دلایل عفونت گوش با شروع فصل سرما

متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به تشدید عفونت گوش در برخی افراد با شروع فصل سرما گفت: دستکاری کردن و شستن گوش با صابون می‌تواند منجر به تشدید حملات و عفونت‌های ناشی از اگزما و عفونت شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا موحد متخصص گوش و حلق و بینی، در خصوص دلایل عفونت گوش با شروع شدن فصل پاییز و سرد شدن هوا گفت: در گوش برخی افراد اگزما وجود دارد که در فصل سرما این عارضه تشدید می‌شود.

وی با بیان اینکه اگزمای مجرای گوش می‌تواند باعث تحریک پذیری، خارش و گاه دردناکی پوست کانال گوش شود گفت: اگزمای مجرای گوش می تواند از یک التهاب کوچک پوستی تا التهاب، خشکی و آسیب عمیق پوستی متفاوت باشد.

موحد با بیان اینکه دستکاری کردن، خاراندن و شستن گوش با صابون می‌تواند منجر به تشدید حملات و عفونت‌های ناشی از اگزما شود، گفت: در فصل سرما بهتر است به دلیل عفونت گوش به پزشک متخصص مراجعه کرده و از خاراندن و یا وارد کردن جسم خارجی به گوش پرهیز کنیم.

متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص سوت کشیدن و وزوز کردن گوش افزود: موضوع سوت کشیدن گوش شامل مباحث گسترده‌ای است اما بهترین راه برای حل این موضوع بی‌توجهی به این مشکل است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر استرس و اضطراب ارتباط مستقیمی با سوت کشیدن و یا وزوز کردن گوش دارد و تشدید استرس می‌تواند منجر به زیاد شدن سوت کشیدن گوش شود.

وی در پایان در پاسخ به پرسشی در خصوص ارتباط سرگیجه با بیماری‌های گوش نیز توضیح داد: یکی از وظایف گوش علاوه بر شنوایی حفظ تعادل بدن است و بهم خوردن نظم سیستم عملکردی گوش می‌تواند منجر به از دست دادن تعادل یا سرگیجه افراد شود که بدین منظور نیز روش‌های درمانی خاصی از سوی پزشکان به بیمار ارائه می‌شود.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1046176