معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؟

 به گفته ابوترابی، معتادان متجاهر به نحوی باید هویت خود را مشخص کنند تا بتوانند شناسنامه المثنی دریافت کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، فروختن شناسنامه و کارت ملی در بین معتادان بسیار متداول است. افراد سودجو در ازای مقدار ناچیزی پول، مدارک شناسایی این افراد را خریده و در جهت تحقق اهداف شوم خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

اما سوال اینجاست که اگر این افراد، اعتیاد خود را ترک کرده و به زندگی عادی بازگشتند، چگونه مدارک هویتی خود را مجددا از مراکز مربوطه دریافت کنند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهند؟

سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این سوال که معتادان چگونه شناسنامه المثنی دریافت کنند؛ گفت: مدتی است که خرید و فروش شناسنامه انجام نمی‌شود، زیرا کسی نمی‌تواند از شناسنامه دیگری استفاده کند. به این معنا که تمام دستگاه‌ها با استفاده از سامانه برخط، اطلاعات هویتی را احراز می‌کنند.

وی افزود: افرادی که در زمان اعتیاد خود، شاسنامه خود را فروخته اند، با دریافت شناسنامه جدید در زمان بهبودیافتگی، شناسنامه قبلی خود را از اعتبار ساقط می‌کنند.

ابوترابی ادامه داد: این افراد می‌توانند درخواست شناسنامه المثنی کرده و پس از یک ماه در نوبت بودن، آن را دریافت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که معتادان متجاهر چگونه المثنی دریافت کنند،گفت: برای دریافت مدارک المثنی، نیازمند استشهاد محلی هستیم. اگر این افراد بی خانمان هستند نیز باید از طریق اقوام، مسجد محل، پلیس یا مراکز ترک اعتیاد هویت خود را مشخص کنند، در غیر اینصورت امکان دریافت شناسنامه المثنی وجود ندارد.

میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 1058722