«پارک استعدادیابی و مهارت پروری» در واحد مشهد افتتاح شد

همزمان با دهه فجر، «پارک استعدادیابی و مهارت پروری»، به همت معاونت آموزش های عمومی و مهارتی(سما) و مرکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، در جلسه افتتاح این پارک، مسعود طاهری لاری با تبریک دهه فجر گفت: این انقلاب حاصل خون هزاران شهید است که باید سعی کنیم از آن حفاظت کنیم. کاری که امروز انجام شده به لحاظ رویکرد مهارت آموزی که در سما وجود دارد کار خیلی خوب و ارزشمندی است و وظیفه همه ماست که از این فعالیتها در دانشگاه حمایت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در راستای بیانیه گام دوم انقلاب شاهد فعالیت های خوبی در سما هستیم، بر شناسایی و پرورش استعدادهای دانش آموزان در مدارس سما تاکید کرد و افزود: در بحث استعداد یابی دانش آموزانی که دارای استعداد بالایی هستند را باید شناسایی و پرورش دهیم و این خواسته خانواده هاست. امروز در بحث استعدادیابی روی مدیریت استعداد در دنیا خیلی کار می‌شود و موضوع شکار مغزها هم در همین راستاست.

وی تصریح کرد: وقتی یک فرد مستعد شناسایی و پرورش پیدا کند موفقیت فردی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. ما نمی‌خواهیم همه بچه ها مهندس یا پزشک شوند این فکر تربیتی اشتباه است. دانش آموزان باید در مسیری قرار بگیرند که علاقه و استعداد دارند چون جامعه به همه مشاغل نیاز دارد. ایجاد مهارت در افراد یکی از ظرفیت های یادگیری امروز است که باید این ظرفیت را بالاتر ببریم.

طاهری لاری با اشاره به مجموعه ظرفیت های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در سطح استان مجموعه ظرفیت های آزمایشگاهی و کارگاهی زیادی داریم که در حال شناسایی هستیم تا از این ظرفیت ها درآمدزایی کنیم.

حدود ۸ هزار دانش آموز در مدارس سما خراسان رضوی تحصیل می کنند

در ادامه جعفر کبیری معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه در سطح استان خراسان رضوی حدود ۸ هزار دانش آموز در مدارس سما تحصیل می کنند که باید استعدادهای آنها شناسایی و شکوفا شوند افزود: افتتاح پارک استعدادیابی و مهارت پروری که با همکاری مرکز تحقیقات و آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی استان انجام می شود در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است و کمک بزرگی به شناسایی استعداد دانش آموزان خواهد کرد.

مدارس سما تحت پوشش دوره های قرآن آموزی قرار می گیرند

جعفر کبیری راه اندازی کانون های دارالقرآن در هر یک از مدارس سما مشهد را به عنوان برنامه ای در جهت کشف استعدادهای قرآنی دانش آموزان سما عنوان کرد و از افزایش استان های تحت پوشش دوره های قرآن آموزی دبیرخانه دائمی فعالیت های قرآنی سما کشور به ۱۳ استان خبر داد و اظهار کرد: برنامه ما این است که تا پایان سال ۱۴۰۰ همه ۳۲ استان کشور تحت پوشش این دوره های دبیرخانه قرار گیرند.

مدرسه عالی هوانوردی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر راه اندازی می شود

وی همچنین راه اندازی مدرسه عالی مهارتی هوانوردی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر را به عنوان برنامه ای در دستور کار دبیرخانه شورای نظارت و هماهنگی استانی سما عنوان کرد و افزود: طی رایزنی های انجام شده با ریاست محترم واحد کاشمر و ظرفیتی که در شهرستان کاشمر در زمینه هوانوردی وجود دارد همچنین مجوزی که از تهران گرفتیم مدرسه عالی مهارتی هوانوردی را در این واحد دانشگاهی راه اندازی خواهیم کرد.

سیدعابد حسینی رئیس مرکز تحقیقات و آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: پارک استعدادیابی و مهارت پروری که با همکاری مجموعه سما شروع شده چند هدف را دنبال می‌کند هدف اول شناسایی ظرفیت‌های مدارس سما که در آینده دانشگاه نقش ایفا می کنند. دانش‌آموزان استعدادهای خاصی دارند و با آزمون‌هایی که انجام می‌شود این استعدادها شناسایی می شوند.

وی افزود: در این پارک از مجموعه ظرفیت‌های استان استفاده خواهد شد. در فاز اول دوره های کارگاهی برای دانش آموزان برگزار می کنیم و استعدادها را کشف خواهیم کرد. در فاز دوم معلمان و مربیان مدارس سما و حتی اساتید دانشگاه با ادبیات کسب و کار و مشاغل با طی دوره‌های توانمندسازی آشنا می‌شوند و در گام سوم فضایی را آماده می‌کنیم برای برگزاری دوره های پیشرفته، تا ظرفیت‌های بالقوه دانش آموزان را به بالفعل تبدیل کنیم.

حجت الاسلام مصطفی رجایی پور رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: وارد چهل و دومین سال انقلاب می‌شویم. در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری هفت توصیه دارند یکی از این توصیه ها علم همراه با مهارت است که به عمل منجر شود و موضوع پارک استعدادیابی و مهارت پروری نیز در همین راستا می باشد نکته دوم توجه ویژه به جوانها است که در بیانیه گام دوم نیز بر آن نیز تاکید شده است.

انتهای پیام /

کد خبر: 1089146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =