تدوین دستورالعمل نگهداری سگ‌های بدون صاحب

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به مسئولیت محوله از سوی شهردار تهران گفت: دستورالعمل نگهداری سگ‌های بدون صاحب با رعایت حقوق حیوانات تدوین شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، روز چهارشنبه هفته گذشته بود که غلام محمدی مدیرکل ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران در پیامی توئیتری از تصمیم مشترک شهردار تهران و رئیس شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.

وی در این پیام نوشته بود که در نشست مشترک شهردار و رئیس شورای شهر تهران با برخی فعالین محیط زیست در خصوص وقایع دلخراش حیوان آزاری تصمیماتی اتخاذ شد.

به گفته محمدی یکی از تصمیمات اتخاذ شده این بوده است که موضوع نظارت بر طرح ساماندهی حیوانات در سطح شهر تهران به جهت رعایت مسائل تخصصی به اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار واگذار شد.

رویه واحد برای نظارت بر ساماندهی سگ‌ها در تهران وضع می‌شود

خبرنگار فارس به سراغ شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران رفت تا از وی موضوع این واگذاری مسؤولیت را جویا شویم و بدانیم قرار است چه اتفاق جدیدی در این حوزه رخ دهد.

انصاری گفت: همانطور که گفته شده است صرفا نظارت بر روند ساماندهی سگ‌ها به اداره کل محیط زیست سپرده شده است.

وی ادامه داد: کما فی سابق اجرای مقوله ساماندهی سگ‌ها به عهده اداره ساماندهی مشاغل و صنایع شهرداری تهران خواهد بود و صرفاً به دلیل این دغدغه به حق به وجود آمده از سوی فعالان محیط زیست و حامیان حقوق حیوانات، موضوع نظارت به اداره کل محیط زیست واگذار شده است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: هفته آینده که موضوع این مسئولیت به ما ابلاغ شود تلاش خواهیم کرد تا یک رویه واحد در موضوع نظارت بر ساماندهی وضع شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا گلوگاه‌هایی که در امر ساماندهی سگ‌ها ایجاد مشکل خواهد کرد را شناسایی کنیم و سپس با تمرکز بر آنها و نظارت مستمر مانع از بروز مشکلات احتمالی شویم.

انصاری گفت: ما با تلاش و همکاری نهادهای مردمی و متخصصین سعی می‌کنیم در موضوع رعایت حقوق حیوانات رویه لازم را وضع کرده و در چارچوب مسئولیتمان بر امر ساماندهی سگ‌ها نظارت کنیم.

تدوین دستور العمل نگهداری سگ‌های بدون صاحب

صبح امروز شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برای بازدید از مرکز نگهداری و کنترل جمعیت سگهای بلاصاحب راهی منطقه آراد کوه شد.

وی در خلال بازدید از محل نگهداری سگ‌ها از تدوین دستور العمل نظارت بر عملکرد مراکز نگهداری و کنترل جمعیت سگ های بدون صاحب با رعایت الزامات محیط زیستی، بهداشتی و حقوق حیوانات خبر داد.

شینا انصاری در این بازدید همچنین بر روند بهسازی و انجام فرایندهای تکمیلی جهت نگهداری از سگهای بلاصاحب در این مرکز تاکید کرد.

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران افزود: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به منظور انجام یک رویه واحد در موضوع نظارت بر ساماندهی سگ های بدون صاحب جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در این حوزه دستورالعملی را تدوین و به زودی به مناطق ابلاغ خواهد کرد.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1025867