ضرورت تاسیس مدارس مهارت افزایی/ رسالت دانشگاه آزاد اسلامی حل مسئله است

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تاکید بر لزوم تاسیس مدارس مهارت افزایی گفت: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی حل مساله است و این مقوله خود پیش درآمدی دارد با عنوان تعریف مسئله که فرآیندی پیچیده را شامل می شود بخصوص اگر فرآیندی فناورانه و همراه با کسب درآمد باشد که در این صورت، صنعت و دانشگاه باید فعال‌تر وارد عمل شده و در ابتدای امر و برای حل مشکل، باید تعریفی درست و منطقی از مسئله صورت پذیرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمدجواد صدری مهر، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در نشست مشترک با مسئولان ادارات و شرکت‌های دانش بنیان  شهرستان سمیرم، دانشگاه آزاد اسلامی را دانشگاهی برای حل مسائل جامعه خواند.
صدری مهر در این نشست که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم و با موضوع صنعت سیب  برگزار شد، گفت: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی حل مسئله است و این مقوله خود پیش درآمدی دارد با عنوان تعریف مساله که فرآیندی پیچیده را شامل می‌شود بخصوص اگر فرآیندی فناورانه و همراه با کسب درآمد باشد که در این صورت، صنعت و دانشگاه باید فعال‌تر وارد عمل شده و در ابتدای امر و برای حل مشکل، باید تعریفی  منطقی از مساله صورت پذیرد، به بیانی دیگر، گام اول برای درمان یک عارضه، شناخت آن عارضه و پس از آن اقدام برای درمان است. 
صدری مهر تاکید کرد: برای مثال عینی و عملیاتی از تعامل صنعت و دانشگاه پیش از این در مناطق و استان‌های دیگر اجرایی شده است که  با در کنار هم  قرار دادن دانشگاه و صنعت، بخش اقتصادی واحدهای دانشگاهی و شهرستان متبوع در بخش فناورانه با تعریف درستی که از حل مساله داشتند در  وضعیت خوبی قرار گرفته و چندین شرکت فناورانه با محصولات مورد تقاضای بازار آن شهر یا استان مشغول بکار شده‌اند.
وی تصریح کرد: ما  قصد داریم  در شهرستان سمیرم از مرحله ارائه نظریه و تئوری به مرحله عملیاتی شدن علم وارد شویم تا پاسخی فناورانه برای معرفی و در دست داشتن بازارهای داخلی و بین المللی صنعت  سیب شهرستان سمیرم ارائه کنیم.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اطمینان قلبی دارم که با همت همگانی و شناخت مساله، بعد از ۲ سال مشکل صنعت سیب در این منطقه  و حتی  کشور حل خواهد شد، تاکید کرد: آنچه مسلم است اینکه در تجربه‌ای وسیع تر، شاهد پیاده‌سازی این مدل در مقیاس بین المللی و حضور در بازارهای جهانی خواهیم بود.
صدری مهر ظرفیت شهرستان سمیرم برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی‌سازی صادرات سیب و همچنین گسترش رشته های دانشگاهی را قابل توجه دانست و تصریح کرد: با توجه به موقعیت شهرستان سمیرم،  بهتر است با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، بتوانیم زمینه گسترش رشته‌های متناسب با این  منطقه بالاخص حوزه صنعت سیب را در دانشگاه سمیرم داشته باشیم. 
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تاکید بر لزوم تاسیس مدارس مهارت افزایی تاکید کرد: تجربه راه اندازی مدارس مهارت افزایی و آموزش مهارت و همچنین تشکیل تیم کاشف برای بررسی مسائل به صورت خصوصی ثابت کرده که می تواند در هموار کردن مسیر شناخت و حل مسائل مفید واقع شده و نکته قابل توجه این است که حضور نماینده صنعت و بازار در این تیم لازم و حیاتی است تا بتوان در ۶ ماه آینده، شاهد نتایج مفید و موثر باشیم.
در ادامه این جلسه اکبر پیرستانی دبیر دبیرخانه نظام موضوعات فناوری دنشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: با توجه به شناختی که از منطقه و نقاط قوت و توان بالقوه شهرستان سمیرم در دست است، ظرفیتی ایده آل برای اجرای طرح پویش در این منطقه وجود دارد و خوشبختانه سهم چشمگیری از آمار ۲ هزار و پانصد نفری مشارکت استانی دانشگاه آزاد در طرح پویش استان، به این شهرستان تعلق دارد. 
دبیر دبیرخانه نظام موضوعات فناوری دنشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ضمن دعوت از مسئولان شهرستان سمیرم برای گسترش تعاملات میان سازمانی با دانشگاه آزاد استان اصفهان افزود: وجود ظرفیت های چشمگیر از جمله رشته کشاورزی و بهره مندی از اعضای هیات علمی تراز اول در استان و فضای آموزشی مناسب، آمادگی لازم برای برگزاری گارگاه های آموزشی مشترک در زمینه امور باغی و زراعی  در دانشگاه آزاد  استان اصفهان وجود دارد که می تواند در خصوص آگاه سازی و حل مشکلات بخش کشاورزی کمک شایانی داشته باشد.
در حاشیه این نشست رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از محل بسته بندی صادرات  سیب و سردخانه فجر و شرکت کنسانتره اروم سانکک شهرستان سمیرم بازدید کرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1125279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =