پیش بینی  14هزار میلیارد ریال اعتبار  برای استانداردسازی مدارس

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: از هر پنج دانش‌آموز در ایران یک نفر در مدارس خیرساز تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایسنا مرتضی رئیسی در حاشیه هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 20 درصد دانش‌آموزان کشور در مدارسی که توسط مردم و خیرین مدرسه‌ساز بنا شده تحصیل می‌کنند.

او با بیان اینکه آموزش و پرورش هنوز با کمبود فضای آموزشی روبرو است گفت: با وجود همه کارهایی که هم در بخش دولتی و هم در حوزه خیرین انجام شده هنوز 10 درصد مدارس کشور دو نوبته هستند و این روند قابل قبول نیست؛ چرا که بر روند تحصیلی دانش آموزان تاثیر سوئی دارد.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه افزون بر 500 هزار کلاس درس پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ساخته شده که یک پنجم آن توسط مردم ساخته شده است گفت: در حال حاضر 95 هزار مدرسه در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اداره آموزش و پرورش بدون مشارکت خیرین مدرسه‌ساز امکان‌پذیر نیست افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارد.

رئیسی از پیش‌بینی حدود 14 هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت تدبیر و امید برای مقاوم‌سازی و استانداردسازی مدارس کشور در سال‌جاری خبر داد و گفت: دولت یازدهم علاوه بر ساخت سالانه پروژه‌های مدرسه‌سازی، امسال 7000 میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدارس تخریبی، 5000 میلیارد ریال برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس کشور و 1800 میلیارد ریال برای مشارکت در ساخت مدارس خیرساز در کشور پیش‌بینی کرده است.

105105

کد خبر: 647971