پیگیری وزارت بهداشت برای اسکان بیماران خاص و مادران باردار مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

جمعه 13 بهمن 1396 - 11:42
کد مطلب: 903219
 نیاز به کانکس در مناطق  زلزله زده کرمانشاه

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده غرب کشور، چگونگی حمایت از بیماران را در این مناطق تشریح کرد و گفت: پیگیری برای اسکان بیمارانی که تاکنون اسکان داده نشده‌اند، ادامه دارد.

به گزارش ایسکانیوز،طیب قدیمی ، درباره برنامه وزارت بهداشت در مناطق زلزله‌زده غرب کشور جهت حمایت از بیماران خاص، گفت: دانشگاه علوم پزشکی منطقه، لیست این بیماران را از قبل داشته‌ است و بعد از زلزله تمام نشانی‌های جدید این بیماران نیز جمع‌آوری و آنها را شناسایی کرده‌ است. معاونت اجتماعی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همراهی ستاد، اسکان این بیماران را در اولویت قرار داده‌اند. علاوه بر آن اگر بیماران نیاز به مراقبت و ویزیت داشته باشند، در درمانگاه‌هایی که به این موضوع اختصاص داده شده، در اولویت قرار می‌گیرند.

وی افزود: تعدادی از خیران برای بیماران به خصوص کسانی که روی تخت هستند، در زلزله آسیب دیده‌اند و نمی‌توانند در چادر زندگی کنند، با کمک و هدایت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی، اسکان فراهم کرده‌اند؛ دانشگاه بیماران خاص و مادران باردار را به آنها معرفی کرده تا آنها خودشان به صورت مستقیم بتوانند کانکس در اختیارشان قرار دهند. مادران باردار نیز در اولویت اسکان قرار داده شده‌اند.

نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله زده کرمانشاه همچنین اضافه کرد: پیگیری‌ها در این زمینه ادامه دارد تا اگر مواردی بود که تاکنون نتوانسته‌اند آنها را مستقر کنند، در اولویت اسکان قرار گیرند و به ستاداسکان مناطق زلزله‌زده معرفی شوند. برای تعدادی از مصدومانی که درمان آنها در بیمارستان‌های وزارت بهداشت انجام شده و ترخیص شده‌اند، بعد از ترخیص به کمک خیران سرپناه فراهم شده است. بخشی از آنها در منزل آشنایان خود مستقر شده‌اند و تعدادی از آنها نیز شناسایی شده و اسکان آنها پیگیری می‌شود. پیگیری اسکان مواردی که مصدومیت شدید داشته‌اند نیز از طرف دانشگاه علوم پزشکی منطقه درحال پیگیری است و با کمک خیران آنها را در اولویت قرار می‌دهند.

قدیمی درباره چگونگی تامین داروهای بیماران خاص در این مناطق نیز توضیح داد و گفت: تامین داروی بیماران خاص به روال سابق و مانند سایر بیماران خاص سراسر کشور انجام می‌شود و پوشش آنها در مناطق زلزله‌زده و غیر زلزله‌زده مشابه است. بیماران درصدی از هزینه‌ داروها را می‌پردازند و برخی داروها نیز صد در صد رایگان است. واحدهای مددکاری نیز به سایر بیماران از جمله کسانی که خارج از لیست کشوری بیماری‌های خاص و پوشش بیمه‌ای باشند، در بیمارستان سرپل ذهاب و سایر بیمارستان‌ها کمک می‌کنند. کسانی که بیماری‌های مزمن و سخت دارند یا از نظر تامین مالی با مشکل روبرو هستند، از طرف دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شناسایی می‌شوند و مددکاری بیمارستان‌ها به آنها کمک می‌کنند.

ایسنا ۷۰۵

166 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار