رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت:

جایگاه عمل های زیبایی در گردشگری سلامت کشور

یکشنبه 3 شهریور 1398 - 17:16
کد مطلب: 1025726
جایگاه عمل های زیبایی در گردشگری سلامت کشور

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت گفت: عمل‌های زیبایی در سال ۹۷ در رتبه سوم بعد از بیماری‌های زنان و زایمان و قلبی بود، ولی در سه ماهه سال ۹۸ عمل‌های زیبایی در رتبه چهارم قرار گرفته است و معمولا بین سوم و چهارم متغیر است.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز،سعید هاشم زاده، رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درباره جایگاه عمل‌های زیبایی در گردشگری سلامت کشور گفت: عمل‌های زیبایی در سال ۹۷ در رتبه سوم بعد از بیماری‌های زنان و زایمان و قلبی بود، ولی در سه ماهه سال ۹۸ عمل‌های زیبایی در رتبه چهارم قرار گرفته است و معمولا بین سوم و چهارم متغییر است.

هاشم زاده در ادامه در پاسخ به این سوال که این جایگاه و اقبال اتباع خارجی از عمل‌های زیبایی به چه دلیل است؟ آیا این اقبال و توجه به دلیل هزینه پایین عمل‌های زیبایی در ایران است یا پزشکان متخصص گفت: هر دو این عوامل یعنی قیمت پایین عمل‌های زیبایی و تبحر پزشکان ایرانی دلیل مورد توجه قرار گرفتن عمل‌های زیبایی است.

وی در ادامه گفت: در گردشگری سلامت اقبال و تمایل برای مراجعه به یک کشور تابع ویژگی‌های متعدد است که در کشور ما نیروی متبحر و متخصص پزشکی و قیمت مناسب و عدم وجود صف انتظار برای عمل از جمله دلایل مراجعه به ایران است.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه همچنین اضافه کرد: علاوه بر این ارائه خدمات دیگری مثل پیوند کلیه، درمان انواع ناباروی دیگر ویزگی‌های است که که در کشورما به نسبت دیگر کشور‌ها بیشتر وجود دارد.

چند بیمارستان مولفه‌های لازم برای ارائه خدمات درمانی به گردشگر سلامت را دارند؟

هاشم زاده در پاسخ به این سوال که در کشور ما چند بیمارستان مولفه‌های لازم برای ارائه خدمات درمانی به گردشگر سلامت را دارا هستند؟ گفت: در کشور ما از هزار بیمارستان موجود ۱۶۶ بیمارستان مولفه‌ها و شرایط لازم جهت ارائه خدمات پزشکی و سلامت به گردشگر سلامت را دار هستند.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره روند اعطای مجوز به این بیمارستان‌ها گفت: بر اساس آیین نامه‌ای به برخی بیمارستان‌های واجد شرایط گواهینامه پذیرش بیمار بین الملی می‌دهیم این آیین نامه سال ۹۳ ابلاغ شده و بر این اساس در آن زمان ۱۶۶ بیمارستان گواهینامه آی پی دی را گرفتند.

هاشم زاده افزود: در حال حاضر در حال بررسی وضعیت این ۱۶۶ بیمارستان هستیم و اگر همچنان دارای شرایط لازم باشند گواهیناه پذیرش بیمار بین الملل آن‌ها را تمدید می‌کنیم.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار