آخرین وضعیت مطالبات شهرداری تهران از دولت

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس گزارشات آقای زاکانی به شورای شهر، در هر جلسه هیئت دولت مسائل مربوط به شهرداری تهران مطرح می‌شود و این جای امیدواری دارد، آخرین وضعیت مطالبات شهرداری تهران از دولت را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری ایسکانیوز؛ احمد صادقی درباره آخرین وضعیت طلب شهرداری تهران از دولت اظهار کرد: رقم بدهی دولت در ادوار مختلف به شهرداری تهران هنوز مشخص نشده و مورد اختلاف است، قرار بود آقای زاکانی شهردار تهران به همراه معاون اقتصادی شهرداری با دستگاه‌های مختلف، جلسه‌ای بر سر میزان بدهی داشته باشند تا به رقم نهایی برسند.

وی افزود: شهردار تهران با مسئولان دولتی صحبت کرده است تا طی جلساتی، رقمی که مدنظر شهرداری و دولت است به یکدیگر نزدیک شوند و عدد بدهی دولت به شهرداری تهران به طور دقیق مشخص شود.

صادقی متذکر شد: بخشی از بدهی مربوط به بیمه است و تهاترهایی که باید در این خصوص انجام شود همچنین بخشی از آن مربوط به تعهداتی است که دولت نسبت به شهرداری داشته و پرداخت نکرده است.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به ارتباط خوب بین دولت و شهرداری چه قدر خوشبین به دریافت مطالبات از دولت هستید، گفت: یکی از قول‌هایی که شهردار تهران به ما داده‌ و صحبت‌هایی که آقای رئیسی داشتند، این بود که نه تنها طلب‌های شهرداری تهران از دولت گرفته شود بلکه دولت تعهداتی که همواره به شهرداری داشته را نیز اجرا کند.

وی ادامه داد: دولت در ادوار گذشته به شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل، آلودگی هوا، بافت فرسوده و ... تعهداتی داشته که در این چند ساله پرداخت نشده است اما امیدواریم در دولت فعلی این موضوع محقق شود همچنین دولت تا به امروز هیچ هزینه‌ای بابت موضوع حوادث غیرمتقربه در تهران پرداخت نکرده است که در این حوزه نیز شهرداری تهران مطالبه دارد که باتوجه به ریسک بالا و حادثه‌خیز بودن شهر تهران این هزینه‌ها از طرف دولت پرداخت شود.

صادقی درباره آخرین مذاکرات انجام شده شهرداری تهران با دولت برای پرداخت بدهی تصریح کرد: باتوجه به حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت این موضوع در حال پیگیری است، بر اساس گزارشات آقای زاکانی به شورای شهر، در هر جلسه هیئت دولت مسائل مربوط به شهرداری تهران مطرح می‌شود و این جای امیدواری دارد.

عضو شورای شهر تهران افزود: اخیراً در جلسه هیئت دولت این موضوع مطرح شده که برداشت‌های سازمان تامین اجتماعی از حساب‌های شهرداری تهران متوقف شود و قرار است تا زمانی که رقم بدهی شهرداری به تامین اجتماعی مشخص نشده از حساب شهرداری رقمی برداشت نشود.

وی اضافه کرد: شهرداری تهران، نشستی با وزارت کشور داشته است و قرارداد 400 دستگاه اتوبوس بسته شده است، امیدواریم تا 3 ماه آینده این اتوبوس‌ها به چرخه حمل‌ونقل عمومی تهران اضافه شود.

صادقی در پاسخ به این سؤال که بعد از دریافت مطالبات شهرداری از دولت قرار است این منابع کجا هزینه شود؟ تصریح کرد: طلب‌ها را هم دریافت نکنیم باید بدهی‌های شهرداری را پرداخت کنیم اما برای هزینه کرد این منابع، قطعا شهرداری تهران اولویت‌هایی را در نظر دارد تا بر اساس آن هزینه کند.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد:کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران جلساتی داشته است تا هزینه‌های اولویت‌دار شهرداری تهران با تشکیل کمیسیون تخصیص به‌طور دقیق مشخص شود تا براساس اولویت‌هایی که با مدیران شهری به آن می‌رسیم، هزینه کنیم.

وی گفت: در حال حاضر موضوعات اولویت‌دار شهرداری در کوتاه‌مدت شامل کرونا، ترافیک بازگشایی مدارس در آبان ماه، بارندگی‌های پاییز و زمستان و آلودگی هوا است اما اولویت‌های دیگری هم داریم که باید باید به‌صورت برنامه بلندمدت در نظر بگیریم مثل آسیب‌های اجتماعی؛ به دلیل اینکه تیم شهرداری سابق تهران اعتقاد نداشته موضوع آسیب‌های اجتماعی جزو وظایف شهرداری است، اقدامی در این حوزه انجام نداده به همین دلیل باید در این زمینه ورود کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1115506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =