موفقیت در صنایع نظامی نمونه توفیقات در برابر توطئه‌ دشمنان است

رئیس قوه قضائیه گفت: کشوری که نوآوری و خلاقیت و کار و تلاش فراوانی در عرصه‌های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز) و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی که به مناسبت روز ارتش، صبح امروز در بازدید از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع فرماندهان عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفت از رشادت‌، شجاعت‌، جانفشانی و ایستادگی نیروهای ارتش در ۴۰ سال گذشته و تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه کمی و کیفی بخش‌های مختلف ارتش تقدیر کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی صیانت از امنیت جمهوری اسلامی را به سیادت ایران اسلامی تبدیل کرد.

رئیسی بر همین اساس خاطرنشان کرد که رشادت‌ها و جانفشانی‌ها و پایمردی‌های نیروهای ارتش باید برای عصرها و نسل‌های آینده تبیین شود تا بدانند که چه مردان بزرگی بودند که از همه وجود خود برای دفاع از انقلاب اسلامی و کشور گذشتند و در برابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان و گروه‌های تکفیری همچون داعش ایستادند و خوش درخشیدند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به پخش مستندی از تاریخچه ارتش و گزارش فرماندهان و مسئولان بخش‌های مختلف ارتش درباره عملکرد مجموعه تحت امرشان که در این جلسه به صورت تصویری به نمایش در آمد توصیه کرد که این گزارش‌ها از طریق رسانه ملی به مردم نشان داده شود تا همگان بدانند که در ۴۰ سال گذشته در این مرز و بوم چه گذشته و مردان غیور و چهره‌های غیرتمند ما در نیروهای مسلح با استفاده از دانش و ابزار فنی روز توانستند چه موفقیت‌های چشمگیری به دست آورند.

رئیسی به خون غلطیدن ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی در راه دفاع از وطن و ارزشهای الهی را نشانه بزرگی برای تصدیق عملکرد و توفیقات نیروهای مسلح کشورمان در ۴۰ سال اخیر دانست.

رئیس قوه قضائیه حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی و برخورد با دزدان دریایی و تعقیب دشمنان در فراتر از مرزها از خلیج عدن تا دیگر نقاط و همچنین حفاظت از ناوها و ناوشکن‌ها و حریم آبی کشورمان بویژه اقداماتی که برای بازسازی تجهیزات در این عرصه صورت گرفته قابل تقدیر دانسته و افتخارآمیز توصیف کرد.

رئیسی با بیان اینکه رشادت‌ها، ایستادگی‌ها و شهادت‌ها ایران اسلامی را بیمه کرده است، این نکته را نیز متذکر شد که حضور ارتش در صحنه‌های مختلف دفاع از کشور و خدمت به مردم موجب ماندگاری نام حماسه‌آفرینان ارتش در قلب ملت شده است.

رئیس قوه قضائیه ایمان به خدا را از مؤلفه‌های مهم قدرت خواند و گفت: امروز ارتش ما ارتشی مکتبی و خداباور است که دست خدا را مافوق همه ایادی می‌داند و نگاه و اتکای نیروهای ارتشی ما به خداوند متعال است.

رئیسی مؤلفه دیگر قدرت و ویژگی مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران را انقلابی بودن عنوان کرد و افزود: نیروهای ارتش، انقلاب را با همه وجود باور دارند و پای انقلاب و دفاع از ارزش‌ها ایستاده و با اندیشه و عمل انقلابی برخی کارهای به ظاهر نشدنی را محقق کردند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر حکیم و بصیرت آفرین و فرمانده کل قوا بر توانمندی نیروهای انقلابی در کشور تأکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید شعار «ما می‌توانیم» را در عرصه‌های مختلف به نمایش بگذاریم.

رئیسی افزود: کشوری که نوآوری و خلاقیت و کار و تلاش فراوانی در عرصه‌های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می‌تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد و هر جا با عزت و اقتدار حرکت کردیم پیروز بوده‌ایم.

رئیس قوه قضائیه نمونه‌ای از توفیقات کشورمان در برابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان را موفقیت در صنایع نظامی دانست و گفت ایران در عرصه دفاعی و صنایع نظامی همچون عرصه هسته‌ای تحریم بوده و تهدید شده اما نیروهای مسلح ما با اتکا به خدا و توان داخلی و نوآوری و خلاقیت نشان دادند که با اراده پولادین و اقدام و عمل می‌توان از تحریم‌ها عبور کرد.

رئیسی ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری بارها توصیه و تأکید کردند که ما می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم در ارتش جمهوری اسلامی به منصه ظهور رسید و با وجود بیشترین تحریم‌ها و تهدیدها در عرصه‌های دفاعی و صنایع نظامی بیشترین پیشرفت را داشته‌ایم و این می‌تواند الگویی باشد تا در سایر عرصه‌ها نیز دشمن را ناامید کنیم.

مردمی بودن از دیگر مؤلفه‌هایی بود که رئیس دستگاه قضا به عنوان ویژگی ارتش جمهوری اسلامی از آن یاد کرد و گفت که ارتش مردم را باور دارد و مردم هم به ارتش اعتماد دارند و این جایگاه و پایگاه نیروهای مسلح در بین مردم در سایه همراهی و همدلی با ملت به دست آمده است.

رئیسی تصریح کرد دیواری که دور پادگان‌ها کشیده شده فقط برای تعیین حدود پادگان‌هاست و گرنه ارتش ما در دل مردم جا دارد در حالی که در دنیا ارتش‌ها با مردم فاصله جدی دارند و رابطه‌ای با آنها ندارند.

رئیس دستگاه قضا ولایی بودن را دیگر مؤلفه قدرت و ویژگی ارتش جمهوری اسلامی دانست و گفت: در دنیا ارتش‌های فراوانی وجود دارند و هر کشوری برای خود نیروهای مسلح دارد اما باور به ولایت و اطاعت از ولی ویژگی منحصر به فرد ارتش ماست.

رئیسی افزود: ارتش جمهوری اسلامی خود را نیروی مسلح تحت امر نایب امام زمان می‌داند و با همه وجود ولایت را باور دارد و معتقد است آنچه به رفتار و اقدامات او معنا می‌دهد ولایی بودن و اتصال به مقام ولایت است.

رئیسی خطر پذیر بودن را دیگر ویژگی ارتش جمهوری اسلامی و از مؤلفه‌های مهم قدرت خواند و گفت: دشمن می‌داند که اگر کوچک‌ترین خطایی بکند جریان با اراده قدرتمند و شهادت طلب مقابل او می‌ایستد و برای همین جرأت نمی‌کند کوچک‌ترین تعرضی به حریم خاکی و آبی و هوایی کشورمان انجام دهد.

وی تصریح کرد: دشمن می‌داند نیروی ارتش ما به عنوان یک نیروی انقلابی و ولایت‎مدار و خطرپذیر و مردمی آماده به خدمت در میدان است و برای دفاع از انقلاب و ارزش‌ها و تمامیت ارضی ایران اسلامی از جان خود می‌گذرند.

رئیس قوه قضائیه از کارنامه ارتش در عرصه خدمت رسانی به مردم نیز همچون توانمندی‌ها و موفقیت‌های ارتش در عرصه دفاعی و امنیتی تقدیر کرد و گفت: ارتش با برگزاری بیش از ۱۰ رزمایش موفق در مدت اخیر کارنامه درخشانی داشته اما در کنار این کارهای بزرگ از یاری مردم نیز غفلت نکرده است.

وی تصریح کرد: اعتماد مردم و لبخندی که ارتش بر لب مردم بخصوص آنها که نیازمند یاری بوده‌اند نشانده و رضایت فرمانده کل قوا از نیروهای ارتشی سرمایه بزرگی برای ارتش است که باید قدر آن را دانست.

رئیسی تأکید کرد: یقین داریم اراده پولادین ارتش و ایمان به خدا و ولایی و مردمی و انقلابی بودن این نیرو و توانمندی‌ها و همچنین برخورداری از جدیدترین فناوری‌ها و بهترین تجهیزات نقطه قوت ارتش جمهوری اسلامی در تولید قدرت است.

رئیس دستگاه قضا گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها در آمادگی به سر می‌برد و در بازدیدی که از مرزهای شرق کشور داشتم مشاهده کردم که حضور سپاه و ارتش و نیروهای مرزبانی در کنار هم مجال کوچک‌ترین تحرک را از اشرار و مزدوران دشمن گرفته است.

رئیسی گفت: امروز علیرغم همه تهدیدها ایران در امن‌ترین شرایط به سر می‌برد و این در گرو نقش همه نیروهای مسلح دلاور ما بویژه نیروهای ارتش است که از جان خود مایه گذاشتند تا ایران اسلامی مقتدر و سرافراز بماند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آینده ارتش جمهوری اسلامی با وجود فرماندهان و جوانان برومند و انقلابی روشن و درخشان است تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی با تولید قدرت دشمنان را بیش از پیش مأیوس کرده و به عقب خواهد راند.

آیت الله رئیسی همچنین از اهتمام ویژه دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نسبت به توانمندی‌های علمی و عملی و اقدامات فناورانه و تلاش‌هایی که در جهت برنامه‌ریزی هر چه بهتر برای پیشبرد اهداف و مأموریت‌های ارتش صورت می‌گیرد تقدیر کرد.

آیت الله رئیسی همچنین همکاری ارتش جمهوری اسلامی با ارتش‌های منطقه را ارزشمند دانست و گفت که این حرکت باعث تقویت و استحکام و ماندگاری اقدامات ارتش جمهوری اسلامی می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1093746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =