تشریح آخرین آمار برخورد مرگبار 2 قطار در سمنان/ 45 کشته و 91 مجروح

فرمانده انتظامی استان سمنان ضمن ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده های داغدیده در حادثه برخورد 2 قطار با یکدیگر گفت: اجساد قربانیان شب گذشته برای شناسایی و تشخیص هویت به تهران منتقل شد.

به گزارش ایسکانیوز، سردار روح الامین قاسمی به تشریح آخرین آمار تلفات حادثه برخورد قطارهای مسافربری در سمنان پرداخت و گفت: در این حادثه 91 مسافر مجروح شدند و 45 تن جان باختند.

قاسمی افزود: در این حادثه که ساعت 7:50 جمعه پنجم آذر رخ داد، دو رام قطار مسافربری تبریز و سمنان که هر دو به سمت مشهد در حرکت بودند با هم برخورد کردند و هشت واگن از ریل خارج و دچار حریق شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان ضمن تشریح اقدامات انتظامی و امدادی برای حادثه دیدگان و خانواده های آنان، خاطرنشان کرد: اعزام سه فروند بالگرد ناجا و هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان و هماهنگی با بیمارستان های سمنان، دامغان و شاهرود برای پذیرش مجروحان از جمله این اقدامات بود.

وی به اعزام تیم­های متعدد انتظامی از شهرستان­های سمنان و دامغان و حضور نیروهای یگان ویژه برای کمک به حادثه دیدگان اشاره و تصریح کرد: تعدادی از ماموران انتظامی همچنان در محل حادثه حضور دارند.

به گفته قاسمی، اسکان بازماندگان این حادثه و خانواده ­های مجروحان و متوفیان مسئله دیگری بود که با هماهنگی هلال احمر و دیگر سازمان­های امدادی و هم استانی­های مهمان نواز، مقدمات اسکان و پذیرایی از این افراد فراهم شد.

سردار قاسمی از پیگیری مستمر پلیس برای بازگشایی سریع مسیر راه آهن و جلوگیری از توقف قطارهای مسافربری و نارضایتی مسافران خبر داد و گفت: با تلاش دست اندرکاران و مسئولان مرتبط یکی از مسیرها شب گذشته بازگشایی شد.

وی افزود: با توجه به اینکه تعدادی از قربانیان و مجروحان این حادثه از اهالی استان آذربایجان شرقی بودند، از همان دقایق ابتدایی حادثه ،هماهنگی های لازم با پلیس تبریز صورت گرفت.

فرمانده انتظامی استان سمنان ضمن ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده های داغدیده در این حادثه، گفت: اجساد قربانیان شب گذشته برای شناسایی و تشخیص هویت به تهران منتقل شد.

700/701

کد خبر: 707857