهای اقتصادی و صنعتی کشور ابلاغ شد.

آیین‌نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اهدافی از جمله افزایش تأثیر اجتماعی دانشگاه و نقش آن در حل مسائل و مشکلات کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری، تقویت و افزایش انگیزه اعضای هیأت علمی برای مشارکت در طرح های فناورانه کشور و جامعه، ارج نهادن به مقام کارآفرینی و تکریم فعالیت های فناورانه اعضا هیأت علمی، فراهم کردن زمینه افزایش ایجاد اشتغال برای دانشجویان و دانش آموختگان، کمک به تقویت اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان، تحقق اهداف افزایش و تنوع بخشی در منابع و درآمدهای غیر شهریه ای، تقویت فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناوری واحدهای دانشگاهی در موضوع تخصصی سراهای استانی و متناسب سازی آنها با نیازهای واقعی جامعه و ایجاد انگیزه و ساز و کار تشویق برای همکاری اعضای هیأت علمی فناور و متخصص در زیست بوم فناوری ابلاغ شده است.

این آیین نامه با جزئیات کامل در اختیار واحدهای دانشگاهی قرار گرفته و شامل موضوعاتی از جمله تعاریف، معرفی حمایت های قابل ارائه در ازای فعالیت های فناورانه اعضای هیأت علمی، شاخص های حمایتی از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه، روند اجرایی و ... است.

براساس بندهای این آیین نامه، اعضای هیأت علمی متقاضی برای استفاده از مزایای آیین‌نامه حمایت از فعالیت فناورانه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید مستندات خود را از طریق سامانه ساجد به شورای مدیریت فعالیت های دانش بنیان ارائه کنند تا پس از بررسی و تأیید توسط رؤسای استان ها به معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری معرفی شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1080232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =