یمن: غافلگیری‌های بزرگ در راه است

نیروهای مسلح یمن با تشریح ابعاد عملیات بزرگ روز هفتم دسامبر در عمق خاک متجاوزان سعودی به ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی آمریکایی هشدار دادند که غافلگیری‌های بزرگ در راه است و ضربات ویرانگرتری به آنها وارد خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، نیروهای مسلح یمن، در پی عملیات بزرگ روز هفتم دسامبر در عمق خاک متجاوزان سعودی، پیامی را خطاب به مردم یمن و مردم کشورهای اسلامی و عربی به مناسبت پیروزی بزرگی صادر کرد که سرتیپ «عابد بن محمد الثور» معاون رئیس اداره ارشاد معنوی(عقیدتی) نیروهای مسلح یمن آن را قرائت کرده است.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«ضربه مبارک روز هفتم دسامبر، تنها پیروزی متعلق به مردم یمن نیست، بلکه دستاورد نظامی برای محور مقاومت در امت اسلام و پیروزی برای گروه‌های مقاومت فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و تمام محور مقاومت به شمار می‌رود که ایستادگی خود در برابر شیطان بزرگ، آمریکا و رژیم اسرائیل و انگلیس را اعلام کرده‌اند.

عملیات هفتم دسامبر به کشورهای ائتلاف متجاوزان و در راس آنها شیطان اکبر، آمریکا و مزدوران و دنباله‌روهای آنها در منطقه، عربستان و امارات ثابت کرد که یمن، کشور مستقل دارای حاکمیت است و نیروهای مسلحی دارد که قادر هستند در خاک دشمن به آن پاسخ دهند که قوانین بین المللی حق دفاع از خویش و نیز حق مشروع دفاع از کشورمان را تضمین کرده است.

این عملیات مبارک در پاسخ به تشدید تجاوزات به صنعاء، پایتخت و دیگر استان‌های یمن از سوی جنگنده‌های سعودی انجام شد، این عملیات، تشدید اقدامات یمنی در برابر تشدید تجاوزات دشمن است و ما هرگونه تجاوزگری را با پاسخ کوبنده تری پاسخ خواهیم داد و نیروهای مسلح یمن، عملیات منحصر به فرد و ویرانگرتری نسبت به عملیات‌های گذشته انجام خواهند داد.

امروز عربستان سعودی در برابر جهانیان، در توضیح آنچه در صحنه عملیاتی می‌گذرد، عاجز و ناتوان ظاهر شده است و برتری یمن و برتری صنایع نظامی آن برای تمام ارتش‌های جهان آشکار شده است و یمن به موقعیت بزرگ و تعیین‌کننده‌ای در برابر کشورهای متجاوز دست یافته است.

ما در نیروهای مسلح یمن تاکید می‌کنیم که بانک  اهداف روز به روز در عمق خاک عربستان و امارات افزایش می‌یابد و نیز این مسئله را مورد تاکید قرار می‌دهیم که موضع آمریکا در برابر عملیات اخیر و محکومیت آن، هیچ نتیجه‌ای برای آن نخواهد داشت و تنها سبب ذلت و خواری بیشتر خود و عربستان سعودی خواهد شد و در عین حال، خود را در جایگاه متهم به سبب حمایت از نظام سعودی از طریق تجهیز انواع سلاح‌های پیشرفته به آن برای  ارتکاب جنایات علیه یمن قرار داده است.

امروز وجهه آمریکا در برابر جهان متزلزل شده است، زیرا بزرگترین کشور جهان در پشت سر نظام مضمحل سعودی ایستاده و به این رژیم در ارتکاب جنایات و تجاوزگری کمک می‌کند، اما با وجود کمک‌های آمریکا، نصیب نظام سعودی جز بدبختی و رنج و شکست نیست.

در این عملیات با استفاده از 25 فروند پهپاد از نوع صماد1، صماد2، صماد3 و قاصف 2k ، تاسیسات راهبردی و حساس هدف قرار گرفت که مهمترین آنها وزارت دفاع سعودی بود.ما می‌دانیم هنگامی که از وزارت دفاع سعودی حرف می‌زنیم، در حقیقت از اسرائیل و آمریکا و انگلیس حرف می‌زنیم و می‌دانیم که آمریکا، اسرائیل و انگلیس، این وزارت بزرگ را با تمام امکاناتش مدیریت می‌کنند، اما درباره سعودی‌ها امکانات و توانمندی‌هایشان را خوب می‌شناسیم که آنها ناتوان‌تر از آن هستند که چنین نهاد نظامی را مدیریت کنند.

اینکه فرودگاه ملک خالد در ریاض و پایگاه هوایی ملک فهد در طایف و شرکت آرامکو در جده و اهداف نظامی و حساس دیگری را در أبها، جیزان و عسیر و اهداف دیگری که ذکر نشده، هدف قرار داده‌ایم، دلیل و نشانه بزرگی بر توانمندی نیروهای مسلح یمن اعم از ارتش و کمیته‌های مردمی در هدف قرار دادن عمق خاک دشمن سعودی و درهم کوبیدن آن و عبور از استحکامات و امکانات دفاعی آن که افتخار صنایع نظامی آمریکا، انگلیس و اسرائیل از جمله سامانه‌های موشک پاتریوت است.

عملیات هفتم دسامبر همچنین توانمندی و شایستگی و امکانات بالای ارتش یمن برای پوشش مساحت جغرافیایی که یک چهارم مساحت عربستان سعودی به شمار می‌رود، به نظام سعودی تاکید کرد که پایان هفتمین سال تجاوزگری آن و پایان سال 2021 شاهد افزایش توانمندی نظامی یمن خواهد بود و به زودی سلاح‌های جدیدی را رونمایی خواهیم کرد و به عربستان سعودی اعلام می‌کنیم که مرحله به مرحله شاهد ابعاد نظامی و سلاح‌های جدید و افزایش توانمندی نظامی یمن خواهیم بود.

امروز تمام جغرافیای عربستان برای ارتش یمن، صحنه عملیاتی بزرگی شده است که نیروهایمان قادر هستند تمام این جغرافیا را به طور کامل بپوشانند و دشمن را دچار آشفتگی کنند. با موشک‌ها و پهپادها، آسمان عربستان سعودی را همانند هجوم ملخ‌ها هدف قرار خواهیم داد و با مشت آهنین آنها را درهم می‌کوبیم و هرگز آمریکا و اسرائیل ما را مرعوب خود نخواهند کرد.

امروز اسرائیل در معرض خطر و در تیررس سلاح‌هایمان قرار دارد و این مسئله‌ای است که سید عبدالملک الحوثی رهبر انقلاب یمن آن را فاش کرد و گفت هر گونه حماقتی که اسرائیل علیه یمن مرتکب شود، ما عمق استراتژیک این رژیم را درهم می‌کوبیم.

کشورهای متجاوز باید این هشدارها را جدی بگیرند، نیروهای مسلح ما در بیانیه خود از شهروندان و افراد مقیم عربستان در مناطقی که در بانک اهدافمان قرار دارند، می‌خواهند از مناطق نظامی دور شوند، زیرا به عنوان اهداف مشروع ما قلمداد می‌شوند، شهروندان عربستان نباید ترس و نگرانی در قبال تسلیحات ما داشته باشند، نگرانی ما برای شهروندان عربستانی از سلاح‌های حکومت سعودی است، سعودی از سلاح استفاده می‌کند در حالی که بلد نیست چگونه از آن استفاده کند و قادر به مدیریت جنگ نیست.

حکومت سعودی  شهروندانش را به بهانه مقابله با ما خواهد کشت تا ادعا کند سلاح‌های ارتش یمن، سعودی‌ها را به قتل می‌رساند، حکومت سعودی هیچ مانعی در برابر خود برای کشتن مردم خود نمی‌بیند و ابایی از کشتن هزاران نفر از شهروندان و افراد مقیم عربستان ندارد تا بتواند از مسئله تلفات انسانی غیرنظامیان در برابر جامعه بین المللی بهره برداری کند.

ادامه تجاوز حکومت سعودی و امارات به یمن، به معنای ادامه افزایش توانمندی‌های نظامی و گسترش بانک اهداف ما در عمق خاک عربستان است، ما معنای درد بزرگ و واقعی را با ضربات قوی‌تر که مافوق تمام توانمندی‌های نظام سعودی است، به آن می‌چشانیم، ضربات بازدارنده به معنای واقعی، دقیق‌تر و ویرانگیرتر برای نظام سعودی است، ما با قدرت دشمن را در هم می‌کوبیم و چنان پاسخ خواهیم داد که دشمن سعودی و اماراتی توان خود برای اداره کشورهایشان را از دست بدهند.

دستاوردهای نیروهای مسلح اعم از ارتش و کمیته‌های مردمی و موفقیت آنها در وارد کردن ضرباتی به عمق خاک دشمن سعودی به اندازه‌ای است که این رژیم هرگز قادر به جبران آن برای سال‌های طولانی نخواهد بود، آنچه حکومت سعودی در هشتاد سال بنا کرده بود، ارتش یمن طی تنها چند سال آن را ویران کرد.

بانک اهداف ما به شکل گسترده‌ای در حال گسترش است که نظام‌های سعودی و اماراتی هرگز نمی‌توانند آن را تصور کنند، امروز توانمندی اطلاعاتی یمن به حدی رسیده که می‌تواند اطلاعات را از خاک دشمن به دست آورد و این قدرت، واضح و آشکار است، ما امروز می‌توانیم هر گونه اطلاعاتی را از عمق خاک دشمن سعودی به دست آوریم، شاید ساعات و روزهای آینده دربرگیرنده غافلگیری‌های بسیار بزرگی باشد که آل سعود و آل خلیفه و نهیان هرگز آن را انتظار نخواهند داشت

حکومت سعودی صدها میلیارد دلار برای خرید سلاح از آمریکا، اسرائیل، انگلیس و کشورهای غربی هزینه کرده تا آنها را در تجاوز به یمن و ملت آن مورد استفاده قرار دهد. مبالغی را که حکومت سعودی برای خرید سلاح و تجهیزات در جنگ علیه یمن هزینه کرده، صد برابر پولی است که از زمان تاسیس خود برای توطئه‌ها علیه اسلام و کشورهای عربی از جمله مصیبت اشغال فلسطین در سال 1948 تا امروز هزینه کرده است.

توطئه آشکار این رژیم علیه ملت یمن و امت عربی از طریق همپیمانی با رژیم صهیونیستی، سیاست‌ها و جنایات آنها و هدف از تشکیل حکومت آنها را مورد تاکید قرار می‌دهد.

ضربه مبارک جدید تنها با استفاده از چند پهپاد انجام شد؛ ولی ما در ارتش یمن اعلام می‌کنیم که قادریم صدها پهپاد و موشک به سمت عربستان سعودی شلیک کنیم، سعودی که با این تعداد اندک پهپاد و موشک به لرزه در می‌آید، چه وضعی خواهد داشت هنگامی که ضربه قدرتمندی با صدها پهپاد و موشک به عمق خاک آن و امارات وارد کنیم؟.

ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که تمام مساحت جغرافیایی عربستان سعودی و امارات در تیررس سلاح‌های ما قرار دارد و ما قادر هستیم که تلخی شکست را به سعودی بچشانیم. ما امروز می‌بینیم که حکومت سعودی در حال گدایی از جهان است و به سبب سلاح‌های یمن اشک تمساح ریخته و از آمریکا می‌خواهد آن را به سلاح‌های موشکی دفاعی به سبب پایان یافتن مخازن تسلیحاتی‌اش مجهز کند.

عربستان سعودی امروز ضعف و سستی خود را به جهانیان نشان می‌دهد، پناه بردن این رژیم به عمان و تحرکات دیپلماتیک به سمت مسقط و برخی دوستانش تنها با هدف خروج از بن بست و تنگنایی است که خود را در آن گرفتار کرد. رویکرد امارات به سمت جمهوری اسلامی ایران و بهبود وجهه خود در برابر سوریه و کشورهای محور مقاومت نشانه بزرگی از حالت ترس و نگرانی و آشفتگی است که کشورهای متجاوز را فراگرفته است.

گزینه‌های نظامی امروز ما همچنان روی میز است، در عین حال ما به صلح عادلانه چشم دوخته‌ایم، ولی هرگز به نظام سعودی و  امارات اجازه نخواهیم داد به جنایات علیه ملت یمن ادامه دهند.

خدا را شکر که پس از هفت سال تجاوز به یمن، برای جهانیان آشکار شد که یمن کشوری مستقل و دارای حاکمیت است و هرگز قیمومیت بیگانگان بر خود و ملتش را نخواهد پذیرفت، تصمیم یمن در دست فرزندانش و سرنوشت آن در دست ملتش است.

امروز ما آنچه را غیر ممکن بود، ممکن کردیم، و آنچه را در تاریخ یمن طی بیش از یکصد سال محقق نشده بود، به منصه ظهور رساندیم و توانستیم بازدارندگی در برابر نظام سعودی ایجاد و آن را ادب کنیم.همانطور که وزیر دفاع یمن گفت ما آنها را نصیحت می‌کنیم که از خواب طولانی خود بیدار شوند.

ان شاءالله، روزهای آینده پر از غافلگیرکننده‌ها خواهد بود، ما آل سعود و نظام امارات را به ضرباتی که هرگز انتظارش را نخواهند داشت، وعده می‌دهیم، ضربات خردکننده و قدرتمندی که حد و اندازه خود را بدانند و کاری خواهیم کرد تا بدانند مردم یمن چه مردم بزرگی هستند و نیز رهبر بزرگ، عبدالملک الحوثی را بشناسند که با تصمیم مقابله با متجاوزان که تصمیم بزرگان بود، جهان را به چالش کشید.«و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز می گردند.»(بخشی از آیه 227 سوره مبارکه شعراء) و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته».

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1121312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =