سارق سابقه دار، با پول دزدی برای همسرش هدیه خرید

وقتی روز 22 تیرماه سال جاری زنی در شمال تهران هدف حمله کیف‌قاپی قرار گرفت دادیار حسین‌زاده از شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران دستور داد تا تیمی از پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران به ردیابی‌های تخصصی دست بزنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روزنامه ایران، در این مرحله زن وحشتزده به تیم پلیسی گفت: داخل کوچه ناهید قدم‌زنان در حال تردد بودم که ناگهان یک موتورسوار جوان به من نزدیک شد و در چشم برهم‌زدنی کیف‌دستی‌ام را قاپید و پا به فرار گذاشت.وی افزود: داخل کیفم گوشی تلفن همراه، تبلت، دسته‌چک و کارت‌های بانکی‌ام به همراه رمزهایشان قرار داشتند که همگی به سرقت رفتند.

کارآگاهان با توجه به سرقت کارت‌های عابربانک و رمز ورودشان بلافاصله به بررسی تراکنش مالی همه حساب‌ها پرداختند و مشخص شد 16 میلیون تومان از حساب‌ها برداشت شده است. بدین ترتیب مأموران به شناسایی تعدادی از مراکز خرید در منطقه امین حضور پرداخته و پس از تجسس‌های تخصصی پی بردند که جوانی 30 ساله با در دست داشتن کارت عابربانک‌ها به خرید یخچال و لوازم خانگی دیگر پرداخته است و بدین ترتیب تصاویر دوربین‌های مداربسته این مراکز خرید بازبینی شد و از سوی دیگر تحقیقات از حجره دارهای امین حضور مشخص کرد که جوان تبهکار برای انتقال یخچال وانتی اجاره کرده است.

تحقیقات نشان داد یخچال و لوازم خانگی دیگر به خیابان شکوفه در منطقه پیروزی انتقال یافته است و همین کافی بود تا پلیس خود را پشت در خانه یک زن برساند. تحقیق از زن مرموز نیز مشخص کرد او همسر موقت یکی از تبهکاران قدیمی به نام ناصر 27 ساله است.

زن جوان به کارآگاهان گفت که همه این لوازم خانگی را از ناصر هدیه و کادو گرفته است و نمی‌دانسته آنها با پول سرقتی خریداری شده‌اند. کارآگاهان که برای افشای شخصیت جنایی ناصر متمرکز شده بودند پی بردند او به خاطر سرقت‌های زیادی از سوی پایگاه‌های مختلف پلیس آگاهی پایتخت تحت تعقیب است و ناصر آخرین بار در سال 91 پس از اینکه پایش هدف گلوله مأموران پلیس قرار گرفت دستگیر و پس از آزادی باز به دنیای تبهکاران بازگشته است. از آنجایی که ناصر بسیار ماهرانه به جابه‌جایی مخفیگاه‌هایش دست می‌زد و از سال 91 توانسته بود از تیررس پلیس در امان باشد دادیار حسین‌زاده دستور نفوذ به مخفیگاه‌های احتمالی او در هر جای پایتخت را داد تا کارآگاهان بتوانند در شب و روز این مرد را به دام اندازند.

همین ابتکار قضایی باعث شد تا ناصر در حالی که مخفیگاه قدیمی‌اش در مولوی ر اترک کرده و به مخفیگاه جدیدی در میدان شهدای هفتم تیر رفته بود در یک عملیات تعقیب و گریز و پس از شلیک‌های اخطار به دام افتد. ناصر ابتدا سعی کرد خود را بی‌گناه نشان دهد اما وقتی با زن مالباخته مواجه شد چاره‌ای جز اقرار ندید و پذیرفت به تنهایی سوار بر موتور در مناطق شمال، شمال شرق، مرکزی و شرق تهران پرسه می‌زد و با دیدن افراد، بویژه زنان به آنها نزدیک می‌شد و کیف‌هایشان را می‌قاپید. بنابر این گزارش، با توجه به اعترافات دزد تکرو و مشابهت اقدام وی در 50 سرقت خیابانی مالباختگان که زن و مردان تهرانی بودند در برابر ناصر به صف ایستادند و همگی او را شناسایی کردند.

20106

کد خبر: 572693