حوادث اخیر نباید چارچوبی برای رقابت‌های جناحی شود

وزیر کشور گفت: نباید از حوادث اخیری که در کشور اتفاق افتاد، برای رقابت‌های سیاسی و مصلحت اندیشی‌های جناحی استفاده کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در حاشیه همایش استانداران در جمع خبرنگاران درباره ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم، گفت: با توجه به آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، مقرر شد که استانداران در جلسه امروز حضور یابند تا یک بار دیگر ما همه مسیری که برای انتخابات تعیین کرده بودیم، مرور کنیم و از سوی دیگر از استانداران گزارش آمادگی آنان را برای انتخابات دریافت کنیم. همچنین مقرر شد متناسب با شرایط، دستوراتی را که برای هماهنگی و تعامل با همه دستگاه هایی که در انتخابات نقش دارند، انجام گیرد.

وی افزود: همچنین در این جلسه درباره حوادث اخیر هم استانداران از محل مأموریت خود گزارش هایی را ارائه دادند و سعی کردیم از هر استانی در این باره گزارشی دریافت شود.

وزیر کشور تصریح کرد: همچنین مقرر شد استانداران در فرصتی مناسب، همه موارد را جمع بندی کنند تا وزارت کشور بتواند به نسبت اقدامات انجام شده و شرایطی که در هر استانی وجود داشته است، تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امیدواریم همانگونه که مردم حین حادثه و پس از حادثه با آمدن به میدان و ابراز تنفر و انزجار از کسانی که موجب شرارت، زحمت و مشکلات زیادی برای مردم شدند، بتوانیم با استفاده از این تجربیات و هماهنگی و همکاری بیشتر، امنیت مردم را که مهمترین و رکن اصلی حیات بشری است، به نحو احسن داشته باشیم.

وی افزود: علیرغم همه اقداماتی که از طرف دشمنان، رسانه های بیگانه و مخالفان و معاندان انقلاب اسلامی در تحلیل این موضوع اتفاق افتاد، خوشبختانه آنچه قابل ارائه است، این است که مردم کماکان پشت انقلاب، حامی انقلاب و در کنار انقلاب هستند و این مسئله علیرغم همه شرایطی است که ما در حوزه های مختلف در کشور داریم.

وزیر کشور تصریح کرد: همه می دانیم که ما در شرایط تحریم هستیم و دشمنان مشکلات اقتصادی زیادی را به کشورمان تحمیل می کنند که آثار خودش را دارد اما همه با اراده ای که دارند و همچنین با تحلیل دقیقی که دارند، پشت سر مقام معظم رهبری و همگام و همراه با دولت باید باشند که در این صورت و با اراده عمیق، قلبی و معنوی خودمان ثابت خواهیم کرد که در همه شرایط مردم پشتیبان انقلاب هستند و راه مقاومت و استقامت، راه اصلی حمایت از اسلام و انقلاب است.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: امیدوارم کسانی که در این چند روز در این خصوص به دلیل عدم اطلاع از ابعاد موضوع و جهل نسبت به ابعاد موضوع، قضاوت ها و داوری هایی را کرده اند، تأمل بیشتری داشته باشند.

وی افزود: قضاوت های اشتباه به خصوص برای نیروهایی که واقعاً در این روزها شرایط بسیار سختی را گذرانده اند و از امنیت مردم در مقابل کسانی که به صورت مسلحانه و عملاً موجب زحمت مردم شده اند، دفاع کردند درست نیست چرا که آنان برای امنیت تلاش کردند و ما نباید به گونه ای صحبت کنیم که زحمات این افراد نادیده گرفته شود.

وزیر کشور با بیان اینکه حتماً توضیحات بیشتری درباره ابعاد این موضوع باز هم ارائه خواهد شد، تأکید کرد: برخی از افراد و جریان ها هم متأسفانه از این موضوع فکر کردند یک بستر سیاسی خوبی برای رقابت های سیاسی ایجاد کنند و مسائلی را مطرح کردند که حتما مردم خودشان در این باره قضاوت خواهند کرد.

رحمانی فضلی گفت: بنده به عنوان وزیر کشور و کسی که بیشترین اطلاعات را در این موضوع با نیروها داشتم، عرض می کنم که این موضوع مربوط به هویت ملی است و به اقتدار ملی باز می گردد و ما نباید این موضوع را در چارچوب رقابت های سیاسی و یا در چارچوب مصلحت اندیشی های جناحی و منفعت اندیشی های جناحی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند از ما نمی گذرد اگر ما امنیت عمومی را فدای مطامع سیاسی، آنی و کوتاه مدت کنیم.

کد خبر: 1044728