حاجی بابایی:

ابلاغ حداقل حقوق به آموزش و پرورش

شنبه 11 خرداد 1398 - 14:25
کد مطلب: 1006992
حضور دکتر حاجی بابایی نماینده مجلس  در ایسکانیوز

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص دانشحو معلمان با مکاتبات و جلساتی که داشتیم خوشبختانه حداقل حقوق توسط سازمان امور اداری واستخدامی به وزارت آموزش و پرورش ابلاِغ شد.

به گزارش ایسکانیوز، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی احکام صادر شده برای دانشجو معلمان نشان می‌دهد که آموزش وپرورش به ابلاغیه، سازمان امور اداری واستخدامی کشور توجهی ندارد، چرا که در جلسه مشترک با نماینده هیئت رئیسه مجلس و نهادهای دولتی ونظارتی حداقل حقوق دانشجو معلمان ۱۵,۶۳۰,۰۰۰ ریال مصوب و سازمان امور اداری واستخدامی کشور آن را به آموزش و پرورش ابلاِغ کرد.

وی گفت: براساس این ابلاغیه باید دانشجو معلمان استخدام رسمی آزمایشی و حقوق بگیرند بنابراین از حداقل حقوق برخوردارند.

حاجی بابایی تاکید کرد؛ معلمان ماده ۲۸ نیز از مزایای قانون افزایش حقوق مجلس یعنی ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد برخوردار می‌شوند.

عضوکمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت: معلمان مشمول ماده ۲۸ با توجه به اینکه در استخدام پیمانی هستند، مانند سایر فرهنگیان، درسال ۹۸ از افزایش حقوق براساس مصوبه مجلس یعنی ۴۰۰ هزار تومان و تا 10 درصد برخوردار می‌شوند.

وی در تبیین پیگیری اجرای مصوبه مجلس در افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت گفت: این امر از طریق مجلس، دیوان محاسبات، سازمان امور اداری واستخدامی کشور، برای اجرای دقیق قانون مصوب مجلس در افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۸ در حال انجام است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: در خصوص دانشحو معلمان با مکاتبات و جلساتی که داشتیم خوشبختانه حداقل حقوق توسط سازمان امور اداری واستخدامی به وزارت آموزش وپرورش ابلاِغ شد و اصلاح احکام این گروه از فرهنگیان شروع شده است.

حاجی بابایی گفت: در جلسه اخیر که با نماینده هیئت رئیسه مجلس، نمایندگان نهادهای نظارتی و دولتی تشکیل شد، همه بر تخلف آشکار دولت در اجرای قانون مصوب مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت در سال ۱۳۹۸ اذعان داشتند که این تخلف در حقوق‌های ۲/۵ میلیون تا۵ میلیون تومان، تاثیرگذارتر بوده است.

وی تاکید کرد: مقرر شده است دیوان محاسبات ضمن انطباق احکام صادر شده کارکنان شاغل وبازنشسته دولت توسط دستگاه‌های اجرایی را بررسی ونتایج را ظرف ۱۰ روز در جلسه مذکور ارائه کند.

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس به لزوم صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان علاوه بر افزایش بر اساس مصوبه مجلس نیز تاکید کرد وگفت: این افزایش براساس قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۹۸ باید اعمال شود.

وی گفت: وظیفه مجلس علاوه بر تصویب قوانینی که پاسخگوی نیاز و مطالبات مردم باشد، نظارت دقیق براجرای قوانین مصوب در مجلس است، که در این مورد خاص نیز مجلس مصمم است پیشنهادی را که برای اجرای عدالت در افزایش حقوق‌ها ارائه دادیم وبا موافقت قاطع نمایندگان مجلس مصوب شد، به طور کامل ودقیق اجراء شود.

حاجی بابایی تاکید کرد: برای اقتدار مجلس تا اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشسته دولت در سال ۹۸، موضوع باید پیگیری وتوسط نمایندگان مردم به آن‌ها گزارش شود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار