جزئیات توسعه بلندترین خط متروی تهران/بهره‌برداری از۳ ایستگاه خط ۶

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: روز ۱۸ فروردین ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران با حضور رئیس جمهور و شهردار تهران به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایسکانیوز، علی امام اعلام کرد: خط ۶ با ۳۲ کیلومتر طول و ۲۷ ایستگاه طراحی شده است که از دولت آباد شروع و تا سولقان ادامه می‌یابد.

وی افزود: روز یکشنبه ۹ کیلومتر از این خط شامل سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا به بهره‌برداری خواهد رسید. ایستگاه میدان شهدا با خط ۴ تقاطعی بوده و مسافران می‌توانند بین خط ۶ و ۴ تبادل سفر داشته باشند.

مدیر عامل راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اجرای طرح توسعه خط ۶ در بخش جنوبی، اظهار کرد: این طرح از ایستگاه دولت آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به طول ۶ کیلومتر در حال اجرا است که در صورت تکمیل آن، طول این خط به ۳۸ کیلومتر رسیده و بلندترین خط مترو تهران خواهد بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های ایستگاه‌های آماده افتتاح عنوان کرد: این ایستگاه‌ها از نظر سامانه مخابراتی، سیگنالینگ، سیستم تهویه، پله‌برقی و اطفا حریق مجهز هستند و همچنین برای افراد کم توان نیز مناسب سازی شده‌اند.

امام ابراز امیدواری کرد ۱۵ کیلومتر دیگر از بخش شمالی خط ۶ با ۶ ایستگاه تا اشرفی اصفهانی تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1001159