جنبش دانشجویی باید زنده بماند/ مبارزه با فساد، وقت و انرژی زیادی از ما گرفت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حدود یک سال گذشته، تلاش‌های زیادی در راستای شفافیت و مبارزه با فساد کردیم که البته شیطنت‌ها و فتنه‌هایی بود؛ اما توانستیم از اکثر موانع عبور کنیم.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با برخی تشکل‌های دانشجویی از جمله جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۳۰۰ دقیقه به طول انجامید.

سعید نمکی در این نشست اظهار کرد: وقتی به وزارت بهداشت آمدم، اولین گامی که برداشتم، احیای آرمان‌های انقلاب اسلامی بود و نخستین کاری که در این وزارتخانه کردیم، شفاف‌سازی و کوتاه کردن دست برخی از دست‌اندازان به بیت‌المال در مجموعه‌هایی مانند سازمان غذا و دارو، هیئت امنای ارزی و مجموعه‌های دانشگاهی از جمله در پذیرش دانشجویان خارج از کشور و جابجایی برخی دانشجویان به جای برخی فرزندان روستایی و کارگرزاده بود.

وی افزود: اگر فرزند خانواده‌ای مرفه در کشور، استعداد و پتانسیل درس خواندن را داشته باشد، جا را برای او تنگ نمی‌کنیم؛ اما جای فرزند تهیدستی را با فردی دیگر صرفاً به‌دلیل داشتن سرمایه و پول و رانت عوض کردن، ظلم فاحشی به نظام آموزشی کشور بود.

مقابل فشارها زانو نخواهیم زد

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حدود یک سال گذشته، تلاش‌های زیادی در راستای شفافیت و مبارزه با فساد کردیم که البته شیطنت‌ها و فتنه‌هایی بود؛ اما توانستیم از اکثر موانع عبور کنیم و این مبارزه با فساد، وقت و انرژی زیادی از ما گرفت. با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه، سال بسیار سختی را می‌گذرانیم و تهیه دارو، تجهیزات پزشکی و رسیدگی به بیماران به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج، کار فوق‌العاده طاقت‌فرسایی است.

نمکی اضافه کرد: برای تأمین دارو و تجهیزات در شرایط سخت کنونی، قرارگاهی را در سازمان غذا و دارو تشکیل دادیم تا به دشمنان خود ثابت کنیم که در مقابل فشارها زانو نخواهیم زد و امروز علیرغم فشارهای تحریم درباره تأمین دارو و تجهیزات پزشکی، میزان کمبودهای دارویی در کشور، حداکثر یک سوم سال قبل در چنین روزی است.

وی تأکید کرد: با توجه به توصیه‌ها و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امسال سال تولید، حمایت از تولید داخلی و رونق تولید است، خوشبختانه به خوبی در مقابل واردات دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه تولید داخلی داشت، ایستادگی کرده و در این زمینه تمام تلاش‌مان را به‌کار گرفتیم تا مواردی که مشابه داخلی دارند، به کشور وارد نشوند تا به وارد کنندگان کمک کنیم در تولید داروهایی که به کشور وارد می‌شوند، به خودکفایی برسیم.

وزیر بهداشت افزود: اداره امور جاری کشور بسیار سخت است اما با لطف خدا و حرمت خون شهدا و دعای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، این ایام هم خواهد گذشت و تا زمانی که این‌ها را داریم، غصه هیچ شکستی نداریم. تا زمانی که دعای نیمه‌شب جانباز قطع نخاعی و آه شبانه‌روز مادر یا پدر شهید در کشور وجود دارد، جمهوری اسلامی به پیشرفت خواهد رسید.

وزیر بهداشت ضمن تأکید بر اهمیت زنده ماندن جنبش دانشجویی، گفت: امروز در کشور به اندازه‌ای که به ابوذرها نیاز داریم، به مالک اشترها نیاز نداریم. امروز یکی از رسالت‌های دلسوزان نظام و انقلاب، این است که ابوذروار از آرمان‌های انقلاب، دفاع کنند.

وی تصریح کرد: زمانی رسالت ما، دفاع از مرزهای جغرافیایی کشور بود و افراد زیادی در این راه به شهادت رسیدند؛ اما امروز باید از مرزهای پاکیزگی و عزت این نظام دفاع کنیم و حتی شهید نیز بدهیم. شرایط به قدری حساس است که انتظار ما از دانشگاه‌ها، حرکت به سمت خودکفایی در کشور است. با وجود شرکت‌های دانش‌بنیان باید در زمینه تولید محصولاتی که وابسته به خارج از کشور هستیم، خودکفا شویم و باید به دنیا نشان دهیم ملتی نیستیم که با فشار و تحریم، عقب‌نشینی کنیم. در وزارت بهداشت آمادگی داریم به دانشجویان، محققان، فناوران و عالمان کمک کنیم تا در راستای خودکفایی کشور، گام‌های مؤثری بردارند.

سعید نمکی که در تالار حوزه وزارتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پذیرای این گروه از دانشجویان بود، با احترام به حرکت نمادین این دانشجویان، ایستاده سخنان نماینده این گروه را شنید و از مدیران حوزه دانشجویی و فرهنگی حاضر در محل خواست تا زمان حضور این عزیزان در این مکان، ضمن شنیدن مطالبات‌شان، احترام و پذیرایی از آنها به‌عمل آید.

انتهای پیام/

کد خبر: 1044635