رقابت ۳ هزار داوطلب در مرحله اول المپیاد علمی دانشجویی

رقابت ۳ هزار داوطلب در آزمون مرحله غیر متمرکز بیست و هفتمین المپیاد علمی – دانشجویی کشور امروز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه در ۱۰ قطب دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، آزمون بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی - دانشجویی کشور در سال ۱۴۰۱ در سه مرحله برگزار می‌شود.

آزمون مرحله غیرمتمرکز المپیاد امروز جمعه ۲۳ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه‌های مربوطه در مناطق ده‌گانه (دانشگاه‌های تربیت مدرس، تبریز، مازندران، بوعلی سینا همدان، رازی کرمانشاه، اصفهان، شیراز، شهید باهنر کرمان، فردوسی مشهد و شهید چمران اهواز) برگزار شده است.

آزمون مرحله متمرکز المپیاد علمی - دانشجویی همزمان با آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت برگزار می‌شود.

این دوره از المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۲۳ رشته «زبان و ادبیات فارسی»، «الهیات و معارف اسلامی»، «علوم اقتصادی»، «علوم تربیتی»، «حقوق»، «شیمی»، «فیزیک»، «زیست‌شناسی»، «ریاضی»، «آمار»، «مهندسی برق»، «مهندسی شیمی»، «مهندسی عمران»، «مهندسی مکانیک»، «مهندسی کامپیوتر»، «مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)»، «طراحی صنعتی»، «علوم جغرافیایی»، «علوم زمین»، «مهندسی مواد و متالورژی»، «روانشناسی»، «مهندسی صنایع» و «سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت» برگزار خواهد شد.

آمار ثبت نام کنندگان در آزمون غیرمتمرکز بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور تعداد ۳ هزار و ۱۲۷ نفر است.

برنامه آزمون مرحله غیرمتمرکز بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی - دانشجویی کشور در ۲۳ رشته نیز اعلام شده است.

در المپیاد زیست شناسی: در سؤالات اختصاصی دانشجویان با توجه به گرایش به دسته سؤالات مربوط به گرایش خود پاسخ دهند. در سؤالات عمومی، دانشجویان بدون توجه به گرایش خود باید به تمامی سؤالات پاسخ دهند.

در المپیاد مهندسی کامپیوتر: با توجه به تصویب کمیته علمی المپیاد مهندسی کامپیوتر، هر یک از داوطلبان مجاز به انتخاب و شرکت در آزمون چهار ماده امتحانی از پنج ماده اعلامی هستند که در صورت عدم تمایل به شرکت در هر کدام از مواد امتحانی باید تصمیم خود را قبل از حضور در جلسه بگیرند و اگر در جلسه ماده امتحانی شرکت کرده و اعلام انصراف کنند برای آنان نمره صفر در نظر گرفته می شود.

در المپیاد علوم زمین: دانشجویان مجازند در جلسه آزمون المپیاد علوم زمین خط کش–گونیا–نقاله و استریونت و ماشین حساب غیر مهندسی (غیر برنامه ریزی) همراه داشته باشند.

در آزمون های المپیاد روانشناسی داشتن ماشین حساب ممنوع است.

همراه داشتن کتاب قرآن مجید در جلسه آزمون های المپیاد الهیات و معارف اسلامی ممنوع است.

همراه داشتن کتاب قانون در جلسه آزمون های المپیاد حقوق ممنوع است.

انتهای خبر/

کد خبر: 1140271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =