سیاهچاله در کابینه امنیتی صهیونیست‌ها

سعید شهرابی فراهانی *

گروه بین الملل ایسکانیوز- پس از برگزاری رزمایش پیامبر اعظم 17 و نمایش خیره کننده تجهیزات و تسلیحات متنوع تدافعی و تهاجمی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران؛ رژیم صهیونیستی سعی نمود به وسیله انتشار تبلیغات و عملیات روانی گسترده؛ توانمندی عملیاتی نیروهای نظامی ایران را کمرنگ سازد. به عنوان نمونه اخباری از اظهارنظر رئیس ستاد ارتش صهیونیستی به خروجی رسانه ها راه پیدا کرد که در ضمن آن وی مدعی شد دستور تسریع آمادگی برای حمله به تأسیسات هسته ای ایران صادر و به روزرسانی آموزش ها برای ارتش از جمله خلبانان در نظر گرفته شده است.

علاوه بر بعد عملیات روانی، صهیونیست ها تصور می نمایند برای اعمال فشار به تیم مذاکره کننده ایران در آستانه هشتمین دور احیای برجام؛ لازم است خلأ تهدیدات نظامی و تلفیق آن با فشار سیاسی را با کنش مستقیم خود پوشش دهند. اگرچه آمریکایی ها تلاش داشته اند بر «روی میز بودن همه گزینه ها» و «پلن B» را به عنوان ابزار مکمل روند مذاکره از قلم نیندازند؛ لیکن مشخص است که این محور از موضع گیری های آمریکا، نتوانسته رضایت سران رژیم صهیونیستی را جلب کند.

سیاهچاله ای مکنده ای که نقشه های ضدایرانی صهیونیست ها را در خود فرو می برد و صاحب منصبان این رژیم جنایتکار آن هراس دارند در جای دیگری است: علی رغم شاخه و شانه کشیدن های نظامیان و مقامات سیاسی ارشد دولت جعلی اسرائیل؛ شکاف عمیقی بین کهنه کاران جامعه اطلاعاتی و تیم مستقر در کابینه امنیتی صهیونیست ها در مسئله احیای برجام وجود دارد. ژنرال عاموس یادلین وزیر جنگ سابق صهیونیست‌ها؛ خروج از برجام را بزرگترین اشتباه استراتژیک در مهار ایران و عاملی در راستای افزایش فعالیت غنی سازی ایران قلمداد می نماید. یعنی دقیقاً همان چیزی که از ابتدای امنیتی ساختن پرونده هسته ای و ایران هراسی برای تضعیف جمهوری اسلامی به عنوان یک اتهام کارساز و ابزار اجماع ساز استفاده می شد؛ با این تفاوت که با بدعهدی دولت غیرقابل اعتماد آمریکا؛ دیگر اجماعی در کار نیست! حماقت نتانیاهو برای ترغیب ترامپ به منظور خروج از برجام و با هدف حداکثر سازی فشارها در جهت عقب راندن ایرانیان متعاقب مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی و در مقابل عملکرد حکیمانه و سنجیده جمهوری اسلامی برای ممانعت از تخریب کامل برجام (به رغم سر و صدا و جار و جنجال جریانات رادیکال درباره حُسن کامل یا ضرر علی الاطلاق برجام؛ این قلم نیز مانند بسیاری دیگر از کارشناسان اعتقاد دارد که برجام خیر تمام یا شرّ مطلق نیست و می‌باید محسنات، مزایا، معایب و نواقص آن را بطور همه جانبه سنجید) و پرهیز از قرار گرفتن در تله انفجاری «یا مذاکره جدید – یا تشدید فشار همه جانبه تا زمان تسلیم»؛ حال چالش پیچیده ای را برای آمریکایی ها و صهیونیست ها پدید آورده است و اصطلاحاً سحر جادوگر به خودش اصابت کرده است! آمریکایی ها نه می خواهند تمامی امتیازات برجامی را به ایران بدهند و نه می توانند جایگزینی برای این کار پیدا کنند. پس حداکثر تلاش خود را صرف «قطره چکانی» ساختن و «فرسایش برجامی» خواهند کرد تا در ادامه روند پرونده هسته ای ایران؛ فرصت مناسب تری برای تحمیل خواسته های خود بدست آورند.

به عنوان یک کارشناس؛ نگارنده انفعال و دست روی دست گذاشتن رژیم صهیونیستی را – ولو در حد رجزخوانی‌های متوالی و پرطمطراق ولی فاقد منطق عملیاتی – دور از انتظار می داند زیرا نبرد کنونی خصوصاً در لایه های اطلاعاتی، ضداطلاعاتی و امنیتی در بستر جنگ ترکیبی در جریان است. خصلت جنگ ترکیبی آن است که از کوچکترین فرصت، امکان ضربه زدن به حریف را فراهم بیاورد. لذا در عین لحاظ نمودن آمادگی های رزمی و آشکارسازی عزم و اراده در اعمال قدرت دفاعی، در نظر داشتن تقویم های امنیتی و هوشیاری و اقدامات جهادی جامعه اطلاعاتی نیز در مقطع زمانی پیش رو؛ جزئی از الزامات خنثی سازی تهدیدات امنیتی علیه ملت ایران به شمار می رود. همچنین مناسب است به روش های مقتضی این مطلب برای آمریکایی ها (اعم از تیم اعزامی آنان به محل مذاکرات)، فرماندهان منطقه ای به ویژه تروریست های سنتکام و همچنین مقامات سیاسی آنان جا انداخته شود که با کوچکترین اشتباه صهیونیست ها؛ فرآیند انتقام خون به ناحق ریخته سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمان آنان در قتلگاه و بامداد خونین فرودگاه بغداد به سرعت وارد فاز نهایی و مرحله پایانی خواهد شد: جایی که به فروپاشی رژیم اشغالگر قدس و خروج فرارگونه آمریکا از منطقه همراه خواهد بود.

هدیه به محضر قدس ام ابیها، سیده نساء العالمین، حضرت فاطمه الزهرا (صلوات الله علیها) و شهدای مظلوم نهضت جهانی اسلام از جمله حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس صلوات.

*کارشناس حوزه سیاسی، امنیتی و بین‌الملل

انتهای پیام/

کد خبر: 1123511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =