آزاد سازی بیش از ۱۰ هکتار از اراضی ملی در لاریجان

 رییس حوزه قضایی بخش لاریجان از آزاد سازی بیش از ۱۰ هکتار از اراضی ملی در خارج از بافت روستای کندلو خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سالار صانعی رئیس حوزه قضایی لاریجان گفت: پیرو منویات و دستورالعمل ریاست قوه قضاییه در خصوص حفظ حقوق عامه خصوصا ضرورت حراست از اراضی ملی و پوشش‌های گیاهی و ممانعت از تغییر کاربری اراضی در جهت بکر نگه داشتن محیط زیست باحضوردستگاه قضایی، اکیپ انتظامی، اداره جهاد کشاورزی شهرستان آمل وبخش لاریجان به روستای کندلو وارد شدند.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در پی گزارش مردمی مبنی بر تصرف بخشی از اراضی ملی در خارج از بافت روستای کندلو، شخص یا اشخاصی بامحصور نمودن و کاشتن پایه‌های آهنی به همراه بتن و فنس کشی در دل عرصه ملی، اقدام به تصرف قریب به ده هکتار از اراضی کرده بودند.

صانعی گفت: با صدور دستور قضایی و با بکار گیری کلیه عوامل اجرایی، تمامی آثار تصرف، جمع آوری و عرصه مذکور به حالت سابق برگردانده شد.

رییس حوزه قضایی لاریجان گفت: تصرف اراضی ملی، پدیده شومی است ومتاسفانه انجام می‌شود بطوریکه، اراضی ملی ومنابع طبیعی را به قطعات کوچک‌تر تفکیک می‌کنند که این مورد، باجدیت در دستور کار این حوزه قضایی قرار دارد وبا هماهنگی با مرکز استان نیز با آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.


انتهای پیام/

کد خبر: 1058714