انعقاد تفاهم‌نامه با بیمارستان چمران برای کارآموزی دانشجویان علوم پزشکی آزاد تهران/ افزایش ۳۷ رشته جدید در راستای ارتقای سیستم بهداشت‌ودرمان

مدیر کل آموزش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از افزایش ۳۷ رشته جدید در راستای ارتقای سیستم بهداشت و درمان خبر داد و گفت: برای ارتقای کیفیت آموزش در دوره‌های کارورزی در تلاش برای گسترش قراردادها با مراکز آموزشی هستیم. در این زمینه تفاهم‌نامه با بیمارستان چمران منعقد شده است.

مهدی وطن پور، مدیر کل آموزش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با بیان اینکه برای ترم جاری ۵ هزار و ۲۰۰ دانشجو به این واحد دانشگاهی معرفی شده و منتظر ثبت نام آنها هستیم، گفت: برای ترم مهر ۱۴۰۱ رشته های جدید عبارتند از فیزیک پزشکی، روانشناسی بالینی، جراحی عمومی، زنان و زایمان، روانپزشکی، کودکان و نوزادان، چشم پزشکی، بیهوشی، رادیولوژی، جراحی مغز و اعصاب، رادیوبیولوژی و حفاظت پرتوی، علوم سلولی کاربردی، اپیدمیلوژی، زیست فناوری پزشکی، ژنتیک انسانی، بهداشت عمومی، فیزیوتراپی، زیست فناوری پزشکی، سلامت در بلایا و فوریت‌ها، نانو تکنولوژی پزشکی، تکنولوژی پزشکی هسته‌ای، تاریخ علوم پزشکی، سیاست‌گذاری سلامت، مامایی، کاردرمانی، طب سنتی، داروسازی بالینی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی، علوم تغذیه، گفتار درمانی، فارماسیوتیکس، پرستاری سالمندی، روانشناسی سلامت، اتاق عمل، پرستاری اورژانس و بینایی سنجی  به دیگر رشته های تحصیلی در این دانشگاه افزوده شده است.

وی افزود: این رشته‌ها در قالب دستیاری پزشکی و کارشناسی ارشد اتاق عمل جذب پذیرش را به دنبال دارد و  جزو اقدامات مناسب و باعث ارتقای سیستم بهداشت  و درمان می‌شود.

مدیر کل آموزش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران  درباره کم و کیف برگزاری کلاس‌های آموزشی تاکید کرد: کلاس‌ها در ترم جاری به شکل حضوری برگزار و  تمهیدات مناسب برای پذیرش دانشجو اندیشیده شده است. البته طرح‌هایی را برای ارتقای کیفیت آموزش و استفاده از ظرفیت‌های آموزش‌های مجازی بهره‌مند می‌شوند. برای مثال  استفاده از استودیو تولید محتوا در مجموعه مرکز مطالعات توسعه آموزش ساخته شده و برای اینکه در کنار کلاس‌های حضور در صورت تمایل اساتید به تولید محتوا به عنوان کمک آموزشی می‌توانند اقدام کنند.

وی درباره جبران عقب ماندگی‌های آموزشی ناشی از شیوع کرونا گفت: برای دانشجویان علوم پزشکی عقب ماندگی‌های آموزشی در تئوری‌ها و عملی‌ها بروز نکرده و دانشجویان در دوره کارورزی در صورت بروز نارسایی‌ها تمهیدات مناسب برای گذراندن دوره‌ای کارورزی ایجاد شده و واحدها حذف نشده و تمامی واحدها به تدریج بر اساس ظرفیت واحدهای آموزشی کاورزی دانشجویان دوره می‌گذرانند.

دانشجویان برای کارورزی مهر سالجاری به بیمارستان چمران می‌روند

 به گفته  مدیر کل آموزش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برای ارتقای کیفیت آموزش در دوره‌های کارورزی در تلاش برای گسترش قراردادها با مراکز آموزشی و درمانی هستیم. در این زمینه تفاهم نامه با بیمارستان چمران منعقد شده و این بیمارستان از ظرفیت مناسب برخوردار و مسئولان آن هم آماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هستند.

وطن پور ادامه داد: از مهر سالجاری مجموعه بیمارستان چمران وابسته به وزارت دفاع به ظرفیت آموزشی عملی دانشگاه علوم پزشکی برای کارورزی افزوده تا در زمینه‌های پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری برای کارآموزی و کارورزی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

مدیر کل آموزش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران درباره آموزش‌های ترکیبی گفت: در وضعیت کنونی بر اساس دستورالعمل‌های موجود برنامه‌ها به شکل حضوری برگزار و آموزش‌های ترکیبی نقاط قوت کرونا بود و در وضعیت کنونی برنامه اصلی دانشگاه آموزش حضوری است و سعی شده ارتقای کیفیت آموزش را با استفاده از دوره‌های تکمیلی و مجازی انجام دهیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1154311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =