کاهش 76درصدی نرخ تکرار پایه دانش آموزان استان کهگیلویه و بویراحمد

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: 14میلیون و 600 هزار دانش آموز راهی کلاس های درس شدند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، رضوان حکیم‌زاده در آیین بازگشایی مدارس در مدرسه دبیرستان دختران فرزانگان شهر یاسوج افزود: 14میلیون و 600 هزار دانش آموز راهی کلاس های درس شدند و ما فرهنگیان هستیم که تعیین خواهیم کرد چطور و چگونه وقت این سرمایه ها در جهت بالندگی کشور استفاده شود.

وی گفت: رشادت های رزمندگان و شهدا باعث شده که امروز با امنیت و آزادی شاهد بازگشایی مدارس در کشور باشیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان موجودات ارزشمند و صاحب کرامت ذاتی هستند بنابراین جریان تربیت در مدرسه به هیچ وجه نباید این کرامت را مخدوش کند و بر همین اساس با هر برنامه و جهت گیری از جمله دسته بندی کردن، مقایسه کردن و برچسب زدن به دانش آموزان که این کرامت ذاتی خدشه دار کند مخالف هستیم و آن را موافق اصول علم و تعلیم و تربیت نمی دانیم.

حکیم زاده تصریح کرد: شاگردان مکتب عاشورا، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) هستیم و درسی که از این مکتب گرفته ایم این است که روی پای خود بایستیم.

وی ادامه داد: الگوی نخبگی در کشور امثال شهید چمران ها هستند، کسانی که خود را نه طلبکار ملت بلکه همیشه بدهکار ملت می دانستند و با وجود اینکه در بهترین دانشگاه‌های جهان بودند سرمایه علمی خود را به میان محروم ترین این سرزمین برده اند و تا پای جای از ارزش های اسلامی دفاع کردند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد در برخی از شاخص های عملکردی بنیادی از میانگین کشوری بالاتر است بطوریکه میانگین پوشش پیش دبستانی در کشور 74 درصد بوده درحالی که در این استان 82.6درصد است.

حکیم زاده تاکید کرد: در سالهای گذشته شاهد کاهش 76درصدی نرخ تکرار پایه دانش آموزان استان بوده ایم که این رقم قابل توجه است.

وی گفت: کارکردن در این استان با توجه تنوع و پراکندگی، کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق استان دشوار است.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به زحمات معلمان دوره ابتدایی گفت: پی‌گیر سختی کار آن‌ها هستیم هر چند که مشکلات معیشتی و مسائل مربوط به حقوق آن‌ها در زمره حوزه پشتیبانی است.

حکیم زاده تصریح کرد: آموزگاران ابتدایی پنج روز در هفته کار می‌کنند در حالی که سایر فرهنگیان در هفته دو تا سه روز مشغول به کار هستند با مکاتباتی که با سازمان برنامه و بودجه شده درخواست ما این است که فوق‌العاده ویژه و سختی کار معلمان ابتدایی برگردانده شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1028369