والدین برای آموزش حضوری با آموزش و پروش همکاری کنند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: والدین دانش آموزان باید ضمن ترغیب آن‌ها به آموزش حضوری به ما برای اداره مدارس به شکل حضوری کمک کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، صادق ستاری فرد در مورد نگرانی خانواده‌ها نسبت به آموزش حضوری دانش آموزان گفت: خانواده‌ها باید به آموزش و پرورش اعتماد کرده و ضمن کاستن از نگرانی‌های خود برای برگزاری کلاس‌های حضوری به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: والدین دانش آموزان باید ضمن ترغیب آن‌ها به آموزش حضوری به آموزش و پرورش برای اداره مدارس به شکل حضوری کمک کنند و با همکاری عوامل مدرسه بر روند اجرای آموزش حضوری نظارت کنند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: طی دو سال آموزش مجازی بسیاری از دانش آموزان ما دچار چالش‌هایی شده اند اما در شرایط فعلی که بسیاری از  فعالیت‌ها در کشور به حالت عادی برگشته است مجازی بودن آموزش آسیب زا است.

وی ادامه داد: توجه کنید که در حال حاضر دانش آموزان ما در خانه قرنطینه نیستند، در کلاس‌های ورزشی و دوره‌های فوق برنامه شرکت کرده، مهمانی و مسافرت می‌روند حتی اگر اینگونه هم نباشد والدین آن‌ها با محیط بیرون در ارتباط هستند و خطر بیماری می‌تواند این گونه آن‌ها را تهدید کند.

ستاری فرد گفت: این حق دانش آموز است که از آموزش حضوری بهره‌مند شود، ما نمی‌توانیم برای این امر محدودیت ایجاد کنیم، ماه هاست که دنیا به سمت آموزش  حضوری حرکت کرده است چرا که به این نتیجه رسیده اند که آسیب‌های آموزش مجازی از بیماری کرونا بیشتر است، این را در نظر بگیرید که علاوه بر افت تحصیلی فضای بی در و پیکر مجازی و دسترسی نامحدوی که برای دانش آموزان ما بر خلاف کشورهای اروپایی به آن وجود دارد آفت‌های فراوانی برای نظام آموزش کشور خواهد داشت.

وی گفت:خوشبختانه در فرهنگ ما نظم و اطاعت پذیری بالایی وجود دارد، و دانش آموزان به دلیل سنی که در آن قرار دارند آموزش پذیری بالایی دارند از این رو با آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به آن‌ها و همچنین انجام برخی از تمهیدات لازم از سوی مدرسه و حمایت والدین می‌توانند از آموزش حضوری بهره‌مند شوند.


ستاری فرد ادامه داد: طی ماه‌های گذشته درمناطق کم جمعیت و روستایی ما آموزش حضوری را به طور آزمایشی داشته ایم اما  گزارشی مبنی بر بیماری این دانش آموزان به واسطه آموزش حضوری نداشته ایم.
وی در پاسخ به این سوال که هم اکنون برخی از معضلات مانع از آموزش حضوری دانش آموزان شده است و نیازمند تمهیداتی از سوی آموزش و پرورش است گفت:دو موضوع سرویس مدارس و تراکم کلاس‌ها از مسائلی است که موجب شده است تردیداتی برای آموزش حضوری از سوی خانواده‌ها ایجاد شود، اما با ساماندهی هر دو موضوع از سوی مدیران مدارس البته با کمک خانواده‌ها آن‌ها نیز مرتفع خواهند شد.

وی در پایان گفت:خیلی برای ما سخت است ببینیم و بدانیم که ۵۰ تا ۶۳ درصد از دانش‌آموزان ما به واسطه آموزش‌های مجازی دچار افت تحصیلی شده اند از این رو همه باید برای بازگشت دانش آموزان به محیط مدرسه تلاش کنیم.

انتهای پیام/

منبع: میزان

کد خبر: 1127325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =