معرفی برندگان جشنوار کن/«مرز» در جشنواره فیلم کن جایزه گرفت

«مرز» به کارگردانی علی عباسی جایزه بخش «نوعی نگاه» جشنواره فیلم کن را گرفت.

به گزارش ایسکانیوز، فیلم سینمایی «مرز» به کارگردانی علی عباسی محصول دانمارک و سوئد جایزه بهترین فیلم بخش «نوعی نگاه» هفتاد و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن فرانسه را از آن خود کرد.

فیلم سینمایی «مرز» BORDER به کارگردانی علی عباسی فیلمساز ایرانی مقیم سوئد و با فیلمنامه «ایزابلا اکلوف» و «جان آجوید لیندکوییست» رمان‌نویس سوئدی و محصول کشورهای دانمارک و سوئد در سه سانس مختلف در بخش رقابتی «نوعی نگاه» Un Certain Regard هفتاد و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن فرانسه روی پرده رفت و از طرف اعضای هیئت داوران این جشنواره معتبر سینمای جهان، جایزه بهترین فیلم به کارگردان ایرانی آن اهدا شد.

فیلم «مرز» دومین اثر بلند سینمایی علی عباسی محسوب می‌شود. این فیلم، روایت دو موجود عجیب با مشکلات کروموزومی است، که یکی به سمت خیر و دیگری به سمت شر تمایل دارند. علی عباسی دو سال پیش در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با فیلم درام ترسناک «شِلی» حضور پیدا کرد و نظر منتقدان سینمایی را به خود جلب کرد.

اعضای هیأت داوران بخش رقابتی «نوعی نگاه» هفتاد و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن عبارت بودند از: «بنیسیو دل تورو» Benicio del Toro بازیگر از کشور آمریکایی ـ رئیس هیأت داوران، خانم «آنه‌ماری جاسیر» Annemarie Jacir کارگردان از کشور فلسطین، «کانتمیر بالاگوف» Kantemir Balagov کارگردان از کشور روسیه، خانم «ویرجینی لدوین» Virginie Ledoyen بازیگر از کشور فرانسه و Julie Huntsinger «جولی هانت سینگر» مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم «تلوراید» از کشور آمریکا.

جایزه بهترین کارگردانی به «سرگی لوزنیتسا» فیلمساز اوکراینی برای کارگردان فیلم «دانباس» محصول آلمان، فرانسه، اوکراین، هلند و انگلستان اهدا شد.

جایزه بهترین فیلمنامه نیز به «مریم بنم بارک» برای فیلم سینمایی «سوفیا» محصول فرانسه، بلژیک و قطر تعلق گرفت.

جایزه بهترین بازیگری به «ویکتور پولستر» برای بازی در فیلم سینمایی «دختر» محصول بلژیک و هلند و همچنین جایزه ویژه هیأت داوران نیز به فیلم «مردگان و دیگران» به کارگردانی «ژوائو سالاویزا» و «رنه نادر مسورا» محصول کشورهای برزیل و پرتغال اهدا شد.

هفتاد و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن روز 18 اردیبهشت ماه جاری (8 می 2018) با فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی محصول کشور اسپانیا در شهر ساحلی کن در کشور فرانسه افتتاح شد و شامگاه 29 اردیبهشت ماه جاری (19 می 2018) با اهدا جوایز به برندگان بخش اصلی در سالن «لومیر» به پایان می‌رسد.

503

کد خبر: 950508