زاکانی: یک تار موی کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان نمی‌دهم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باید به توانمندی‌های داخلی تکیه کرد و با ظرفیت‌های آن پُلی برای پیشرفت و بهبود شرایط کشور و رفع مشکلات ایجاد کرد، گفت: روش اداره کشور زیبنده مردم ایران نیست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری ایسکانیوز، علیرضا زاکانی در برنامه تلوزیونی و گفت‌وگوی اختصاصی با مردم زنجان که ‌از شبکه استانی اشراق پخش شد، اظهار داشت: مردم با انتخاب رئیس جمهور نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت کشور دارند چرا که 85 درصد منابع کشور در اختیار رئیس جمهور قرار دارد. اما متاسفانه آنچه که مشاهده می‌شود اصلا زیبنده مردم رشید ایران نیست زیرا ایران عزیز ما برخوردار از رهبری آگاه، جوانانی متدین، زنان و مردانی غیور، نخبگان شایسته، تمدنی با ریشه چندین هزار ساله است که به عنوان بزرگترین میراث و فرصت‌ها مطرح هستند اما هیچ استفاده درستی از آن‌ها نشده است در حالی که با استفاده به جا از این فرصت‌ها می‌توان گام‌های بسیار مفید و موثری برای کشور برداشت.

وی با بیان اینکه مایه تعجب است که با وجود چنین ظرفیت‌های عظیمی توجهی به آن‌ها نشده است، افزود: نتیجه این بی‌دقتی و بی‌توجهی به ظرفیت‌ها سبب شده تا امروز در کشور فساد، فقر، بیکاری، تورم، بی‌مسکنی و ازدواج دیرهنگام جوانان موج بزند و مشکلات عدیده‌ای دامن گیر مردم باشد اما باید این مشکلات و تعارض حل شود و چاره آن نیز حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم در پای صندوق‌های رای است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در طول هشت سال اخیر کشور راه اشتباهی رفته و فکر می‌کرد با تکیه به خارج کشور می‌توانست مشکلات را حل نماید، گفت: تحریم یک استراتژی دقیق و حساب شده از سمت آمریکا بر علیه ملت ایران است، نباید از دشمن تحت هیچ شرایطی انتظار خوبی داشت چرا که دشمن ذات دشمنی خود را همواره به کار می‌گیرد و ما باید با بکارگیری عقل، راه درست را از نادرست تشخیص دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید به توانمندی‌های داخل تکیه کرد و با ظرفیت‌های آن پُلی برای پیشرفت و بهبود شرایط کشور و رفع مشکلات ایجاد کرد، ادامه داد: تورم موجود کشور، کمر مردم را شکسته و حال و رمقی برای ملت نگذاشته است، مردم به شدت تحت فشار اقتصادی هستند و با شرایط موجود نمی‌توان انتظاری بر لبخند بر لبان مردم داشت. بنابراین باید با تکیه بر توانمندی‌های داخل طرحی نو در کشور ارائه کرد و رویکرد موجود را تغییر داد.

زاکانی با بیان اینکه باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های منطقه و جهان پیشرفت ایران عزیز را حاصل کنیم، خاطرنشان کرد: دولتی که من قرار بر ایجاد آن دارم دولت اصلاح و اقدام است و صرفا دولت شعار و وعده نیست. با اصلاح امور و اقدامی دقیق مسیری را ایجاد می‌کنم تا ظرفیت‌های داخلی به عرصه ظهور کامل برسد. بنابراین دولت من در داخل کشور با عقلانیت، تفکر، عدالت، خلاقیت زمینه تحقق افتخارات را ایجاد می‌کند و حداکثر میزان استقلال را برای کشور و آزادی را برای ملت به ارمغان می‌آورد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی باید متضمن استقلال، آزادی، عدالت و معنویت باشد تا بتواند ایران را سرآمد تمام کشورها کند، گفت: در حق تمام مردم، زنان، جوانان، مردان، اقلیت‌ها، اقوام، مذاهب، اصناف، دانشجویان و نخبگان بی‌انصافی شده و دولت با چنین شرایطی در حال اداره است بنابراین خود مردم باید تغییر را ایجاد کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه صرفا نمی‌شود کشور را تک‌بعدی ساخت و اداره کرد، تصریح کرد: در دولت بنده چهار رویکرد تحولی اندیشیده شده است. نخستین رویکرد اقتصاد و مدیریت است چرا که کمر مردم زیر بار اقتصادی شکسته است اما کجاست آن چشمان بینا؟ رئیس جمهور و اعضای دولتش بارها اعلام کرده که همه چیز خوب است اما رئیس جمهور یا نمی‌بیند یا اینکه نمی‌خواهد ببیند. چرا که کسی که خود را به خواب زده باشد به سختی می‌توان بیدارش کرد. با این حال اساس ما "جهش تولید" است تا دولت را کاملا شفاف اداره کنیم و توجه جدی بر فضای مجازی و حکمرانی دولت الکترونیک داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آقایان در تهران نشسته و برای کل کشور تصمیم می‌گیرند و این امر بسیار اشتباه است، گفت: بنده به مدت 13 سال تجربه بستن بودجه را دارم در این 13 سال اعتباراتی که در نظر گرفته می‌شود شامل اعتبارات ملی، اعتبارات ملی - استانی، اعتبارات وزارتخانه و اعتبارات استان‌ها که 10 درصد سهم دارند، 90 درصد خارج از استان تصمیم گرفته می‌شود، 12 درصد ماده 57 که به وزارتخانه داده می‌شود و 78 درصد اعتبارات ملی و ملی - استانی است که از قبل تعین تکلیف شده این باید شکسته شود، ما در استان‌ها به دنبال بازآمایش مجدد هستیم که بتوان توانمندی‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی در هر نقطه معلوم و مبتنی برآن بتوانیم 451 شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی از مناطق ظرفیت‌های ویژه‌ای از جمله معادن و نفت دارند اما از آن کاملا بی‌بهره هستند، گفت: باید شرایطی ایجاد شود که مردم با عدالت تمام بتوانند از امکانات منطقه خود استفاده کنند. طبق ماده 110 مالیات‌های مستقیم امکان گرفتن مالیات هر منطقه در همان جا امکان‌پذیر است و باید هر شرکتی در هر شهرستانی که مستقر است اقدام به پرداخت مالیات کند و نباید این مالیات‌های گرفته شده در کوچه پس کوچه‌های تهران معامله شود.

وی با بیان اینکه بنده در دو دهه گذشته با مفسدانی همچون برادر رئیس جمهور، رئیس جمهور، وزیر اطلاعات، دادستان تهران، وزیر نفت برخورد کرده‌ام و حتی مورد شکایت این افراد قرار گرفته‌ام اما به وظیفه ذاتی خودم عمل کرده‌ام، تصریح کرد: معتقدم که نباید ضعیف‌کُشی کرد، ریشه فساد را باید از ریشه خشک کنیم با اینکه از من شکایت‌هایی شده اما من برای دفاع از ملت و مردم ایران تلاش می‌کنم و بابت انجام کارهایم در نزد خدا و ملت رو سفید هستم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی و مفسدین امری بسیار جدی است، افزود: نخستین اقدام من اصلاح دولت است تا دولتی چالاک را ایجاد کنیم و با جوانانی انقلابی و متدین با شفافیت به کشور خدمت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه من مجلس را راس امور می‌دانم و تعامل خوبی بین مجلس انقلابی و دستگاه قضا حاکم است، گفت: انسجام و رشد جدی در جامعه ایجاد خواهم کرد. سامانه‌ای طراحی خواهم کرد تا به وسیله آن در ایام هفته، مسئولان پاسخگوی معترضان باشند. همینطور با طراحی سامانه‌ای نظارت بر رئیس جمهور و دولت را امکان‌پذیر می‌کنیم چیزی تا حال حاضر انجام نشده و اصلا رئیس جمهوری امروز نظارت‌پذیر نیست.

جهش تولید

زاکانی با بیان اینکه مشکل اشتغال و مسکن با جهش تولید قابلیت حل شدن دارد و در سال اول این موضوع را به شکل کاملا ملموس و در سال‌های بعدی این تغییرات احساس خواهند شد، گفت: سامانه‌ای طراحی شده و مشکلات تمام شهرستان‌ها و استان‌ها احصا شده است بنابراین مشکلات با حضور نخبگان کاملا علمی و عملی قابلیت حل شدن دارد و زمینه‌های آن نیز در حال مهیا شدن است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شور و شعور حسینی در مردم زنجان زبانزد است و مردم همواره در عزاداری امام حسین(ع) و حسینه اعظم حضور پر شوری دارند، گفت: چنین ارادتی به اهل بیت (ع) وصف ناشدنی است که حضور برای یک‌بار در جمع این عاشقان خاطرات شیرینی را در ذهن ثبت می‌کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه موقعیت قرارگیری استان زنجان به گونه‌ای است که مسیرها و ظرفیت‌های بالایی برای پیشرفت دارد، گفت: در کنار تمام ظرفیت‌های منحصر به فرد زنجان اما این استان از مشکلات عدیده‌ای از جمله کم‌آبی، وضعیت نامناسب جاده‌ها، ضعف در صنایع تبدیلی و تکمیلی، عدم سرمایه‌گذاری و عدم توجه به ظرفیت‌های گردشگری رنج می‌برد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید هسته‌ای استان زنجان، دکتر مجید شهریاری گفت: این شهید بزرگوار خدمات ارزنده‌ای را برای مردم استان و کشور انجام داد، با اینکه ایشان توانست در زمینه دستیابی به برخی از فرمول‌ها و اطلاعات انرژی هسته‌ای موفق عمل کند اما در مقابل پاداشی که برای چنین کار بزرگی که انجام داده بود گفت من برای پول کار نمی‌کنم و رقمی نیز برای چنین امر خطیری دریافت نکرد. ایشان روحیه در میدان بودن داشتند اما امروزه این روحیه در دولتمردان وجود ندارد.

زاکانی با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) در ابتدای انقلاب فرمودند من یک تار موی کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان نمی‌دهم ادامه داد: چه اتفاقی رخ داده که مسئولان دچار اشراف‌گرایی، بی رمقی و کرختی شده‌اند؟

انتهای پیام/

کد خبر: 1099316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =