ساخت شهرک صنعتی چینی‌ها در ایران

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: مذاکراتی برای ساخت شهرک صنعتی چینی‌ها در یک منطقه از ایران وجود دارد که توسط وزارت صمت در حال اجراست.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ مجیدرضا حریری با اشاره به اینکه برخی پروژه‌های ریلی ازجمله خط آهن تهران - اصفهان است پرسرعت شود، گفت: همچنین برقی شدن خط راه‌آهن تهران - مشهد هم از سالیان سال در ایران مطرح است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین بیان کرد: موارد مطرح‌شده آماده‌ترین پروژه‌هایی است که در دست اجرا داریم همچنین مطالعات این پروژه‌ها انجام‌شده و آماده ارائه به‌طرف خارجی است.

حریری اظهار کرد: مطالعات یک سری طرح‌ها نیز باید نهایی شود تا به‌طرف چینی عرضه کنیم و هر زمان که دو طرف برای اجرا، توافق کنند به سمت انعقاد قرارداد برای چگونگی اجرا اقدام می‌کنیم به نظر بنده در ماه‌های آتی برخی از مذاکرات ایران و چین نهایی می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مذاکراتی برای ساخت شهرک صنعتی چینی‌ها در یک منطقه از ایران وجود دارد که توسط وزارت صمت در حال اجراست همچنین بحث‌هایی نیز در حوزه معادن وجود دارد که آماده است و هرکدام از این موارد باید یک به یک بین دو کشور عرضه شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین عنوان کرد: این بدان مفهوم نیست که ایران هر طرحی را که دارد طرف مقابل حتماً می‌پذیرد دو طرف منافع خود را در نظر دارند و فقط بحث دولت‌ها نیست بلکه بیشتر شرکت‌ها مطرح است که بر اساس در نظر گرفتن مصالح بنگاهی قراردادهایی بین شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های چینی و یا شرکت‌های چینی با وزارت‌خانه‌های ایرانی برای توسعه زیرساخت‌های منعقد می‌کنند.

منبع: میزان

کد خبر: 1126439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =