اعتراف رسانه صهیونیستی به نفوذ هکرهای ایرانی در عمق فضای سایبری اسرائیل

یک رسانه اسرائیلی مدعی شد هکرهای ایرانی پست الکترونیک یک سرلشکر احتیاط ارتش را هک کرده و به نام او حملات الکترونیکی علیه ساختاری سیاسی، دانشگاه و تجاری سطح بالای اسرائیل را به انجام رساندند.

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، شبکه تلویزیونی کان با انتشار گزارشی در این رابطه مدعی شد هکرهای مذکور ایرانی بوده و از میان قربانیان این تهاجم نام‌هایی همچون زیپی لیونی وزیر خارجه اسبق اسرائیل و سفیر سابق آمریکا در اسرائیل را ذکر کرد.

ایتای شیکمن تهیه کننده این گزارش به نقل از منابع آگاه اعتراف کرد: این هکرها حداقل از 6 ماه پیش در میان فضای سایبری اسرائیل نفوذ کرده بودند و به نام این ژنرال برجسته احتیاط ارتش اسرائیل و شمار دیگری از شخصیت‌های معروف به اسناد و اطلاعات مسئولین عالی‌رتبه اسرائیل دسترسی پیدا کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

جنگ سوم حزب الله با اسرائیل در راه است؟

در روایت این رسانه عبری زبان تاکید شده است، تهاجم و رخنه اولیه از طریق ایمیل این سرلشکر احتیاط صورت گرفته و هکرها از این طریق حملات الکترونیکی خود را علیه نهادهای سیاسی، آکادمیک و اقتصادی سطح بالای اسرائیل به انجام رساندند.

شبکه تلویزیونی کان با استناد به گزارش امروز سه شنبه شرکت امنیت داده‌ها (چک پوینت) (Check Point) اعتراف کرد، ورود هکرها حداقل از 6 ماه پیش یعنی از دسامبر 2021 انجام گرفته و تا هفته گذشته نیز ادامه داشته است و از این طریق توانسته‌اند به اسناد مختلفی از مسئولین عالی‌رتبه اسرائیل دست پیدا کنند.

در روایت این شبکه تلویزیونی اسرائیلی یکی از روش‌های به کار رفته توسط هکرها ارسال دعوتنامه برای مسئولین برای حضور در کنفرانس‌های خارج از کشور و نیز تقدیم مقاله‌هایی در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران بود، در حالی که از قربانیان خود می‌خواستند برای دسترسی به این داده‌ها کلیدواژه ورود به پست الکترونیک خود را درج کنند.

این رسانه با اشاره به هدف قرار گرفتن لیونی وزیر خارجه اسبق اسرائیل خاطر نشان کرد، یکی دیگر از قربانیان سفیر سابق آمریکادر اسرائیل بود در حالی که رئیس یکی از مراکز تحقیقاتی بسیار حساس در اسرائیل نیز (که نامی از او برده نشده) هم جزو لیست قربانیان است.

تمامی قربانیان به یک صفحه خاص هدایت می شدند و از آنها خواسته می‌شد تا گذرواژه پست الکترونیک را درج یا با ثبت شماره تلفن همراه خود کد تایید ورود را دریافت کنند، امری که باعث شد تا هکرها بانک اطلاعاتی قابل توجهی را در رابطه با قربانیان خود جمع آوری کنند.

به گفته کارشناسان Check Point پیام کوتاه ارسال شده به تلفن همراه قربانیان نیز حاوی بد افزاری است که از طریق آن رخنه به داخل تلفن همراه آنان نیز تسهیل می‌شود.

روزنامه عبری زبان معاریو هم با پرداختن به این خبر جزئیات بیشتری از آن را در اختیار مخاطبان خود قرار داد و نوشت: قهرمان این عملیات سایبری یک ژنرال احتیاط است که در یک پست بسیار بالا و حساس حضور داشته و پست الکترونیکش در اختیار هکرها قرار گرفته و طی این مدت هکرها به اسم او نامه نگاری می‌کردند.

دیگر قربانی این حمله سایبری لیونی، وزیر خارجه اسبق اسرائیل که تلاش شد وی را قانع کنند گذرواژه پست الکترونیکی اش را در صفحه مورد نظر و برای دریافت دعوتنامه حضور در یک کنفرانس خارجی، تایپ کند.

رئیس یک مرکز تحقیقات حساس و محوری در اسرائیل با رخنه به پست الکترونیکش نامه نگاری‌های او با یکی از سفرای سابق آمریکا در اسرائیل به دست هکرها افتاده است.

هکرها با استفاده از این نامه نگاری ها، به نام این سفیر پست‌های الکترونیکی بیشتری برای این رئیس مرکز تحقیقاتی ارسال و تلاش کردند اطلاعات خاصی را از وی دریافت کنند.

مدیر عامل یکی از شرکت‌های امنیتی محوری در اسرائیل که تلاش شد اطلاعات شخصی وی به سرقت رفته و تصویری از گذرنامه اش به دست‌ آید و یک استاد سرشناس در زمینه پژوهش‌های خاورمیانه که بعد از رخنه به اطلاعاتش به اسم او نامه نگاری‌هایی انجام و اطلاعات و اسنادی از نهادهای مختلف درخواست شد، نیز جزو قربانیان حملات هکری فوق محسوب می‌شوند.

به زعم معاریو کارشناسان Check Point معتقدند این اقدام به زیر ساخت‌های تهاجمی ایران مربوط است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1144253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =