رونمایی از کتاب «شعر یا موسیقی» در فرهنگسرای نیاوران

آئین رونمایی از کتاب شعر یا موسیقی (تننای شعر سپید) نوشته مهدی آذرسینا با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر پنجم اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، کتاب «تَنَنایِ شعر سپید» توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است. درون مایۀ واژه‌های کتاب در جستجوی موهبت فهم وزن در شعر و موسیقی است. همچنین این کتاب در مقابلۀ چگونگی چینش هجاها در شعر و کلام و برش‌های زمانی نغمه‌ها در موسیقی است.

مهدی آذرسینا، آهنگساز، کمانچه نواز و ردیف دان یکم شهریور ۱۳۲۵ در زنجان به دنیا آمد. از تالیفات او می توان به کتاب شیوه کمانچه نوازی برای چهار دوره در یک مجلد (انتشارات سروش)، کتاب آثاری از استاد بهاری به همراه آلبوم کمانچه نوازی (انتشارات سروش)، کتاب ردیف موسیقی ایران روایت برومند (انتشارات سروش) و اجرای ردیف با کمانچه و مقاله های متعدد در موسیقی و همچنین کتاب دو جلدی با نام از «متد ارف تا چهارگاه» اشاره کرد.

گفتنی است در این مراسم شهرام ناظری خواننده و آهنگ‌ساز، علی اکبر شکارچی موسیقی دان و نوازنده کمانچه، سهیل محمودی شاعر و نویسنده، هومان اسعدی موسیقی دان و سید عباس سجادی شاعر و مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران سخنرانی خواهند کرد.

آئین رونمایی از کتاب «شعر یا موسیقی (تننای شعر سپید) سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ و همزمان با مبعث پیامیر اعظم در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

دریافت کننده: بخشی پور

502501

کد خبر: 760393