آقای جهری، منتظر روز حساب خودتان در پیشگاه ملت باشید

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات نوشت: منتظر روز حساب خودتان در پیشگاه ملت باشید که راه فراری از آن ندارید؛ حتی اگر مدام این سو و آن‌سو «وزیر جوان» صدایتان کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز)، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)  در نامه‌ای خطاب به محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار پاسخگویی وی به سوالات و شبهات مرتبط با عملکرد این وزارتخانه شد.

در بخش ابتدایی این نامه آمده است: پاسخگویی یکی از اساسی‌ترین ملزومات شخصیتی کارگزاران نظام اسلامی است و البته که تقلیل پاسخگویی، به حضور نمایشی در شبکه‌های اجتماعی و رفتارهای پوپولیستی، ظلم به این اصل اساسی در حکمرانی اسلامی است. شما در سال‌های اخیر همواره از پاسخگویی به مردم سخن گفته‌اید؛ اما واقعیت این است که پاسخگویی یک عمل بوده و نه یک هشتگ برای نمایش در توییتر. 67 روز قبل در نامه‌ای شما را به حضور در میان دانشجویان و پاسخ به سوالات‌مان در یک جلسه حقیقی، منطقی و به دور از حواشی دعوت کردیم؛ جلسه‌ای که امیدوار بودیم برای یک بار هم که شده، شما را با واقعیتِ پاسخگویی و گفتگوی انتقادی مواجه کند. هرچند ما به علت اهمیتی که مسئله فضای مجازی برایمان داشت در این دو ماه مستمراً پیگیر پاسخ شما به این دعوت بودیم؛ متاسفانه حضرتعالی به این دعوت بی‌اعتنایی کردید و هیچگونه پاسخی به آن ندادید.

در نامه خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آمده است: اما پس از دو ماه شکیبایی، می‌خواهیم سوالات‌مان را به شکل عمومی و در پیشگاه ملت از شما بپرسیم و البته که دیگر امیدی به پاسخگویی از سوی شما نداریم چرا که به این حقیقت واقفیم امثال حضرتعالی اساساً علاقه‌ای به نشستن روی صندلی داغ پاسخگویی ندارند و همانقدر که از پاسخگویی فراری‌اند، با انواع ایما و اشاره به دنبال صندلی‌های نایس تاک‌شوهای صدتا یک غاز می‌دوند بلکه بیشتر به چشم بیایند. عوام فریبان با صندلی پاسخگویی قهرند؛ اما برای همنشینی با سلبریتی‌ها و جنجال‌های زرد در لحظه آماده هستند. آقای آذری جهرمی، شما برخلاف آنچه در ظاهر نشان می‌دهید، در ضدیت با مردم کم نظیر بوده و بر آن هستید تا مردم را نه با اخم و سرنیزه که با لبخند ژکوند به قتلگاه ببرید؛ چرا که روح و روان مردم برای امثال شما وسیله‌ای است برای رسیدن به اهداف سیاسی‌. با همه این اوصاف شما امروز علی‌رغم عدم شایستگی، وزیر دولت جمهوری اسلامی هستید.

در این نامه عنوان شده است: حفظ استقلال در حکمرانی مجازی که مورد تاکید دلسوزان است تا حدود زیادی به اجرایی شدن پروژه شبکه ملی اطلاعات وابسته است؛ در حالیکه در کارنامه حضرتعالی عملا عزمی برای راه‌اندازی آن دیده نمی‌شود. یکبار برای همیشه موضع صریح‌تان درباره شبکه ملی اطلاعات را معلوم کنید. آیا اساساً به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اعتقاد دارید و اگر چنین است، چرا این پروژه عملاً از دستور کار وزارت تحت امر شما خارج شده است؟ چرا در کلام مدام از این پروژه کلیدی سخن می‌گویید؛ اما در عمل خلاف اهداف آن عمل می‌کنید؟ اگر در اجرایی کردن این پروژه ناتوان هستید و یا اساساً اعتقادی به این پروژه ملی ندارید، به جای صرف سخن پراکنی و عملکرد دوگانه، صادقانه این مساله را اعلام کنید و استعفا بدهید.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: امروز پس از گذشت یک سال از ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی، اینستاگرام رسماً ایشان را مصداق تروریست می‌داند. البته این مسئله به سردار سلیمانی محدود نمی‌شود، تروریسمِ مجازی اینستاگرام در سال‌های اخیر عملاً صدای بسیاری از هموطنان را به جرم گفتن از عقایدشان خفه کرده است؛ اما شما در برابر این تروریسم مجازی نه تنها سکوت کردید، بلکه گهگاه برای اینستاگرام رپورتاژ آگهی هم رفته‌اید. بدتر آنکه هرگاه انتقادی در این باره به شما شد، پشت دیوار فیلترینگ‌هراسی قایم شدید. این روزها که اخبار تحمیل شرایط دولت ترکیه به فیسبوک و توییتر رسانه‌ای شده، می‌توان ابعاد بی‌عملی شما را بیش از پیش درک