جزئیات نحوه ارزشیابی پایان‌نامه دانش ‏آموختگان خارج از کشور اعلام شد

نحوه پذیرش پایان‌نامه یا ‏مقاله به عنوان جایگزین پایان‌نامه، جهت ارزشیابی مدارک دانش ‏آموختگان خارج از کشور گروه علوم پزشکی از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، شورای عالی ارزشیابی در زمینه نحوه پذیرش پایان‌نامه یا ‏مقاله به عنوان جایگزینی پایان‌نامه، تصویب کرد که جهت ارزشیابی مدارک دانش ‏آموختگان خارج از کشور در مقاطع دکترای عمومی (پزشکی، ‏دندانپزشکی و داروسازی) یا کارشناسی ارشد ‏داروسازی شفاف سازی صورت بگیرد.

بر اساس مصوبات شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی در وزارت بهداشت، مدارک دانش آموختگان خارج از کشور صرفا اگر بر اساس پایان نامه های تک نفره باشد، ‌قابل بررسی در کمیسیون های ارزشیابی رشته مربوطه است.

در صورت ارائه مقاله ISI و یا Pubmed توسط متقاضی، به عنوان نفر اول یا نویسنده مسئول، با نظر کمیسیون ارزشیابی مربوطه، مقاله می تواند جایگزین پایان نامه شود.

پایان‌نامه‌های اجرا شده توسط دو و بیش از دو نفر، قابل ارزشیابی در کمیسیون‌های مربوطه نیستند. در خصوص این پایان‌نامه‌ها، در صورتیکه متقاضی/متقاضیان، هر کدام یک مقاله ISI و یا Pubmed غیرمنتج از پایان‌نامه، بصورت جداگانه، به عنوان نویسنده مسئول و یا نفر اول ارائه کنند، ‌قابلیت بررسی در کمیسیون ارزشیابی را خواهد داشت.

از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، مقالات چاپ یا پذیرش شده در مجلات Emerging ISI مورد قبول نبوده و ‌قابلیت بررسی در کمیسیون ارزشیابی را ندارد.

بررسی مقاله به جایگزینی پایان‌نامه در کمیسیون ارزشیابی،‌ به معنای پذیرش قطعی آن نبوده و با توجه به کیفیت مقاله، کمیسیون ارزشیابی درخصوص پذیرش یا عدم پذیرش آن اعلام نظر خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1114305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =