«طرح الف و ب» برای ارتقای شأن و منزلت استادان اجرا شد

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح الف و ب به‌منظور ارتقای شأن و منزلت استادان در این دانشگاه طراحی و اجرا شده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، جواد علمایی که به استان گیلان سفر کرده است، پس از بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، نشست صمیمانه‌ای با اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی برگزار کرد و در این دیدار که بیش از سه ساعت به طول انجامید با بیان اینکه اجرای طرح الف و ب برای ارتقای شأن و منزلت استادان اجرا شده است، گفت: طرح الف و ب به این دلیل اجرا شد تا اعضای هیئت علمی که دانشگاه را خانه خود می‌دانند و برای آن وقت می‌گذارند، دانشگاه نیز در قبال آن به آنها توجه بیشتری کند.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بالاست و بیش از ۴۰ درصد از بار آموزش عالی بر دوش آن است، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه سیال است، شرایط فعلی جامعه به‌ویژه شرایط کرونایی منجر به آن شده است که به‌منظور رفاه دانشجویان، متمم‌هایی برای برخی از بخشنامه‌ها صادر شود.

وی با بیان اینکه تا سالیان متمادی روند جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی رو به کاهش بود، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در چند سال اخیر، روند جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت صعودی است و اکنون بیش از یک میلیون دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و این نشان‌دهنده زحماتی است که تمام دانشگاهیان انجام می‌دهند.

محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در سخنان کوتاهی واحد لاهیجان را از واحدهای بسیار خوب در استان و کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که با سازماندهی مطلوبی که اکنون در حال انجام است، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کرده و اثرگذاری آن در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی بیشتر شود.

در ابتدای این نشست، مجید عاشوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه این دانشگاه از سال ۶۸ با جذب ۳۰۰ دانشجو از رشته‌های شیلات، ریاضی و میکروبیولوژی آغاز به کار کرده است، گفت: اکنون واحد لاهیجان در ۲۱۰ رشته در حال خدمت به جامعه بوده و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دانشجو در رشته‌های مختلف آن در حال ادامه تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه سال ۹۹ و ۱۴۰۰ هفت طرح برون دانشگاهی در رشته‌های مختلف توسط دانشگاه در حال انجام است، افزود: واحد دانشگاهی لاهیجان اکنون دارای دو مرکز تحقیقاتی با نام‌های علوم شیلات و فنون دریایی دکتر کیوان و مرکز مطالعات بافت‌های تاریخی است و در حال تلاش برای راه‌اندازی یک مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی در منطقه دیلمان هستیم که با همکاری رشته‌های زراعت، صنایع غذایی و شیمی فعال می‌شود.

عاشوری با بیان اینکه واحد لاهیجان در ارزیابی نظام رتبه سایمگو در میان دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان در رتبه نخست است، ادامه داد: واحد لاهیجان تاکنون افتخارات فراوانی را کسب کرده و این افتخارات نشان‌دهنده تلاش همکاران در این واحد دانشگاهی است.

اکبر یاورطلب مشاور عالی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی، اسدالله متاجی مدیرکل امور آموزشی، شعبانعلی صفری ثابت مدیرکل برنامه‌ریزی آموزشی و درسی، محمدرضا اردکانی مدیرکل امور پژوهشی و پروژه‌های تحصیلات تکمیلی، جعفر اسدپور معاون همکاری های صنعتی و امور آزمایشگاهی اداره کل امور پژوهشی، مسعود گیاهی معاون اداره کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی اداره کل امور پژوهشی و محمدعلی باغستانی مجری طرح بازمهندسی نظام آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی در این بازدید، علمایی را همراهی می‌کردند.

در پایان این نشست، استادان دغدغه‌ها و سؤالات خود را مطرح کردند و پاسخ خود را از معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر مدیران دریافت کردند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1103287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =